Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Pożyczki przez telefon – darmowe wsparcie specjalisty

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 5,00 / 1 osób
Pożyczki przez telefon - darmowa pomoc specjalisty

Jak zaciągnąć pożyczkę przez telefon?

Podobnie jak w przypadku chwilówek online, pożyczkę przez telefon można uzyskać w bardzo łatwy i szybki sposób, bez konieczności odwiedzania stacjonarnego oddziału danej firmy. Wszelkie formalności realizuje się podczas pojedynczej rozmowy z konsultantem.

W celu zaciągnięcia pożyczki przez telefon wystarczy zadzwonić na numer infolinii i podać swoje podstawowe dane osobowe, adresowe oraz kontaktowe. Po sprawdzeniu tożsamości klienta (wraz z jego historią kredytową i/lub poziomem comiesięcznych dochodów), pożyczka na ogół zostaje udzielona już w ciągu kilkunastu minut.

Pieniądze mogą zostać przelane wprost na konto bankowe, jednak wiele instytucji finansowych, oferujących pożyczki przez telefon, proponuje również możliwość wizyty w miejscu zamieszkania klienta. Jest to szczególnie atrakcyjna opcja dla osób, które z różnych względów wolą otrzymać gotówkę do ręki, nie posiadają konta bankowego, lub z różnych powodów nie mają do niego dostępu.


lub
Wypełnij wniosek

Pożyczki przez telefon bez przelewania grosza – metody weryfikacji

Kolejną zaletą pożyczek przez telefon jest to, że weryfikacja klienta następuje już podczas pierwszej rozmowy z konsultantem. Dzięki temu, zwykle nie jest wymagany standardowy przelew weryfikacyjny na konto pożyczkodawcy, przez co cały proces zaciągnięcia zobowiązania staje się zauważalnie szybszy.

Część firm umożliwia również podpisanie umowy pożyczki w obecności kuriera, który dostarczy wszelkie niezbędne dokumenty do domu klienta. W takim przypadku, tożsamość kredytobiorcy zostanie potwierdzona na podstawie aktualnego dowodu osobistego.

Stanowi to szczególne udogodnienie dla osób starszych lub niepełnosprawnych, które nie mogą sobie pozwolić na wizytę w oddziale firmy lub nie mają stałego dostępu do internetu.

Kto może wziąć pożyczkę przez telefon?

Podobnie jak w przypadku kredytów bankowych, a także popularnych chwilówek online, pożyczkę przez telefon mogą zaciągnąć wyłącznie osoby pełnoletnie. Ponadto, większość instytucji finansowych ustanawia również górną granicę wieku swoich klientów, która na ogół wynosi około 70 lat.

Należy też pamiętać, że pożyczki przez telefon, oferowane przez polskie firmy, mogą otrzymać wyłącznie obywatele Rzeczypospolitej, posiadający stałe miejsce zamieszkania na terenie kraju. Tak jak zostało wspomniane, klient musi się również wykazać odpowiednią wiarygodnością finansową.

Pożyczki przez telefon bez zdolności kredytowej

Wszystkie banki mają prawny obowiązek sprawdzenia zdolności kredytowej danego klienta w Biurze Informacji Kredytowej. Taka konieczność nie występuje jednak w przypadku instytucji finansowych spoza sektora bankowego. Stosunkowo duża część firm pożyczkowych umożliwia uzyskanie należności nawet z negatywną oceną punktową w BIK.

Chcąc otrzymać pożyczkę przez telefon, często wystarczy się wykazać jedynie odpowiednimi, regularnymi dochodami. W dużej części przypadków nie trzeba również posiadać stałego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę. Zwykle akceptowane są bowiem różnego rodzaju renty, świadczenia emerytalne, a także rozmaite zasiłki społeczne (np. z MOPS/GOPS) i rodzinne (np. z programu 500+).


lub
Wypełnij wniosek

Pożyczki przez telefon – zalety i wady

Niezależnie od danego banku czy firmy pożyczkowej, każdy rodzaj zobowiązania finansowego, które podejmuje konsument, ma swoje wady i zalety. Tak samo jest w przypadku pożyczek przez telefon, które z pewnością nie są przeznaczone dla każdego rodzaju klienta.

Pożyczki przez telefon – zalety

  • Pieniądze można otrzymać w szybki sposób, bez zbędnych formalności;
  • Nie trzeba wychodzić z domu – umowę pożyczki dostarcza kurier lub konsultant firmy;
  • Nie ma konieczności posiadania stałego dostępu do internetu;
  • Możliwość dopytania o wszystkie szczegóły umowy podczas rozmowy telefonicznej lub wizyty domowej;
  • Możliwość zaciągnięcia pożyczki wyłącznie w oparciu o stałe dochody;
  • Możliwość otrzymania gotówki do ręki lub w najbliższym oddziale Poczty Polskiej, bez konieczności posiadania konta bankowego.

Pożyczki przez telefon – wady

  • Infolinie działają tylko w określonych godzinach, wniosek o standardową chwilówkę online można natomiast złożyć w każdym momencie;
  • Stosunkowo wysokie opłaty za połączenia i SMS-y;
  • Wyższe koszty pożyczki w przypadku wizyt domowych w miejscu zamieszkania klienta.
lub
Wypełnij wniosek
2019.02.25 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]