Płatności odroczone Wonga Pay - oferta i opinie
akredo.plPłatnościPłatności odroczonePłatności odroczone Wonga Pay - oferta i opinie

Płatności odroczone Wonga Pay - oferta i opinie

Usługa kup teraz, zapłać później zdobywa coraz większą popularność wśród konsumentów. W odpowiedzi na zainteresowanie klientów, Wonga przygotowała ofertę darmowych płatności odroczonych w formie limitu kredytowego. Przedstawiamy aplikację Wonga Pay! Poznaj szczegóły oferty, zapoznaj się z warunkami oraz kosztami i skorzystaj już teraz! Nowi klienci zyskują potrójnie!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 03.04.2023 r

Czym jest Wonga Pay?

Firma pożyczkowa Wonga.pl idzie z duchem czasu i odpowiada na potrzeby klientów proponując nową usługę - Wonga Pay! Wonga Pay to usługa typu “buy now pay later”, która pozwala na zrobienie zakupów z terminem płatności odroczonym o 45 dni całkowicie za darmo lub rozłożenie płatności na 5 rat na bardzo atrakcyjnych warunkach!

Aplikacja Wonga Pay łączy najlepsze funkcje płatności odroczonych, udostępniając limit kredytowy: na start 1000 zł, z możliwością zwiększenia limitu do nawet 8000 zł! Dostęp do limitu ustalany jest na podstawie oceny zdolności kredytowej.

Niestety, aplikacja jest dostępna tylko na telefony z systemem Android, w sklepie Google Play! Użytkownicy smartfonów Apple oraz Huawei muszą poczekać na rozszerzenie oferty Wonga.

Jak działa Wonga Pay?

Wonga Pay to limit kredytowy udostępniany na prosty wniosek! Każdy klient może otrzymać dostęp do odnawialnego limitu od 1000 do 8000 zł - wystarczy przejść weryfikację i ocenę zdolności kredytowej, na podstawie której zostanie przyznany limit.

Z limitu kup teraz, zapłać później Wonga można korzystać płacą telefonem lub kartą (zamówienie karty Planet Pay to koszt 25 zł) za zakupy stacjonarne oraz internetowe, a także usługi np. obiad w restauracji, wizytę u mechanika i wiele innych. Limit możesz wykorzystać w dowolny sposób - również płacąc gotówką wypłaconą z bankomatu (opłata za transakcje w bankomacie - 3 zł).

Wykorzystany limit Wonga Pay można spłacić na dwa sposoby: jednorazowo w terminie 45 dni, całkowicie za darmo - bez naliczania żadnych kosztów, w pięciu ratach z RRSO 134,51% - minimalna kwota płatności ratalnej to 100 zł.

Jak korzystać z BNPL Wonga Pay?

Aby móc zacząć korzystać z usług buy now, pay later Wonga konieczne jest utworzenie profilu klienta. Może to zrobić każda osoba pełnoletnia i posiada stały adres zamieszkania w Polsce.

Przedstawiamy jak wygląda proces rejestracji i korzystania z płatności odroczonych.

1. Pobierz aplikację Wonga Pay w sklepie Google Play.

2. Zarejestruj profil klienta w usłudze. Podaj dane osobowe oraz dane swojej karty płatniczej - dane karty są potrzebne w celach weryfikacji.

3. Przejdź kilkuetapową weryfikację: podaj kod SMS i ustal kod PIN do aplikacji Wonga Pay.

4. Kontynuuj weryfikację tożsamości. Swoje dane może potwierdzić na dwa sposoby:

a. Wideoweryfikacja - należy nagrać swoją twarz, zgodnie z informacjami wyświetlanymi w aplikacji oraz zrobić zdjęcie dowodu osobistego.

b. Kontomatik - potwierdź swoje dane przez zalogowanie się do swojego konta bankowego w celu porównania danych.

5. Poczekaj na weryfikację zdolności kredytowej. Gotowe!

Po rejestracji, korzystanie z Wonga Pay jest banalnie proste - aplikacja dokładnie poinstruuje Cię w obsłudze wszystkich swoich funkcji. Limit kredytowy Wonga jest dostępny niemal od razu po rejestracji profilu i pomyślnej weryfikacji. Płać za pomocą aplikacji Wonga Pay w swoim telefonie lub zamów kartę płatniczą.

Ile kosztuje odroczenie płatności w Wonga Pay?

Co najważniejsze, wykorzystany limit kredytowy można spłacić bez odsetek i prowizji, spłacając całą kwotę wykorzystaną w danym okresie rozliczeniowym tj. w terminie 45 dni. Dokładnie sprawdź kiedy kończy się Twój okres rozliczeniowy i zaplanuj darmową spłatę.

Korzystanie z limitu kredytowego Wonga Pay w ramach płatności ratalnej wiąże się z kosztami odsetek oraz prowizji. Wysokość kosztów najlepiej opisuje przykład reprezentatywny:

RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania): 134,51%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów):1000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty: 1183,91 zł, oprocentowanie nominalne zmienne 20,50%, całkowity koszt kredytu: 183,91 zł (w tym: prowizja za utworzenie Harmonogramu Spłat: 136,00 zł, odsetki: 47,91 zł), okres kredytowania: 5 miesięcy, 4 miesięcznych równych rat w kwocie 238,97 zł i ostatnia rata w wysokości 228,03 zł. Kalkulacja na dzień 01.03.2023 r.

Dodatkowo! Wonga Pay nalicza opłaty:

 • 5 zł miesięcznie - za prowadzenie rachunku płatniczego (opłata ta pobierana z karty bankowej klienta dodanej do aplikacji),
 • 25 zł - za wydanie i wysyłkę fizycznej karty płatniczej,
 • 3 zł - opłata za każdą wypłatę gotówki z bankomatu.

Maksymalna kwota płatności odroczonej w Wonga Pay

Maksymalny limit kredytowy Wonga Pay wynosi 8000 zł! Wysokość limitu jest ustalana na podstawie oceny zdolności kredytowej klienta.

Nawet nowy klient może otrzymać maksymalny limit - wystarczy wybrać taką kwotę przy rejestracji profilu! Jeśli Wonga udzieli mniejszego limitu, można go powiększyć składając wniosek w aplikacji. Wniosek o podwyższenie kwoty maksymalnej można złożyć raz na 4 miesiące.

Spłata odroczonej płatności w Wonga Pay

Wykorzystany limit kredytowy Wonga Pay spłaca się w aplikacji za pomocą funkcji “Spłać”. Wpłaty mającej na celu spłacenie limitu można dokonać bezpośrednio ze swojej karty płatniczej lub przelewem. Każdy klient zrobi to samodzielnie bez żadnego problemu.

Jeśli nie spłacisz limitu w terminie 45 dni a także samodzielnie nie zdecydujesz o rozłożeniu płatności na raty, Wonga automatycznie wygeneruje harmonogram spłaty ratalnej, nakładając na Ciebie obowiązek spłaty zgodnie z wyznaczonymi terminami.

Konsekwencje braku spłaty Wonga Pay

W przypadku braku płatności za wykorzystany limit kredytowy, Wonga ma pełne prawo do podjęcia czynności windykacyjnych, naliczania odsetek karnych za opóźnienie w spłacie oraz do przekazania informacji o powstaniu zadłużenia do biur informacji gospodarczych.

Bezpieczeństwo Wonga Pay

Wonga jest instytucją pożyczkową wpisaną do Rejestru Instytucji Pożyczkowych, prowadzonego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Firma znajduje się pod stałym nadzorem, zapewniającym klientom bezpieczne i uczciwe działanie.

Chociaż Wonga Pay jest stosunkowo nowym produktem na rynku finansowym, to pożyczkodawca ten działa na rynku już bardzo długo. Instytucja posiada doświadczenie w branży finansowej i cieszy się dużym zaufaniem klientów.

Wady i zalety Buy Now, Pay Later - Wonga Pay

Usługa płatności odroczonych Wonga Pay stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych pożyczek gotówkowych. Oferta posiada wiele zalet, jednak nie jest wolna od wad.

Zalety:

 • Wysoki limit do nawet 8000 zł
 • Proste wymagania do uzyskania limitu
 • Darmowa spłata limitu w 45 dni
 • 2 miesiące darmowej obsługi limitu
 • Wygodny system ratalny
 • Prosty proces wnioskowania
 • Błyskawiczne przyznanie limitu
 • Obsługa limitu przez aplikacje

Wady:

 • Weryfikacja zdolności kredytowej raz w miesiącu
 • Wysokie koszty rozłożenia płatności na raty
 • Opłata za wydanie karty i za każdą wypłatę z bankomatu

Płatności odroczone Wonga Pay - podsumowanie

Wonga Pay to odpowiedź na rosnącą popularność płatności odroczonych - buy now pay later. Wonga przygotowała ciekawą ofertę przesunięcia terminu płatności o 45 dni za darmo. Z drugiej strony oferta rozłożenia płatności na raty wiąże się ze stosunkowo wysokimi kosztami - największą część opłat stanowi prowizja za przygotowanie harmonogramu.

Warto bliżej zapoznać się z ofertą Wonga Pay, przetestować jej funkcję korzystając z darmowego okresu 2 miesięcy bez opłaty za obsługę - oszczędność 10 zł - i skorzystać z bezpłatnego odroczenia płatności, pilnując terminów płatności bez naliczania kosztów.

Często zadawane pytania

Ile trwa weryfikacja w Wonga Pay?
Proces weryfikacji nowego klienta zajmuje kilka minut.
Kiedy płatność odroczona Wonga Pay zostanie odrzucona?
Płatność Wonga Pay zostanie odrzucona jeśli kwota transakcji będzie przekraczała dostępny limit kredytowy. Zwiększ swój limit składając wniosek w aplikacji i ponownie spróbuj zrealizować płatność.
Jakie są konsekwencje braku spłaty Wonga Pay?
W przypadku brak płatności za wykorzystany limit Wonga naliczy odsetki karne za opóźnienie i rozpocznie proces windykacji. Limit kredytowy nie zostanie odnowiony do czasu pełnej spłaty pożyczki wraz z naliczonymi odsetkami.
Czy płatność odroczona Wonga Pay to kredyt?
Tak, Wonga Pay to limit kredytowy udostępniany klientowi przez Wonga w aplikacji mobilnej, na podstawie umowy kredytu konsumenckiego.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5