Płatności odroczone Alior Pay
akredo.plPłatnościPłatności odroczonePłatności odroczone Alior Pay

Płatności odroczone Alior Pay

Jako jeden z pierwszych banków w Polsce, Alior Bank proponuje usługę płatności odroczonych przez aplikację bankowości mobilnej! Sprawdź jak działa funkcja Alior Pay i kto może z niej skorzystać!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 02.02.2023 r

Czym jest Alior Pay?

Alior Pay to usługa płatności odroczonych dostępna dla wybranych klientów Alior Bank, która umożliwia odroczenie wybranych, już zrealizowanych płatności w ramach udostępnionego limitu kredytowego.

Klient Alior Bank, który otrzyma zaproszenie do skorzystania z Alior Pay, może wykonać dowolną liczbę odroczeń do kwoty limitu. Wystarczy aktywować swój limit, wyrazić wymagane zgody i odraczać płatności jednym kliknięciem! Twój limit zostanie odnowiony po spłacie każdej, pojedynczej o równowartość płatności odroczonej.

Jak działa Alior Pay?

Za pomocą aplikacji Alior Mobile klient, który aktywuje swój limit może odroczyć płatność o 30 dni, która zostanie automatycznie spłacona - koszt takie transakcji to 0 zł! Ewentualnie, gdy na rachunku głównym klienta nie będzie odpowiedniej kwoty do spłaty wybranej płatności, Alior Pay rozłoży jej spłatę na 11 oprocentowanych rat.

Aktywacja usługi Alior Pay jest bardzo prosta. Limit aktywujemy raz, przy pierwszej płatności odroczonej - o możliwości skorzystania z usługi poinformuje Cię bank w powiadomieniu z aplikacji Alior Mobile. Wnioskując o limit bank oceni Twoją zdolność kredytową i przyzna odnawialny limit do maksymalnej kwoty 3000 zł.

Alior Pay umożliwia odroczenie płatności dokonanych kartą, BLIKIEM w sklepach stacjonarnych i internetowych lub przelewów z rachunku w Alior Banku. Usługa umożliwia odroczenie płatności dokonanych kartą, BLIKIEM w sklepach stacjonarnych i internetowych lub przelewów z rachunku w Alior Banku. Możesz więc cofnąć płatność i odłożyć ją na 30 dni w przyszłość!

Jak korzystać z BNPL Alior Pay?

Alior Pay jest dodatkową funkcją do aplikacji mobilnej bankowości Alior Mobile. Aby w ogóle móc z niej skorzystać konieczne jest posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Alior Bank. To nie jedyne wymaganie: usługa jest udostępniana wyłącznie dla zaproszonych klientów.

Gdy wszystkie wymienione warunki zostaną spełnione do aktywacji płatności odroczonych wystarczy postępować według instrukcji:

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej Alior Mobile.
 2. Wybierz płatność, którą chcesz odroczyć z listy „Transakcje do odroczenia”. Lista dostępnych transakcji obejmuje płatności od 50 zł do maksymalnej kwoty Twojego limitu.
 3. Złóż wniosek o limit kredytowy Alior Pay (maks. 3000 zł) - przypominamy o limit wnioskujesz tylko raz.
 4. We wniosku należy wyrazić zgodę na automatyczną spłatę zadłużenia w terminie 30 dni z wybranego rachunku w Alior Bank oraz potwierdzić odroczenie na warunkach banku.
 5. Po sprawdzeniu Twojej zdolności kredytowej i przyznaniu limitu kredytowego, kwota odroczonej transakcji wróci na rachunek główny. Bank weryfikuje każdy wniosek o odroczenie płatności - zajmuje to nie więcej niż minutę.
 6. Kwota odroczonej płatności zostanie automatycznie pobrana ze wskazanego we wniosku rachunku 31 dnia od daty odroczenia płatności.
 7. W sytuacji, gdy na koncie wskazanym do spłaty nie będzie odpowiedniej kwoty odroczona płatność zostanie rozłożona na 11 oprocentowanych rat, również pobieranych automatycznie. Obie formy płatności odroczonych można spłacić przed terminem, wykonując przelew lub składając taką dyspozycję w aplikacji.

Ile kosztuje odroczenie płatności w Alior Pay?

Płatność odroczona na 30 dni jest całkowicie darmowa! Nie płacimy żadnych prowizji, ani odsetek od wykorzystanego limitu. Co więcej, bank nie nakłada limitu dostępnych płatności za darmo! Jeśli spłacamy limit Alior Pay w terminie, możemy z niego korzystać za darmo przez cały czas.

Koszty pojawiają się w sytuacji, gdy niespłacona w terminie 30 dni płatność zostanie rozłożona na raty. Raty Alior Pay są objęte kosztem oprocentowania stałego 16% oraz prowizji 0,5% od kwoty transakcji. Koszty są rozłożone na 11 miesięcznych rat.

Aby uniknąć rozłożenia na raty i naliczenia kosztów dodatkowych wystarczy zapewnić odpowiednią sumę środków na koncie wskazanym do spłaty. Płatność zostanie pobrana automatycznie. Zawsze można spłacić zadłużenie Alior Pay przed terminem wymagalności i zmniejszyć ryzyko wystąpienia opłat.

Maksymalna kwota płatności odroczonej w Alior Pay

Alior Bank informuje, że maksymalna limit Alior Pay wynosi 3000 zł. Limit odnawialny jest przyznawany na wniosek klienta, a jego wysokość ustalana na podstawie oceny zdolności kredytowej. Co ważne, bank przy każdym wniosku o odroczenie płatności weryfikuje wniosek.

Spłata odroczonej płatności w Alior Pay

Alior Pay stawia na wygodę klienta i wykorzystuje automatyczną spłatę płatności odroczonych z konta klienta. Dzięki temu można zapomnieć o problemach samodzielnych przelewów czy śledzenia terminu ich wymagalności. Wystarczy, że w dniu wymaganego zwrotu na koncie będzie wystarczająca kwota do pokrycia płatności.

Alior Bank przypomni Ci o zbliżającym się terminie płatności - zdążysz jeszcze wpłacić pieniądze na konto. Nawet jeśli umknie Ci przypomnienie, nie stanie się nic strasznego! Alior Pay rozłoży Twoje zadłużenie na raty. Możesz spłacić je wcześniej w aplikacji, gdy tylko zasilisz swój rachunek lub możesz skorzystać z rozłożenia na raty (RRSO 25,05%).

Konsekwencje braku spłaty Alior Pay

Pierwszą konsekwencją, która następuje po 31 dniach od odroczenia płatności Alior Pay jest rozłożenie płatności na 11 rat. W tym momencie płatność odroczona przestaje być darmowa i zostaje objęta oprocentowaniem.

Oprocentowane raty należy spłacać w terminie - w zasadzie wystarczy zapewnić odpowiednie saldo konta, gdyż rata zostanie pobrana automatycznie. Jeśli płatność raty zakończy się niepowodzeniem zostanie ona potraktowana jako zadłużenie, od którego zostaną naliczone odsetki karne! Co więcej, Alior Bank zablokuje możliwość korzystania z usługi do czasu spłaty zadłużenia!

Bezpieczeństwo Alior Pay

Alior Pay jest całkowicie bezpieczne, co gwarantuje sam Alior Bank. Funkcja płatności odroczonych jest dostępna z poziomu aplikacji mobilnej. Aby aktywować limit oraz odroczyć każdą płatność konieczne jest potwierdzenie transakcji przez podanie kodu SMS lub kodu autoryzacji.

Wady i zalety Buy Now, Pay Later - Alior Pay

Alior Pay to niezwykle funkcjonalne płatności odroczone do aplikacji Alior Mobile, które są dostępne tylko dla klientów Alior Bank. Jest jedna z pierwszych ofert płatności odroczonych proponowana przez bank! Podsumujmy ją w wadach i zaletach:

Zalety:

 • Darmowe płatności odroczone do 30 dni
 • Alternatywa 11 oprocentowanych rat
 • Automatyczna spłata długu
 • Limit odnawialny do kwoty nawet 3000 zł
 • Bardzo proste odroczenie płatności
 • Możliwość odroczenia każdej wykonanej płatności

Wady:

 • Usługa tylko dla wybranych klientów Alior Bank

Płatności odroczone Alior Pay - podsumowanie

Usługa płatności odroczonych Alior Pay to krok naprzód w usługach bankowych! Bank dostarcza innowacyjną usługę, która z powodzeniem może zastępować kartę kredytową, zakupy na raty czy pożyczki na małe kwoty.

System ten jest dopiero wdrażany i nie jest on dostępny dla wszystkich klientów Alior Bank. Można z niego skorzystać dopiero na zaproszenie banku. Co więcej, aby otrzymać dostęp do limitu trzeba wykazać i utrzymać odpowiednio wysoką zdolność kredytową.

Często zadawane pytania

Ile trwa weryfikacja w Alior Pay?
Weryfikacja do przyznania limitu jak i wniosku o zrealizowanie pojedynczej płatności zajmuje nie więcej niż kilka minut.
Kiedy płatność odroczona Alior Pay zostanie odrzucona?
Próba płatności odroczonej Alior Pay zostanie odrzucona w przypadku, gdy posiadamy zaległości w spłacie poprzednich transakcji. Dodatkowo, nie można odroczyć płatności na kwotę powyżej 3000 zł lub płatności wykraczających poza dostępny limit.
Jakie są konsekwencje braku spłaty Alior Pay?
W przypadku niespłacenia płatności odroczonej w terminie 30 dni, zostanie ona rozłożona na 11 oprocentowanych rat. Raty należy spłacać w terminie zgodnym z harmonogarmem. W innym przypadku bank zablokuje dostęp do usługi Alior Pay i rozpocznie naliczanie odsetek karnych.
Czy płatność odroczona Alior Pay to kredyt?
Tak, Alior Pay to limit kredytowy z RRSO 25,05%. Odroczenie płatności o 30 dni jest darmowe. Bank nalicza oprocentowanie dopiero w przypadku rozłożenia transakcji na raty.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5