Płatności odroczone PKO Płacę Później
akredo.plPłatnościPłatności odroczonePłatności odroczone PKO Płacę Później

Płatności odroczone PKO Płacę Później

Podążając za trendami i potrzebami klientów, PKO rozbudowuje swoją ofertę o kolejny produkt kredytowy! Przedstawiamy PKO Płacę Później - propozycję zakupów stacjonarnych lub online z odroczonym terminem płatności. Bank zapewnia wszystko co potrzebne: limit odnawialny, darmowe przesunięcie płatności o 30 dni oraz łatwą i bezpieczną obsługę. Poznaj jak to działa!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 02.02.2023 r

Czym jest PKO Płacę Później?

PKO Płacę Później to usługa płatności odroczonych o 30 dni proponowana przez PKO Bank Polski. Funkcja “kup teraz, zapłać później” jest dostępna dla wybranych klientów banku PKO. Mogą z niej skorzystać klienci, którym ukaże się komunikat dotyczący usługi w aplikacji bankowości IKO lub serwisie iPKO.

PKO umożliwia samodzielne odroczenie płatności internetowych “Płacę z IKO” lub BLIKIEM przez aplikację IKO lub serwisie elektronicznym iPKO o 30 dni. Dzięki temu możesz zaplanować odroczenie płatności zakupów internetowych lub stacjonarnych na kwotę od 50 do maksymalnie 3000 zł.

Jak działa PKO Płacę Później?

Płatności odroczone z PKO Płacę Później są bardzo prosta w działaniu i obsłudze. Wszystkie czynności związane z aktywacją i korzystaniem z płatności odroczonych wykonasz przy pomocy aplikacji IKO lub serwisu internetowego iPKO.

Usługa jest powiązana z odnawialnym limitem kredytowym, który można spłacić bez naliczania żadnych kosztów w 30 dni. Termin każdej zrealizowanej transakcji jest liczony oddzielnie, jednak wszystkie płatności odroczone są udzielane w ramach jednego limitu.

Wspomniany limit jest ustalany dla każdego klienta indywidualnie, na podstawie oceny zdolności kredytowej. Maksymalna kwota limitu to 3000 zł. Za pośrednictwem aplikacji można wnioskować o zmianę jego wysokości.

Jak korzystać z BNPL PKO Płacę Później?

Pierwsze co należy zrobić to aktywować swój limit PKO Płacę Później. Tłumaczymy jak to zrobić!

 1. W aplikacji mobilnej IKO lub serwisie internetowym iPKO kliknij w komunikat o PKO Płacę później. Przeczytaj i zaakceptuj Regulamin oraz wymagane zgody i oświadczenia.
 2. Bank zbada Twoją zdolność kredytową i na tej podstawie zaproponuj maksymalny limit płatności odroczonych. 
 3. Potwierdź aktywację limitu przez podanie kodu autoryzacyjnego w aplikacji.
 4. Gotowe! Twój limit PKO Płacę Później został aktywowany!

Z aktywowanego limitu można korzystać na dwa sposoby:

 • płacąc szybkim przelewem “Płacę z IKO” za zakupy online - wystarczy wybrać logo PKO,
 • płacąc BLIKIEM za zakupy stacjonarne lub online - przy potwierdzaniu wykonania przelewu w aplikacji IKO należy zaznaczyć komunikat “PKO Płacę później”.

Zakupy zostaną opłacone z limitu, a Ty możesz je spłacić samodzielnie lub poczekać na automatyczną spłatę należności. W przypadku automatycznej spłaty, kwota odroczonej płatności zostanie pobrana z Twojego rachunku w terminie 30 dni od zrealizowania zakupów.

Ile kosztuje odroczenie płatności w PKO Płacę Później?

Bank nie pobiera żadnych opłat za aktywację i korzystanie z odroczonych płatności. PKO Płacę Później zapewnia 30-dniowe odroczenie płatności za darmo! Można dokonać dowolną liczbę transakcji na kwotę min. 50 zł, jednak nie przekraczając dostępnego limitu.

Koszty występują wyłącznie w sytuacji, gdy spóźnimy się ze spłatą zadłużenia. Ta dokonuje się automatycznie w terminie 30 dni - środki są pobierane z rachunku głównego Twojego konta w PKO.

Maksymalna kwota płatności odroczonej w PKO Płacę Później

Maksymalny limit płatności odroczonych PKO wynosi 3000 zł. Wysokość limitu jest ustalana przy zawieraniu umowy z bankiem, na podstawie oceny zdolności kredytowej.

Jeśli chcesz zmniejszyć lub zwiększyć kwotę swojego limitu złóż stosowny wniosek w aplikacji lub skontaktuj się z biurem obsługi klienta PKO.

Spłata odroczonej płatności w PKO Płacę Później

Zlecone w ramach usługi płatności spłacają się automatycznie po 30 dniach od transakcji. Obowiązkiem klienta jest zapewnienie pieniędzy na koncie, które wskażemy we wniosku o aktywację usługi.

Spłaty limitu płatności odroczonych PKO można dokonać wcześniej w aplikacji. Wystarczy zalogować się do aplikacji i wejść w zakładkę PKO Płacę Później, odnaleźć transakcję na liście, transakcję na liście, rozwiń menu i wybrać “Spłać teraz”. Spłacona kwota zostanie przywrócona do dostępnego limitu po zaksięgowaniu płatności - dzieje się to niemal natychmiast.

Konsekwencje braku spłaty PKO Płacę Później

Transakcja której nie spłacisz po 30 dniach, staje się tzw. zadłużeniem przeterminowanym. W tym momencie bank zablokuje Ci dostęp do usługi PKO Płacę Później aż do momentu spłaty obecnego zadłużenia.

To nie wszystko! PKO nalicza odsetki karne w wysokości ustawowych odsetek za opóźnienie - suma stopy referencyjnej NBP i 5,5 p.p. Bank będzie ponawiał próby odzyskania należności wraz ze wspomnianymi odsetkami w ramach usługi automatycznej spłaty.

Bezpieczeństwo PKO Płacę Później

PKO Płacę Później to oferta bardzo bezpiecznych płatności odroczonych. Nie musisz zakładać dodatkowego konta w innych usługach, podawać danych innym firmom, a płatności dokonujesz wygodnie i bezpiecznie z pomocą aplikacji bankowości mobilnej lub bankowości elektronicznej.

Jedyne ryzyko jakie występuje przy tej usłudze wynika z nierozważnego korzystania z PKO Płacę Później. Z limitu należy korzystać jedynie w przemyślanych sytuacjach, gdy przy zakupie planujemy płatność.

Wady i zalety Buy Now, Pay Later - PKO Płacę Później

PKO Płacę Później posiada praktycznie same zalety. Na pewno na uwagę zasługuje innowacyjność i wyjście naprzeciw potrzebom klientów. Niestety usługa posiada jeden poważny minus. Zalety:

 • Darmowe płatności odroczone na 30 dni
 • Możliwość odroczenia płatności na kwotę nawet 50 zł
 • Wysoki limit odnawialny - 3000 zł
 • Prosta obsługa przez aplikację
 • Możliwość odraczania wybranych płatności: Płacę z IKO oraz BLIK
 • Aktywacja limitu w kilka minut

Wady:

 • Usługa dostępna wyłącznie dla wybranych użytkowników PKO!

Płatności odroczone PKO Płacę Później - podsumowanie

PKO Bank Polski jako jeden z pierwszych banków w Polsce wprowadza usługę płatności odroczonych w ramach limitu kredytowego do nawet 3000 zł! Darmowa pożyczka na 30 dni nazywana “kup teraz, zapłać później” staje się coraz bardziej popularna i może przyciagać nowych klientów.

Uwaga! Oferta jest dostępna tylko dla klientów PKO. Co więcej, nie są to wszyscy posiadacze rachunków w PKO BP - usługa jest udostępniana wyłącznie na specjalne zaproszenie.

Można się jednak spodziewać, że już niebawem każdy klient będzie mógł skorzystać z odnawialnego limitu do płatności odroczonych. Oczywiście pod warunkiem, że wykaże odpowiednią zdolność kredytową.

Często zadawane pytania

Ile trwa weryfikacja w PKO Płacę Później?
Prosta weryfikacja PKO zajmuje kilka minut. Sprawdzenie klienta obejmuje ocenę zdolności kredytowej i przyznanie limitu.
Kiedy płatność odroczona PKO Płacę Później zostanie odrzucona?
Płatność odroczona PKO Płacę Później jest niemożliwa do zrealizowania w sytuacji, gdy kwota transakcji wynosi mniej niż 50 zł lub więcej niż maksymalny limit kredytowy. Dodatkowo, aktywacja płatności jest niemożliwa, gdy użytkownik ma aktywowaną usługę zakupów bez kodu BLIK z automatycznym potwierdzaniem.
Jakie są konsekwencje braku spłaty PKO Płacę Później?
Bank zablokuje usługę PKO Płacę Później, niespłacona kwota zostanie uznana za zadłużenie, a dodatkowo bank naliczy odsetki karne. PKO będzie ponawiało próbę pobrania środków z konta klienta, aż do spłaty całego zobowiązania.
Czy płatność odroczona PKO Płacę Później to kredyt?
Tak, PKO Płacę Później jest traktowane jako nieoprocentowany, darmowy kredyt. Korzystanie z usługi jest darmowe pod warunkiem, że spłacamy dług w wyznaczonym terminie.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5