Pożyczki na czek GIRO z odbiorem na poczcie
akredo.plPożyczki pozabankowePożyczki na czek GIRO, czyli z odbiorem na poczcie

Pożyczki na czek GIRO, czyli z odbiorem na poczcie

Wypłata pożyczki na poczcie to wciąż popularna metoda otrzymania pożyczki do ręki. Wybór pożyczki na czek GIRO pozwala otrzymać pożyczkę przez Internet, jednak bez weryfikacji konta bankowego. Kogo może zainteresować takie rozwiązanie? Dzięki wypłacie za pomocą czeku GIRO nie trzeba podawać numeru konta oraz przechodzić weryfikacja na podstawie rachunku. Sprawdź!

Aneta Sarnawska
Aneta Sarnawska, 25.11.2022 r

Czym jest pożyczka na czek GIRO?

Pożyczka na czek GIRO jest to pożyczka z odbiorem gotówki na poczcie. Wiele pozabankowych instytucji pożyczkowych umożliwia podjęcie pożyczki bez konta bankowego, a jedną z metod odbioru pieniędzy jest właśnie czek GIRO. Ten uprawnia do otrzymania gotówki do ręki w wybranej placówce Poczty Polskiej lub oddziale Banku Pocztowego.

Co to jest czek GIRO?

Jest to forma przekazu pocztowego, najczęściej kojarzona z możliwością szybkiej wypłaty pożyczki pozabankowej. Czek GIRO to dokument pozwalający odebrać gotówkę na poczcie. Sam czek można otrzymać w formie papierowej albo kodu SMS. Odbiór pieniędzy odbywa się w dowolnym oddziale Poczty Polskiej za okazaniem czeku lub kodu oraz dokumentu tożsamości. Pani w okienku zweryfikuje tożsamość odbiorcy przed wypłatą pieniędzy.

Ile kosztuje usługa wypłaty pożyczki na poczcie?

Wypłata za pomocą czeku GIRO to dodatkowy koszt kilkunastu złotych. Cena przekazu pocztowego zmienia się zależnie od kwoty pożyczki - im wyższa kwota chwilówki, tym większy koszt czeku GIRO. Opłata może zostać odliczona od kwoty pożyczki, jako prowizja lub do zapłaty dopiero na Poczcie w chwili odbierania gotówki.

Kto udziela pożyczek z odbiorem gotówki na poczcie?

Pożyczki na czek GIRO są dostępne jedynie w ofercie pozabankowych firm pożyczkowych. Poniżej prezentujemy przykłady kilku firmy, które umożliwiają uzyskanie gotówki z odbiorem na poczcie.

Pożyczka na czek GIRO Wypełnij wniosek Maksymalna kwota pożyczki Maksymalny czas spłaty
Ratka Wypełnij wniosek 20 000 zł 60 miesięcy
SuperGrosz Wypełnij wniosek 15 000 zł 50 miesięcy
PożyczkaOK Wypełnij wniosek 20 000 zł 60 miesięcy
As Kredyt Wypełnij wniosek 20 000 zł 60 miesięcy
Kredyt OK Wypełnij wniosek 7000 zł 36 miesięcy
AASA Wypełnij wniosek 15 000 zł 36 miesięcy

Kogo zainteresuje oferta pożyczki na czek GIRO?

Jest to oferta skierowana do klientów, którzy:

 • nie mają konta bankowego,
 • mają zajęty rachunek osobisty przez komornika,
 • nie chcą udostępniać historii transakcji konta bankowego,
 • nie chcą zostawić informacji podjęcia dodatkowej gotówki na konto,
 • posiadają konto wspólne z partnerem,
 • nie mogą przeprowadzić weryfikacji tożsamości.

Niektórzy klienci oczekują, że pożyczka z wypłatą na poczcie będzie łatwiejsza do otrzymania. Niestety, każdy pożyczkobiorca musi wykazać możliwość zwrotu pieniędzy - posiadanie dużego zadłużenia, trwająca egzekucja komornicza mogą spowodować odrzucenie wniosku. Nie warto jednak tracić nadziei! Każdy klient jest traktowany indywidualnie! Dopiero analiza sytuacji finansowej wykaże czy dostaniemy kredyt.

Kto może skorzystać z pożyczki na czek GIRO?

Warunki skorzystania z oferty pożyczki są takie same dla wszystkich klientów, bez względu na to czy jest to wypłata na konto czy odbiór osobisty pieniędzy w placówce Poczty Polskiej. Do podstawowych wymagań zaliczamy:

 • odpowiedni wiek - min. 18 lat,
 • aktualny dowód osobisty,
 • telefon komórkowy z aktywnym numerem,
 • brak lub małe zadłużenie w bazach BIG,
 • stosunkowo dobra historia kredytowa BIK,
 • pozytywna weryfikacja tożsamości,
 • posiadanie stałego dochodu.

Jak odebrać przelew gotówki na poczcie?

Aby móc odebrać pieniądze za pomocą czeku GIRO, w trakcie wnioskowania należy wybrać tę metodę odbioru pieniędzy. Po otrzymaniu pozytywnej decyzji kredytowej i podpisaniu umowy, pożyczkodawca wyślę Ci czek w formie papierowej oraz kod SMS uprawniający do natychmiastowej wypłaty pieniędzy na poczcie.

 • Jak to zrobić? Udaj się do pobliskiej placówki Poczty Polskiej w godzinach jej pracy. Aby otrzymać pieniądze potrzebne są:
 • czek GIRO lub kod SMS, dowód osobisty potwierdzający tożsamość.

Czek możesz zrealizować w wybranej placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego. Gotówkę udzieloną w ramach pożyczki może podjąć jedynie osoba legitymująca się dowodem osobistym zgodnym z danymi na druku pocztowym.

Pożyczka na czek GIRO - podsumowanie

Pożyczka z wypłatą na poczcie to rozwiązanie problemu wszystkich klientów, którzy z różnych powodów chcieliby uniknąć korzystania z konta bankowego. Czek GIRO daje większą swobodę zarówno w kwestii weryfikacji jak i wypłaty gotówki. Nie musisz logować się na swoje konto w celu potwierdzenia tożsamości, przelewać grosza czy złotówki ani podawać numeru konta!

Czek można zrealizować w wybranej placówce pocztowej. Wystarczy podać kod i potwierdzić swoje prawo do pieniędzy, okazując dowód tożsamości.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5