Płatności odroczone - najważniejsze informacje

Chcesz zrobić zakupy ale nie masz pieniędzy? Skorzystaj z płatności odroczonych! Sprawdź na czym to polega! Poznaj możliwość robienia zakupów, za które zapłacisz dopiero za 30, 45 dni!

Płatności odroczone PayPo
25.11.2022 r

Sprawdź jak płatności odroczone PayPo zmieniają oblicze zakupów internetowych! Zapoznaj się z ofertą i zacznij korzystać z możliwości wygodnych transakcji, bez żadnego ryzyka i kosztów!

Płatności odroczone Allegro Pay - oferta i opinie
25.11.2022 r

Allegro ułatwia robienie zakupów przez Internet udostępniając płatności odroczone Allegro Pay! Sprawdź dlaczego warto korzystać z możliwości kredytu na małe zakupy!

Płatności odroczone Twisto - oferta i opinie
25.11.2022 r

Twisto to możliwość wymarzonych lub koniecznych zakupów, za które zapłacić w przyszłym miesiącu! Więcej! Płatność możesz rozłożyć na raty! Sprawdź jak to działa!

Płatności odroczone Kupuj teraz
25.11.2022 r

Płatności odroczone stają się coraz bardziej popularne! Kupuj teraz zyskuje coraz większe grono klientów! Sprawdź dlaczego i dołącz do użytkowników Kupuj teraz!

Płatności odroczone Klarna
25.11.2022 r

Klarna to metoda płacenia za zakupy, która zyskuje popularność w Polsce! Sprawdź jak wygodnie zrobisz zakupy przez Internet z odroczonym terminem spłaty do 30 dni!

Czym są płatności odroczone?

Płatności odroczone to usługa finansowania zakupów internetowych, za które należy zapłacić po zazwyczaj 30-45 dniach. Usługa jest oferowana na zasadach kredytu konsumenckiego.

Usługa zakupów z odroczonym terminem płatności jest darmowa, jeśli zapłacimy za zakupy zgodnie z umową - najczęściej do 30 dni. Istnieje również możliwość wydłużenia terminu spłaty lub rozłożenia płatności na wygodne raty - te dwie usługi są dodatkowo płatne.

Płatność odroczona pozwala zrobić bezpieczne zakupy, za które klient płaci dopiero, gdy zobaczy lub przymierzy lub sprawdzić stan zamówionego towaru. Niechciane produkty można zwrócić i zapłacić tylko za te, które zostawimy! Jest to szczególnie wygodne rozwiązanie, gdy nie wiem jaka rzecz jest nam potrzebna. W momencie zwrotu zakupów umowa kredytu jest zamykana.

Jak działają płatności odroczone?

Jak już wiemy płatności odroczone to tak naprawdę forma kredytu konsumenckiego. Jest to więc mała pożyczka z krótkim terminem spłaty, udzielana błyskawicznie. Decyzja o zrealizowaniu płatności odroczonej jest podejmowana na różne sposoby, zależnie od firmy: przed każdym zakupem lub przy ustalaniu limitu kredytowego.

Firmy oferujące usługę płatności odroczonych dają dostęp do płatności na dwa sposoby:

 • metoda płatności w sklepie internetowym,
 • limit na karcie przedpłaconej.

W obu przypadkach klientowi przyznawany jest limit płatności odroczonych, który jest ustalany podczas analizy wypłacalności. Na wynik tej analizy mają wpływ:

 • historia kredytowa BIK,
 • dane z Biur Informacji Gospodarczej oraz innych rejestrów,
 • historia korzystania z płatności odroczonych,
 • wartość zakupów,
 • dane z konta bankowego.

Jak korzystać z płatności odroczonych?

Z płatności odroczonych zasadniczo można korzystać na dwa sposoby:

metoda płatności za zakupy internetowe,

w formie wirtualnej karty płatniczej.

Przy pierwszych zakupach z pomocą płatności odroczonych konieczne jest wypełnienie krótkiego formularza. Drugie i kolejne zakupy finansowane w tej samej firmie można zrealizować logując się na swoje konto w serwisie internetowym usługodawcy i podając kod SMS.

Różne firmy stosują różne metody zabezpieczeń, a proces płatności z przesuniętym terminem może przebiegać nieco inaczej. Ponadto niektóre płatności odroczone mogą być niedostępne w wybranych sklepach.

Jakie firmy oferują płatności odroczone?

Płatności odroczone stają się coraz bardziej popularne. Nie dziwi więc fakt, że na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących finansowanie zakupów. Aktualnie w Polsce można się spotkać z następującymi markami:

 • PayPo - płatności odroczone dostępne w 25 tys. sklepów internetowych, z darmową usługą na 30 dni oraz ofertą “Podziel na 3” - darmowe rozłożenie na 3 raty!
 • AllegroPay - wygodne, szybkie i darmowe zakupy z odroczonym terminem płatności na Allegro, z ofertą darmowych 3 rat dla klientów Allegro Smart.
 • Twisto - rozbudowana oferta płatności odroczonych: karta Twisto, raty 0%, płatności mobilne.
 • Klarna - wygodne płatności odroczone 0% z dedykowaną zakupom aplikacją mobilną, ponad 40 000 sklepów!
 • Kupuj Teraz - płatności odroczone z limitem do nawet 5000 zł dostępne w formie wirtualnej karty płatniczej.

Ile kosztuje odroczenie płatności?

To co czyni płatności odroczone szczególnie atrakcyjnymi jest ich darmowość. Płatność odroczona na 30 dni jest darmowa w praktycznie każdej firmie.

Dodatkowo, niektóre firmy oferują darmowe rozłożenie płatności na 3 raty. Z taką ofertą można się spotkać w: AllegroPay, PayPo oraz Twisto.

Gdy zapłacimy za zakupy w wyznaczonym terminie, nie zostaną naliczone żadne opłaty. Jeśli jednak potrzebny jest dodatkowy czas na spłatę, można skorzystać z płatnego wydłużenia terminu spłaty lub rozłożenia na kwoty transakcji na nawet 12 rat. Koszt takiej usługi to prowizja ustalana indywidualnie dla każdego klienta i każdej transakcji.

Maksymalna kwota płatności odroczonej

Maksymalna kwota jednej płatności odroczonej wynosi około 2000 zł. Najczęściej limit jednej płatności jest ustalany przy każdej transakcji. Firma finansująca zakupy przeprowadzi ekspresową analizę wypłacalności klienta i oceni czy stać go na zrealizowanie takiej transakcji.

Limit płatności odroczonych jest odnawiany po spłacie zadłużenia. Początkowy limit wynosi około 1000-2000 zł. Może on ulec zmianie: wzrosnąć do nawet 5000 zł, zmaleć lub zostać zablokowany w przypadku braku płatności za zrealizowane zakupy.

Okres odroczenia płatności

Standardowo darmowe odroczenie wynosi 30 dni. Niektóre firmy proponują dłuższy czas opłacenie zakupów bez dodatkowych kosztów, np. Kupuj teraz oferuje 45 dni czy AllegroPay oraz Twisto z ofertą 3 darmowych rat.

Czas spłaty zakupów można wydłużyć na okres od 2 do nawet 12 miesięcy, z pomocą płatnych usług wydłużenia czasu spłaty lub rozłożenia na raty. Jak wiemy koszt wydłużenia spłaty jest stosunkowo niski. Lepiej jest skorzystać ze wspomnianych możliwości i nie ryzykować utratą limitu.

Bezpieczeństwo płatności odroczonych

Każda firma oferując usługę płatności odroczonych gwarantuje bezpieczeństwo najwyższego standardu. Każda transakcja jest zabezpieczona, a dane osobowe klienta są wykorzystywane jedynie w ramach udzielonych zgód. Gwarancją bezpieczeństwa jest umowa z usługodawcą.

Dowodem bezpieczeństwa płatności odroczonych może być liczba zadowolonych klientów. Ta metoda płatności za zakupy jest znana na całym świecie! W Polsce usługa dopiero zdobywa popularność.

Wady i zalety płatności odroczonych

Wady:

 • Konieczność podania danych osobowych zewnętrznej firmie może odrzucać od zrealizowania płatności.
 • Płatności odroczone nie są ogólnodostępne we wszystkich sklepach.
 • Weryfikacja baz dłużników przed zaakceptowaniem transakcji.

Zalety:

 • Kupujesz teraz a płacisz dopiero za 30-45 dni!
 • Możliwość darmowego zwrotu towaru bez żadnych opłat.
 • Możliwość wydłużenia terminu spłaty lub rozłożenia płatności na raty.
 • Darmowa usługa płatności odroczonych na 30 dni!
 • Bezpieczne i wygodne zakupy.

Płatności odroczone - podsumowanie

Płatności odroczone jako metoda płatności to stosunkowa nowość na rynku, jednak szybko zyskująca popularność. Według badania Gemius, opublikowanego w raporcie “E-commerce w Polsce 2020”, 5,5% ankietowanych, już w roku 2020, zrobiło zakupy z pomocą płatności odroczony!

Niektórych jednak odrzuca konieczność podawania numeru PESEL oraz danych kontaktowych nieznanej firmie. Jeśli jednak chcemy zrobić konkretne zakupy, a nie możemy zdecydować się na jeden produkt, można wybrać kilka i zapłacić dopiero, gdy otrzymamy towar i podejmiemy ostateczną decyzję! Bez żadnych kosztów i zamrażania własnych pieniędzy!