Płatności odroczone Revolut Pay Later
akredo.plPłatnościPłatności odroczonePłatności odroczone Revolut Pay Later

Płatności odroczone Revolut Pay Later

Płatności odroczone Revolut dają dostęp do limitu nawet 5000 zł. Naszym zdaniem jest to super oferta, która stanowi świetną konkurencję dla pozabankowych kart kredytowych a nawet dla zakupów na raty! Sprawdź jak dokładnie działa ta usługa oraz kto i jak może z niej skorzystać.

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 02.02.2023 r

Czym jest Revolut Pay Later?

Revolut Pay Later jest dodatkową usługą konta Revolut, która pozwala na rozłożenie wybranych płatności na 3 miesięczne raty. Pierwsza jest pobierana w dniu płatności, a kolejne w dwóch kolejnych miesiącach. Kwota raty zostanie pobrana z rachunku głównego Revolut do dnia miesiąca zakupu produktu.

Płatności odroczone Revolut są alternatywą dla zakupów na raty z kredytem w banku czy pożyczką pozabankową. Ofertę Revolut wyróżnia brak oprocentowania i bardzo niski koszt w postaci prowizji od dwóch odroczonych rat.

Jak działa Revolut Pay Later?

Każdy klient posiadający konto Revolut może aktywować usługę w aplikacji. Revolut przeprowadza ocenę zdolności kredytowej i udziela limitu do nawet 5000 zł. Z oferty mogą skorzystać pełnoletni klienci, którzy posiadają odpowiednią zdolność kredytową. Na podstawie oceny zdolności jest przyznawany limit Pay Later.

Ocena odbywa się na podstawie odpowiedzi na pytanie o uśrednione miesięczne dochody i koszty utrzymania. Dodatkowo Revolut wysyła zapytanie o BIK. Dostęp do limitu można otrzymać nawet w kilka minut.

Gdy już uzyskamy swój limit można z niego skorzystać w celu odroczenia dowolnej płatności online lub stacjonarnej. W tym celu wystarczy aktywować funkcję Revolut Pay Later i dokonać płatności. Wykorzystany limit zostanie rozłożony na trzy raty, z czego pierwsza zostanie pobrana z konta głównego w dniu zakupu. Podobnie odbywa się spłata dwóch kolejnych rat, które zostaną pobrane z rachunku głównego, w walucie głównej konta.

Jak korzystać z BNPL Revolut Pay Later?

Aby rozłożyć płatność na raty trzeba aktywować limit w aplikacji.

 1. Włącz aplikację i przejdź do zakładki Revolut Pay Later. 
 2. Aktywuj limit - wystarczy odpowiedzieć na dwa pytania i poczekać na ocenę weryfikacji zdolności kredytowej. 
 3. Kliknij w suwak i aktywuj usługę.
 4. Przez następne 15 minut każda transakcją dokonana kartą Revolut zostanie zaliczona w ramach limitu. 
 5. Zapłać kartą za wybrane zakupy - maksymalny limit jednorazowej transakcji wynika z Twojego dostępnego limitu.
 6. Po dokonaniu płatności można ręcznie wyłączyć funkcję odroczenia lub zostanie ona dezaktywowana automatycznie.
 7. Wykorzystany limit zostanie rozłożony na raty. 
 8. Revolut nalicza prowizję od kredytowanej kwoty.
 9. Płatności zostanie pobrana automatycznie z konta głównego Revolut. Klient otrzyma powiadomienie o zbliżającym się terminie płatności. Obowiązkiem posiadacza konta jest zapewnienie odpowiednich środków do spłaty limitu.

Ile kosztuje odroczenie płatności w Revolut Pay Later?

Revolut Pay Later działa na bardzo prostych zasadach. Jedynym kosztem naliczanym przez Revolut jest prowizja 2,99% od kwoty wykorzystanego limitu. Koszt prowizji zostanie rozłożony na dwie następne raty. Raty są nieoprocentowane!

Przedstawiamy przykład reprezentatywny kosztów Revolut Pay Later:

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 42,31% przy następujących założeniach: całkowita kwota kredytu - 1000 zł, całkowita kwota do spłaty - 1044,85 zł, nominalna roczna stopa oprocentowania - 0%, całkowity koszt kredytu - 44,85 zł (w tym opłata transakcyjna 2,99%); przy założeniu, że limit kredytowy usługi Pay Later jest w całości transakcją bezgotówkową i jest spłacany w dwóch równych ratach miesięcznych w wysokości 522,43 zł każda (pierwszą ratę należy spłacić w ciągu 30 dni od wypłaty środków), według stanu na 16.06.2022 r.

W przypadku braku płatności rat Revolut Pay Later zostaną naliczone odsetki karne za opóźnienie w spłacie. Dodatkowo Revolut ma prawo do zamrożenia środków wpływających na jego konto np. w ramach nagrody za polecenie usługi.

Maksymalna kwota płatności odroczonej w Revolut Pay Later

Maksymalny limit Revolut Pay Later to 5000 zł. Tyle również wynosi maksymalna kwota jednorazowej płatności odroczonej.

Każdy klient posiada limit ustalony na podstawie analizy zdolności kredytowej. Co więcej może on zostać podwyższony na wniosek klient, jak również obniżony w wyniku problemów z wypłacalnością.

Spłata odroczonej płatności w Revolut Pay Later

Spłata rat płatności odroczony w ramach usługi Revolut Pay Later dokonuje się automatycznie - Revolut pobiera określoną w umowie kwotę z konta głównego klienta. Kwota zostanie pobrana w walucie głównej konta.

Kiedy zostanie pobrana płatność z tytułu raty? To zależy od terminu dokonania zakupu. Każda z rat zostanie pobrana do tego samego dnia miesiąca, w którym zapłaciliśmy za zakupy. Jest to termin około 30 dni.

Konsekwencje braku spłaty Revolut Pay Later

Brak płatności spowoduje naliczenie odsetek karnych za opóźnienie w spłacie, a informacja o braku spłaty zostanie przekazana do bazy BIK. Dodatkowo Revolut ma pełne prawo do zajęcia środków wpłaconych na konto lub uzyskanych np. w ramach polecania usługi nowym użytkownikom lub cashback.

Bezpieczeństwo Revolut Pay Later

Płatności odroczone Revolut są całkowicie bezpieczne, pod warunkiem, że korzystamy z nich rozważnie. Usługi Revolut Pay Later należy używać wyłącznie do zrealizowania przemyślanych zakupów, a następnie zadbać o to żeby spłata rat odbyła się zgodnie planem.

Revolut Bank UAB posiada licencję Europejskiego Banku Centralnego oraz Banku Litwy, a także podlega nadzorowi Centralnego Banku Irlandii w zakresie zasad prowadzenia działalności. Ponadto firma współpracuje z BIK, wymieniając się informacjami na temat klienta - za jego zgodą.

Wady i zalety Buy Now Pay Later - Revolut Pay Later

Płatności odroczone Revolut Pay Later są bardzo dobrą alternatywą dla pożyczek pozabankowych oraz zakupów na raty. Różnicę w opłacalności zaobserwujemy patrząc na koszty - prowizja 2,99% od wykorzystanego limitu oraz łatwość uzyskania. Revolut nie jest jednak wolny od wad.

Zalety:

 • Wysoki limit do nawet 5000 zł
 • Niska prowizja - 2,99% od wykorzystanego limitu
 • Oprocentowanie 0%
 • Automatyczna spłata rat
 • Błyskawiczna decyzja i przyznanie limitu
 • Wygodna aktywacja w aplikacji mobilnej

Wady:

 • Weryfikacja klientów w BIK
 • Płatność pierwszej raty odbywa się w dniu zakupu

Płatności odroczone Revolut Pay Later - podsumowanie

Revolut Pay Later jest bardzo przydatną usługą, która umożliwia dokonywanie zakupów bez obowiązku płatności całej kwoty w dniu zakupu. Płatności jest rozkładana na trzy równe raty, z czego pierwsza jest opłacana w dniu dokonania zakupu, a kolejna w terminie 30 dni od tego dnia, podobnie jak następna.

Płatności odroczonych dokonujemy w ramach limitu. Można ich dokonywać do maksymalnej kwoty nawet 5000 zł. Po spłaceniu limitu jest on przywracany i ponownie dostępny.

Często zadawane pytania

Ile trwa weryfikacja w Revolut Pay Later?
Weryfikacja do przyznania limitu zajmuje kilka minut! W niektórych przypadkach czas rozpatrzenia wniosku o limit może się nieco wydłużyć.
Kiedy płatność odroczona Revolut Pay Later zostanie odrzucona?
Płatność z wykorzystaniem Revolut Pay Later zostanie odrzucona, gdy kwota transakcji będzie wykraczała poza dostępny limit płatności lub w sytuacji, gdy próbujemy rozłożyć na raty transakcje związane z wypłatą gotówki lub opłaty za gry hazardowe.
Jakie są konsekwencje braku spłaty Revolut Pay Later?
Jeśli nie dokonasz spłaty kredytu na czas, na Twoim koncie Revolut pojawi się saldo zadłużenia, a usługa Pay Later zostanie zablokowana do momentu spłaty należności. Zadłużenie może obniżyć Twoją zdolność kredytową i co może oznaczać zmniejszenie kwoty dostępnego limitu.
Czy płatność odroczona Revolut Pay Later to kredyt?
Tak, Revolut Pay Later to usługa polegająca na udostępnieniu limitu kredytowego. Kredyt jest rozkładany na trzy miesięczne raty. Łączna kwota kredytu jest objęta prowizją - 2,99%.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5