Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Kredyt pod zastaw samochodu – wszystko co musisz wiedzieć!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 4,00 / 1 osób

Zdolność kredytowa – jeden z parametrów decydujących o przyznaniu nam kredytu. Nierzadko – czynnik powodujący iż tracimy szansę na niezbędną pomoc finansową. W takiej sytuacji szukamy rozwiązań, które przybliżą nas do pozytywnego rozpatrzenia naszego wniosku. Jednym z rozwiązań jest kredyt pod zastaw naszego samochodu. Sprawdźmy czy takie rozwiązanie jest skuteczne i przede wszystkim – bezpieczne dla nas i naszego portfela. Jakie warunki musimy spełnić i czy zasady przyznawania takiego kredytu znacząco się różnią?

Kredyt pod zastaw samochodu – o co chodzi?

Kredyt pod zastaw naszego auta jest rozwiązaniem bezpiecznym i często proponowanym przez banki w Polsce. Jak zawsze jednak, tego typu decyzja, powinna być podjęta świadomie, po pełnej analizie i wybadaniu swojej własnej sytuacji majątkowej. Zwłaszcza, gdy ryzyko obejmuje także nasze własne auto. Dlatego też, specjaliści podkreślają iż taka forma brania zastawu jest najlepszym rozwiązaniem dla osób pewnych swojej sytuacji finansowej.

Oczywiście, jak zawsze w przypadku zaciągania kredytów, pożyczkodawca stawia nam pewne wymagania, które musimy spełnić, aby dane zobowiązanie otrzymać.

lub
Wypełnij wniosek

Samochód, który ma być elementem zastawienia, musi posiadać:

  • Ważną polisę OC oraz AC;
  • Wiek poniżej 12 lat – starsze auta nie dopuszczone są do takich działań;
  • Być wyłączną własnością kredytobiorcy – bez współwłasności;
  • Ważny dokument w postaci dowodu rejestracyjnego;
  • Być sprawnym technicznie – przejść przegląd techniczny
  • Być dopuszczonym do ruchu na drogach publicznych.

My, jako ubiegający się o kredyt, musimy posiadać ważne dokumenty tożsamości – najczęściej jest to dowód osobisty i prawo jazdy.

Wybranie takiego sposobu zabezpieczenia niesie za sobą wiele, pozytywnych aspektów. Po pierwsze – nie przechodzimy procesu sprawdzania w rejestrach dłużników. Jeśli więc nasza wiarygodność pozostaje wiele do życzenia, jest to idealny sposób na pominięcie kroku analizowania historii zawartej w BIKu czy KRD. Ponadto, wiele banków nie żąda udokumentowanego, stałego dochodu. Oznacza to iż w przypadku umów zlecenia lub rent, taki zabieg jest możliwy do zrealizowania. Ponadto, w całym zabiegu nie wymagana jest zgoda małżonka lub poręczyciela.

A co z wadami?

Cóż, wada, jak zawsze w przypadku zadłużeń i kredytobrania, jest jedna – jest to zobowiązanie na kilka lat. O ile szansa na pozytywne rozpatrzenie jest duża, o tyle pamiętać musimy iż ryzyko otrzymania kredytu związana jest nie tyle z negatywnym rozpatrzeniem, co z niemożliwością przewidzenia naszej sytuacji finansowej w przyszłości. Oznacza to, iż w przypadku znacznych problemów finansowych, możemy stracić swój samochód. Statystyki jednak pokazują iż takie sytuacje zdarzają się stosunkowo rzadko, a kredytobiorcy, którzy świadomi są podjętych działań, unikają nieprzyjemnych doświadczeń związanych z utratą spłacanego pojazdu. Jak zawsze więc ważna jest przemyślana decyzja, oparta na dokładnej analizie ofert i rozmowie z przedstawicielem placówki.

Kredyt pod zastaw samochodu bez BIK- warunki kredytu

Obecnie kredyty tego typu stosowane są w najpopularniejszych bankach w Polsce (np. kredyt pod zastaw samochodu Getin Bank). Taka forma zabezpieczenia cieszy się stosunkowo dużą popularnością. Pożyczkodawcy oferują nam kredyty na przeróżnych warunkach – różnice dotyczą najczęściej okresu umowy, maksymalnej kwoty, procentu wartości auta, którą możemy zastawić, oprocentowania oraz warunków i zasad odnośnie użytkowania i dyspozycji zastawionego samochodu.


lub
Wypełnij wniosek
2018.12.06 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]