Pożyczki dla bezrobotnych - najlepsze oferty kredytu
akredo.plPożyczki pozabankowePożyczki dla bezrobotnych - najlepsze oferty kredytu

Pożyczki dla bezrobotnych - najlepsze oferty kredytu

Pozabankowe firmy pożyczkowe specjalizują się w udzielaniu pomocy klientom w trudnej sytuacji. Potrzebujesz pieniędzy a właśnie straciłeś pracę? Nie możesz znaleźć pracy ze swoim wykształceniem a potrzebujesz gotówki na życie? Sprawdź który pożyczkodawca udzieli Ci pożyczki! Wybierz ofertę i złóż wniosek już teraz!

Aneta Sarnawska
Aneta Sarnawska, 25.11.2022 r

Czym jest pożyczka dla bezrobotnych

Pożyczki dla bezrobotych to oferta skierowana do osób, które zmagają się z chwilowym brakiem pracy lub doświadczają długotrwałego braku zatrudnienia. Banki i firmy pożyczkowe nie posiadają oddzielnej oferty dla osób bez stałego zatrudnienia i mogą liczyć jedynie na standardową ofertę. Możliwość podjęcia kredytu przez osobę bezrobotną wynika z warunków przedstawionych przez kredytodawcę.

Banki stawiają znacznie wyższe wymagania, w związku z czym zaciągnięcie kredytu bez umowy zatrudnienia jest praktycznie niemożliwe. Największe szanse na otrzymanie potrzebnej gotówki dają instytucje pozabankowe.

Pożyczkodawcy rozumieją, że status bezrobotnego nie musi oznaczać braku pieniędzy. Wystarczy wykazać, że możemy spłacić pożyczkę wypełniając oświadczenie finansowe i przechodząc weryfikację zdolności kredytowej.

Pożyczki online dla bezrobotnych

Pożyczki pozabankowe charakteryzują się niskimi wymaganiami wobec klientów. Pożyczkę otrzyma również osoba bezrobotna. Nawet bez żadnej umowy i zarejestrowany w urzędzie pracy może liczyć na pomoc finansową. Wystarczy wypełnić wniosek i oświadczenie dochodowe, a następnie przejść weryfikację tożsamości i zdolności kredytowej.

Kredyt bez umowy w banku

Banki nie udzielają kredytów osobom bezrobotnym. Nie jest to jednak wyjątek. Nawet osoby z umową o pracę lub zlecenie, ale z krótkim terminem obowiązywania, mogą mieć problem z otrzymaniem wnioskowanej kwoty.

Dlaczego umowa zatrudnienia jest tak ważna dla kredytodawców?

Wynika to z kwestii ryzyka niespłacenia kredytu. Stabilność zatrudnienia, potwierdzona umową jest jednym z podstawowych zabezpieczeń spłaty. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób bez historii kredytowej lub ze słabą historią BIK. Bezrobotni nie mogą wykazać takiego zabezpieczenia, nawet jeśli posiadają wpływy na konto.

Kto może skorzystać z pożyczki dla bezrobotnych?

Pożyczkodawcy dokładnie wskazują kto może otrzymać pożyczkę. Zazwyczaj są to:

 • odpowiedni wiek min. ukończone 18 lat
 • własny numer telefonu komórkowego,
 • konto osobiste w banku,
 • ważny dowód osobisty,
 • obywatelstwo Rzeczypospolitej Polskiej z miejscem zamieszkania na terenie Polski,
 • posiada pełną zdolność do czynności prawnych.

Z oferty pożyczek online mogą więc korzystać osoby:

 • tymczasowo lub stale bezrobotne,
 • pracujące dorywczo lub sezonowo,
 • łączące pracę i naukę,
 • zarabiające bez umowy.

Kwestia posiadania lub braku zatrudnienia nie przekreśla możliwości wnioskowania o pożyczkę. Wniosek może złożyć każda osoba, zdolna do potwierdzenia swojej tożsamości. Prośba o pożyczkę zostanie rozpatrzona indywidualnie.

Jak przebiega ocena zdolności do spłaty pożyczki?

Decyzja o przyznaniu kredytu opiera się w dużej mierze o ocenę zdolności kredytowej. Pożyczkodawcy przeprowadzają ją na różne sposoby, jednak najczęściej odbywa się to na podstawie informacji przedstawionych w oświadczeniu finansowym klienta. Następnie dane o dochodzie i wydatkach są sprawdzane przy pomocy aplikacji do weryfikacji konta bankowego.

Najpopularniejszą aplikacją tego typu jest Kontomatik. Aplikacja umożliwia zweryfikowanie wpływów i wydatków na rachunku. Można to traktować jako dodatkowe zabezpieczenie, które ma potwierdzić Twoje oświadczenie o dochodach.

Warto o tym pamiętać i wypełnić wniosek zgodnie z prawdą. Pożyczkodawcę najbardziej interesuje czy rzeczywiście masz do dyspozycji taką kwotę o jakiej informujesz w oświadczeniu. Nawet mały dochód z zasiłku lub z pracy sezonowej pozwoli Ci otrzymać i spłacić pożyczkę.

Pożyczka dla bezrobotnych - jak ją uzyskać?

Na rynku działa wiele firm pożyczkowych, które specjalizują się w udzielaniu kredytów na różne sposoby, jednak o prawie każdą można wnioskować przez Internet. Jak to zrobić krok po kroku?

 1. Wybierz ofertę pożyczki, a następnie wybierz jaka kwota i okres spłaty Cię interesuje.\
 2. Wypełnij wniosek podając dane tożsamości, kontaktowe oraz swój adres. Konieczne będzie potwierdzenie rejestracji profilu klienta oraz prawdziwości informacji. Można to zrobić na przykład podając kod SMS lub klikając w link wysłany na adres e-mail.
 3. Wypełnij oświadczenie o dochodach. Wypełnij go podając prawdziwe dane: poinformuj, że jesteś bezrobotny lub pracujesz bez umowy. Wskaż: ile pieniędzy miesięcznie masz do dyspozycji i jakie są Twoje koszty.
 4. Zweryfikuj wszystkie podane informacje z pomocą aplikacji Kontomatik.
 5. Poczekaj na analizę złożonego wniosku i decyzję o przyznaniu pożyczki.
 6. Wybierz metodę wypłaty pieniędzy i sposób podpisania umowy. Możesz podpisać ją zdalnie przez telefon lub przez Internet. Wystarczy udzielić pełnomocnictwo do zawarcia umowy w naszym imieniu.
 7. Pieniądze otrzymasz wybraną metodą po podpisaniu umowy.

Zależnie od wybranej pożyczki sam proces wnioskowania może przebiegać nieco inaczej. Wybierać można spośród:

 • pożyczek do domu,
 • pożyczek na telefon,
 • pożyczek przez Internet,
 • pożyczek prywatnych.

Pożyczka prywatna - duża szansa na kredyt dla bezrobotnego

W przypadku, gdy firmy pożyczkowe odrzucą Twój wniosek, możesz spróbować pożyczki od osoby prywatnej. Taki pożyczkodawca nie zweryfikuje Twojego zatrudnienia czy dochodu. Gotówkę podejmujesz na własną odpowiedzialność, akceptując ryzyko wystąpienia konsekwencji.

Na forach lub portalach z ogłoszeniami np. OLX, można znaleźć propozycję kredytu od prywatnych przedsiębiorców. Należy wiedzieć, że taka pożyczka jest łatwa do uzyskania, jednak jej warunki dyktuje pożyczkodawca - koszty mogą być znacznie wyższe.

Warto pamiętać również o swoim bezpieczeństwie. Zadbaj by umowa pożyczki dokładnie opisywała warunki spłaty w terminie oraz zasady naliczania odsetek.

Pożyczka dla bezrobotnych - podsumowanie

Osoba bezrobotna ma o tyle trudniejszą sytuację w uzyskaniu pożyczki, że musi szukać pożyczkodawców, którzy stawiają minimalne wymagania w kwestii finansów. Rozwiązanie dla osób, które nie posiadają stałego zatrudnienia są pożyczkodawcy z sektora fintech, czyli chwilówki online.

Wystarczy wypełnić oświadczenie finansowe, w którym podamy swoje dochody i określimy wydatki. Pożyczkodawca nie poprosi o żadne zaświadczenie! Wystarczy weryfikacja przez Internet, a otrzymamy gotówkę na konto.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Zadaj pytanie