Pożyczki pod zastaw - sprawdź jak to działa!
akredo.plPożyczki pozabankowePożyczki pod zastaw - sprawdź jak to działa!

Pożyczki pod zastaw - sprawdź jak to działa!

Pożyczka pod zastaw to jedna z najpopularniejszych form zabezpieczenia spłaty długu. Formalności związane z zastawem są bardzo łatwe do spełnienia! Sprawdź co może zostać zastawem i na jaki warunkach zawiera się umowę pożyczki. Przeczytaj artykuł - pomożemy Ci znaleźć pożyczkę pod zastaw!

Aneta Sarnawska
Aneta Sarnawska, 25.11.2022 r

Czym jest pożyczka pod zastaw?

Pożyczka pod zastaw, to forma pożyczki pozabankowej z zabezpieczeniem spłaty samochodem, nieruchomością lub wartościowymi przedmiotami. W ramach takiej pożyczki można można otrzymać więcej gotówki w łatwiejszy sposób. Warunki pożyczki opierają się o zastaw w postaci przedmiotów i praw własności pożyczkobiorcy, stanowiących ubezpieczenie pożyczki.

Firmy pożyczkowe specjalizujące się w pożyczkach pod zastaw funkcjonują głównie jako lombardy. W Internecie można znaleźć nieliczne oferty pożyczek pod zastaw samochodu lub nieruchomości całkowicie online np. GoldKredyt - pożyczki pod zastaw nieruchomości czy ProFimo - pożyczki pod zastaw aut.

Co może posłużyć za zastaw przy pożyczce pod zastaw?

Jako zastaw może posłużyć każdy przedmiot, będący własnością pożyczkobiorcy. Co ważne przedmiot ten musi posiadać odpowiednią wartość, co będzie zabezpieczeniem spłaty chwilówki. Zastawem mogą być:

 • samochody i inne pojazdy
 • mieszkanie,
 • dom,
 • spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu,
 • biżuteria i zegarki,
 • sprzęt RTV i AGD.

Pożyczka pod zastaw - które firmy ją oferują?

W Internecie działa mało firm pożyczkowych oferujących pożyczki pod zastaw, chociaż można trafić na oferty jak mobilny lombard. Pożyczek z zabezpieczeniem rzeczowym online udziela tylko kila firm: ProFimo, GoldKredyt, Autokapital.pl. Są to trzy firmy godne polecenia, gdzie można uzyskać pożyczkę pod zastaw nieruchomości oraz auta.

Bardzo łatwo znajdziesz pożyczkę pod zastaw w lombardzie. Na rynku funkcjonuje kilka ogólnopolskich sieci lombardowych oraz mniejsi, prywatni przedsiębiorcy. W Internecie można trafić na wiele ofert pożyczek pod zastaw w domu - łatwo je znaleźć na popularnych serwisach ogłoszeniowych.

Pożyczka pod zastaw - wymagania

Do otrzymania pożyczki pod zastaw potrzebne są dwie rzeczy: dowód osobisty oraz zabezpieczenie spłaty: pojazd, nieruchomość lub wartościowy przedmiot. Najważniejsze: przedmiot musi być własnością pożyczkobiorcy!

W przypadku wnioskowania o pożyczkę przez Internet, konieczne będą:

 • posiadanie konta osobistego,
 • aktywny numer telefonu i adres e-mail,
 • dostarczenie dokumentów potwierdzających własność.

Pożyczka pod zastaw - krok po kroku

Pożyczka pod zastaw jest łatwa do otrzymania. Od tradycyjnej pożyczki różni się tylko formalnościami związanymi z ustaleniem zastawu na własności. Przedstawiamy jak przebiega proces uzyskania pożyczki z zabezpieczeniem:

 1. Zdecyduj przedmiot, który oddasz pod zastaw. Możesz sam ocenić jego wartość, na podstawie aktualnych cen w serwisach aukcyjnych. Jeśli posiadamy przedmiot o znacznej wartości oraz zachowany w bardzo dobrym stanie można uzyskać bardzo wysokie kwoty!
 2. Wybierz ofertę pożyczki pod zastaw i skontaktuj się pożyczkodawcą - zadzwoń lub wypełnij wniosek online.
 3. Poczekaj na ofertę pożyczki. Podaj informacje potrzebne do zawarcia umowy i umów się na spotkanie z pożyczkodawcą.
 4. Dostarcz dokumenty własności przedmiotu lub dostarcz przedmiot do ostatecznej akceptacji jako zastaw.
 5. Podpisz umowę pożyczki z zastawem i odbierz gotówkę! Pamiętaj! Spłać pożyczkę zgodnie z warunkami w umowie!

Do otrzymania pożyczki, konieczne jest spotkanie z pożyczkodawcą lub jego pośrednikiem w celu oceny wartości przedmiotu i przekazanie dokumentów związanych z zastawem.

Pożyczkobiorca nie zawsze zabiera i przechowuje przedmioty przyjęte w zastaw. Możliwe jest ustanowienie zastawu bez oddawania przedmiotów z domu czy prawem do korzystania zastawionego pojazdu. Warto to dokładnie ustalić.

Koszt pożyczki pod zastaw

Koszty pożyczek w instytucjach pozabankowych są zgodne z aktualnie obowiązującymi stawkami oprocentowania. Należy liczyć się z kosztami prowizji i odsetkami, które są wyższe niż w ofercie bankowej. Wysokość kosztów bardzo mocno zależy od czasu spłaty i wysokości pożyczki.

Pożyczka pod zastaw może być jednak bardzo korzystna! Jej warunki są zależne również od indywidualnych ustaleń w ramach oceny wartości zabezpieczenia oraz wysokości pożyczki. Nie można jednak liczyć na lepsze warunki niż pożyczka hipoteczna w banku!

Pożyczki pod zastaw - podsumowanie

Rynek internetowych pożyczek pod zastaw bardzo mocno rozwija się w sektorze prywatnych przedsiębiorców. Na rynku funkcjonuje kilka firm pożyczkowych specjalizujących się w pożyczkach pod zastaw.

Pożyczki pod zastaw dają możliwość uzyskania większej kwoty na lepszych warunkach, dzięki odpowiedniemu zabezpieczeniu. W ramach pożyczek pod zastaw nieruchomości można otrzymać bardzo wysokie kwoty. Jeśli potrzebujemy mniejszej sumy, wystarczy pożyczka pod zastaw auta czy sprzętu domowego.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5