Czym jest bramka płatnicza paynow?
Paynow jest bramką płatniczą marki mBank. Pozwala ona właścicielom sklepów internetowych na przyjmowanie płatności od klientów za pomocą przelewów internetowych, BLIK, kart kredytowych, czy mobilnych aplikacji płatniczych. Korzystając z paynow, właściciele sklepu nie muszą osobiście obsługiwać procesu transakcji, z kolei klienci sklepu zyskują dostęp do dopracowanego interfejsu płatniczego.
Jak działają płatności internetowe paynow?
Paynow jest dostępne w kasie płatnościowej wielu sklepów internetowych. System został zintegrowany między innymi z portalami:
- Bookero
- estolowka
- Woo commerce
- PrestaShop
- Opencart
- Magneto
- Redcart
- Sellingo
- SOTESHOP
- shopGold
- SkyShop
Wybierając paynow w kasie sklepu internetowego, klient otrzymuje możliwość zapłacenia przelewem internetowym, kartą płatniczą, BLIKiem, Google pay, czy Apple pay. paynow obsługuje proces płatniczy, dzięki czemu jest on szybszy i bezpieczniejszy od standardowych przelewów płatniczych.
Jakie banki obsługuje paynow?
Paynow jest produktem mBanku. Jako bramka płatnicza, jest jednak dostępny dla klientów większości polskich instytucji, obsługując płatności z 20 serwisów bankowych.
- mBank,
- Alior Bank,
- BNP Paribas,
- BOŚ Bank,
- Citi Handlowy,
- Credit Agricole,
- Envelo Bank,
- Getin Bank,
- ING Bank,
- Inteligo,
- Millenium,
- Nest Bank,
- Noble Bank,
- Pekao S.A.,
- PKO BP,
- PBS Bank,
- Plus Bank,
- Santander,
- T-Mobile,
- Toyota Bank
Bezpieczeństwo systemu płatności paynow
Bezpieczeństwo transakcji jest główną zaletą rozwiązania paynow. Operowana przez mBank bramka płatności cieszy się wszystkimi zabezpieczeniami, jakie jest w stanie zaoferować bank.
Zalety i wady płatności paynow
Zalety płatności Paynow:
- Ponad 20 obsługiwanych banków
- Umożliwia płatności przelewem, BLIK, kartą, oraz Google czy Apple pay
- Zabezpieczana bezpośrednio przez bank
Wady płatności Paynow:
- Zaledwie dwa lata stażu na rynku
- Rzadziej wykorzystywana od konkurencji
Paynow ma w sobie wiele zalet: szeroki wachlarz metod płatniczych, dużo obsługiwanych banków, oraz wysoki stopień bezpieczeństwa. Należy jednak mieć na uwadze, że to dość nowe rozwiązanie, które nie ma za sobą jeszcze doświadczenia płynącego z wieloletniej pracy na rynku.
Bramka płatnicza paynow - podsumowanie
Paynow to obsługiwana od 2020 roku bramka płatnicza prowadzona przez mBank. Pozwala ona na wykonywanie płatności przelewem, kartą, BLIKiem i wieloma innymi popularnymi obecnie metodami, pozwalając na komfortowe zakupy w sieci. Jej główną zaletą jest nadzór banku, który dba o bezpieczeństwo transakcji w systemie.
Komentarze