Płatności odroczone Allegro Pay - oferta i opinie
akredo.plPłatnościPłatności odroczonePłatności odroczone Allegro Pay

Płatności odroczone Allegro Pay

Allegro Pay to wygodne i bezpieczne zakupy z odroczonym terminem płatności na Allegro! Płatność za zakupy do kwoty nawet 4200 zł możesz przesunąć o 30 dni lub rozłożyć na raty 0%! Sprawdź ofertę Allegro Pay i zacznij korzystać już teraz!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 25.11.2022 r

Czym jest Allegro Pay?

Allegro Pay to usługa płatności odroczonych za zakupy na Allegro. Wystarczy aktywować Allegro Pay jako formę płatności i cieszyć się przesuniętym terminem spłaty o 30 dni. W ten sposób można zrealizować zakupy o wartości do nawet 4200 zł!

Płatność za zakupy powyżej 300 zł można rozłożyć na raty:

 • 3 x 0% dla klientów korzystających z Allegro Smart,
 • 5,10 lub 20 rat z RRSO 21,94% dla wszystkich klientów.

Allegro Pay to bezpieczne zakupy bez dodatkowych kosztów, za które zapłacisz dopiero za miesiąc!

Jak działa Allegro Pay?

Płatności odroczone Allegro Pay działają na zasadzie kredytu konsumenckiego, który jest udostępniany w formie limitu kredytowego. Każdy klient posiada limit, którego wysokość jest uzależniona od historii transakcji na Allegro oraz informacji o historii kredytowej na podstawie informacji z zewnętrznych baz.

Samo przyznanie limitu, które następuje po aktywacji limitu, nie oznacza zaciągnięcia kredytu. Dopiero po dokonaniu zakupu z usługą płatności odroczonej Allegro Pay, klient zawiera umowę kredytu z Allegro Pay sp. z o.o.

Jak korzystać z BNPL Allegro Pay?

Pierwszym krokiem jest aktywacja usługi płatności odroczonej Allegro Pay:

 1. Wypełnij wniosek, podaj: imię, nazwisko, numer PESEL, numer dowodu oraz telefon kontaktowy.
 2. Zweryfikuj aktywację Allegro Pay logując się do bankowości elektronicznej. Sprawdź jaki limit został Ci przyznany! Wysokość limitu może wzrosnąć lub zmaleć
 3. zależnie od historii transakcji Allegro oraz historii kredytowej.

Jak kupować z pomocą Allegro Pay?

 • Wybierz produkty i zapłać za nie metodą płatności Allegro Pay.
 • Koszt zakupu zostanie pokryty z przyznanego Ci limitu.
 • Zaakceptuj warunki umowy finansowania zakupów przez Allegro Pay - w tym momencie został aktywowany Twój kredyt.
 • Spłać limit Allegro Pay w terminie 30 dni od daty zakupu. Przypomnienie o terminie płatności otrzymasz SMSem oraz na e-mail.

Płatność powyżej 300 zł możesz rozłożyć na raty. Klienci z Allegro Smart mogą rozłożyć transakcję na trzy raty 0%! Standardowa oferta zakupów ratalnych Allegro to 5, 10 lub 20 rat z oprocentowaniem według aktualnych stawek.

Ile kosztuje odroczenie płatności w Allegro Pay?

Korzystanie z płatności odroczonych na 30 dni Allegro Pay jest darmowe! Jedynie w przypadku rozłożenia spłaty na raty Allegro naliczy odsetki zgodne z aktualnymi stopami procentowymi. Wysokość opłat poznasz przed zawarciem umowy zakupów na raty.

Maksymalna kwota płatności odroczonej w Allegro Pay

Z pomocą Allegro Pay można zrobić zakupy do maksymalnej kwoty 4200 zł! Każdy klient, który aktywuje Allegro Pay jako metodę płatności otrzymuje limit płatności odroczonych od 500 do 4200 zł!

Wysokość limitu jest przyznawana indywidualnie, na podstawie historii transakcji Allegro oraz informacji uzyskanych z zewnętrznych baz: BIK, KRD, KBIG, ERIF oraz CRIF. Kwota limitu może ulec zmianie.

Spłata odroczonej płatności w Allegro Pay

Aby dokonać płatności odroczonej zgodnie z umową należy spłacić dług w wyznaczonym terminie. Kwotę oraz termin płatności, jak również cały harmonogram spłaty w przypadku rozłożenia transakcji na raty, znajdziesz w panelu klienta Allegro Pay.

 • Zaloguj się do panelu Allegro Pay - dane logowania jak do konta Allegro.
 • Następnie wybierz kwotę, którą chcesz uregulować i kliknij przycisk “Spłać”.
 • Wybierz metodę zapłaty: BLIK, karta płatnicza lub szybki przelew.
 • Płatność zostanie rozliczona automatycznie, a Ty odzyskasz wykorzystany limit.

Konsekwencje braku spłaty Allegro Pay

Jeśli spóźnisz się ze spłatą, Allegro Pay uzna niezapłaconą kwotę za zaległość. Do czasu uregulowania długu, Allegro może ograniczyć dalsze korzystanie z limitu kredytowego.

Od kwoty wymaganej zapłaty zostaną naliczone odsetki karne, które będzie trzeba spłacić w pierwszej kolejności. Wysokość odsetek karnych jest uzależniona od aktualnie obowiązujących stawek oprocentowania.

Bezpieczeństwo Allegro Pay

Korzystanie z Allegro Pay jest całkowicie bezpieczne. Bezpieczeństwo interesu obu stron zapewnia umowa kredytu konsumenckiego. Co ważne umowę zawierasz online - przeczytaj jej warunki przed zatwierdzeniem płatności!

Fakt skorzystania z płatności odroczonych Allegro Pay nie ogranicza w kwestii możliwość zwrotu towarów czy reklamacji. Kwota poświęcona na zwrócony zakup, zostanie przywrócona do limitu kredytowego. Umowa kredytu zostanie automatycznie zamknięta.

Wady i zalety Buy Now, Pay Later Allegro Pay

Wady:

 • Maksymalna kwota zakupów wynosi 4200 zł.
 • Brak możliwość zmiany limitu na prośbę klienta.

Zalety:

 • Płatności odroczone za darmo na 30 dni.
 • Bezpłatne rozłożenie na 3 raty dla użytkowników Allegro Smart
 • Brak ukrytych kosztów
 • Prosta rejestracja i korzystanie
 • Wygodne spłacanie długu z panelu klienta - przypomnienia o terminach

Płatności Allegro Pay- podsumowanie

Płatności odroczone Allegro Pay to bezpieczna i wygodna metoda finansowania zakupów na Allegro. Każdy klient posiada dostęp do limitu kredytowego dostępnego po prostej aktywacji! Płatność można przesunąć na 30 dni lub rozłożyć nawet na 20 rat! Niestety darmowe płatności ratalne są zarezerwowane dla klientów Allegro Smart.

 

Często zadawane pytania

Ile trwa weryfikacja w Allegro Pay?
Weryfikacja tożsamości zajmuje kilka sekund. Wystarczy zalogować się do bankowości elektronicznej oraz potwierdzić aktywację wpisując kod SMS.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5