Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej – czy to możliwe?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 3,89 / 9 osób
Pożyczki konsolidacyjne dla zadłużonych

Czym jest pożyczka konsolidacyjna?

W dzisiejszych czasach, zarówno banki, jak również instytucje spoza sektora bankowego, proponują swoim klientom coraz więcej nowoczesnych produktów finansowych. Jednym z nich jest właśnie tzw. pożyczka konsolidacyjna.

Ideą tego rodzaju zobowiązania jest możliwość połączenia wszystkich swoich zaległych chwilówek lub kredytów. Dzięki temu, klient uzyskuje zupełnie nową pożyczkę, najczęściej na dużo lepszych warunkach.  

Warto wiedzieć, że po spełnieniu odpowiednich wymagań, pożyczkę konsolidacyjną mogą otrzymać nawet osoby zadłużone, które zalegają z comiesięcznymi płatnościami. Należy jednak pamiętać, że dużo łatwiej będą mogli ją dostać w instytucjach pozabankowych, które nie są zobligowane do weryfikowania swoich klientów w Biurze Informacji Kredytowej, ani w żadnej innej bazie dłużników.

lub
Wypełnij wniosek

Zalety pożyczki konsolidacyjnej

Pożyczki konsolidacyjne są idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają dużo różnych zobowiązań finansowych, zaciągniętych na mało korzystnych zasadach. Łącząc zaległe należności można uzyskać o wiele bardziej atrakcyjne warunki spłaty należności przy jednoczesnym zminimalizowaniu liczby wierzycieli do jednej instytucji.

Przede wszystkim, zmianie może ulec wysokość miesięcznej raty kredytu (na korzyść klienta). Ponadto, konsolidacja pożyczki pozwala również na ustalenie nowego okresu kredytowania, dostosowanego do możliwości finansowych i preferencji dłużnika.

Kto może otrzymać pożyczkę konsolidacyjną?

W większości przypadków, pożyczkę konsolidacyjną mogą otrzymać wszystkie osoby, które posiadają odpowiednią zdolność kredytową. Zwykle trzeba również potwierdzić źródło swoich comiesięcznych dochodów, jednak nie zawsze jest to wymagane.

Warto pamiętać, że stałe wpływy na konto nie muszą wcale wynikać z działalności zarobkowej. Bardzo dużo instytucji finansowych akceptuje również takie rodzaje dochodu, jak zasiłki socjalne lub rodzinne, a także renty, emerytury oraz innego rodzaju świadczenia finansowe.

Pożyczki konsolidacyjne bez BIK

Tak jak zostało wspomniane, otrzymanie pożyczki konsolidacyjnej bez zdolności kredytowej jest dość skomplikowane, jednak z pewnością nie niemożliwe. Osoby, które nie posiadają odpowiedniej oceny punktowej w Biurze Informacji Kredytowej, powinny w pierwszej kolejności rozważyć zaciągnięcie pożyczki w firmie spoza sektora bankowego.

Instytucje pożyczkowe często udzielają należności finansowych wyłącznie w oparciu o comiesięczne dochody klienta – nawet w sytuacji, w której jego zdolność kredytowa jest negatywna. Należy jednak pamiętać, że niższe wymagania wobec pożyczkodawcy zwykle oznaczają wyższy koszt comiesięcznego zobowiązania.

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej są w niektórych przypadkach dostępne również dla osób, które nie posiadają stałych dochodów. Jeżeli klient ma odpowiednie zabezpieczenie należności, np. w postaci poręczyciela lub zastawu nieruchomości, istnieje spora szansa, że będzie mógł skonsolidować swoje długi nawet w banku.

Pożyczka konsolidacyjna z poręczycielem

Zaciągnięcie kredytu z poręczycielem polega na tym, iż osoba, która zgodziła się zostać żyrantem klienta, przejmuje pełną odpowiedzialność za ewentualne opóźnienia w spłacie pożyczki.

W takim przypadku, banki lub firmy pożyczkowe biorą pod uwagę wyłącznie zdolność kredytową i comiesięczne dochody poręczyciela. Dzięki temu, petent niejako przestaje być stroną prawną w relacji z daną instytucją finansową, a zostają nią żyrant.

Warto wiedzieć, że osoba poręczająca pożyczkę nie musi być spokrewniona z klientem. Ponadto, dzięki poręczycielowi można liczyć na właściwie dowolny rodzaj zobowiązania, a więc także na pożyczkę konsolidacyjną.

Pożyczka konsolidacyjna pod zastaw

Kolejną, wspomnianą już formą zabezpieczenia kredytu, jest zastaw nieruchomości. Dzięki takiemu rozwiązaniu, klient może otrzymać dużo większą sumę pieniędzy (nawet do 80% wartości danej działki, domu, czy mieszkania), niż w przypadku standardowej pożyczki lub biorąc kredyt gotówkowy w banku.

Zastaw nieruchomości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych sposobów pozwalających uzyskać kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej. Dla wieloletnich dłużników stanowi to oczywiście dość ryzykowne rozwiązanie, które mimo wszystko często okazuje się być jedynym sposobem na wyjście ze spirali długów.

2019.02.25 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]