Pogotowie w sieci, czyli CyberRescue
akredo.plBezpieczeństwoPogotowie w sieci, czyli CyberRescue

Pogotowie w sieci, czyli CyberRescue

Wielu z nas nie jest na bierząco w temacie cyberbezpieczeństwa. Oszuści regularnie opracowują nowe metody wyłudzeń i szkodliwe oprogramowania, z którymi coraz ciężej sobie radzić. CyberRescue to darmowa usługa, która gwarantuje ci dostęp do szeregu specjalistów służących radą w każdej niefortunnej sytuacji.

Łukasz Fryca
Łukasz Fryca, 10.02.2023 r

Czym jest usługa CyberRescue?

CyberRescue to zespół doradców i specjalistów bezpieczeństwa w sieci, który oferuje wsparcie dla klientów wielu z największych banków w Polsce. Korzystając z CyberRescue masz całodobowy dostęp do zespołu wyspecjalizowanego w odzyskiwaniu utraconych kont, środków skradzionych z wirtualnych portfeli, rozwiązywaniu problemów w wyniku wyłudzeń kredytów na nazwiska klientów, czy kradzież tożsamości w internecie.

CyberRescue zajmuje się również nadzorowaniem sytuacji bezpieczeństwa w sieci. Osoby korzystające z usługi otrzymują powiadomienia o nowych atakach i zagrożeniach pojawiających się w internecie.

Jak działa Cyber Rescue?

Jeżeli padniesz ofiarą oszustwa internetowego, pracownicy Cyber Rescue będą czekali na twoje zgłoszenie. Pomogą ci się upewnić, co dokładnie się stało, oraz wytłumaczą, jak możesz zaradzić sytuacji. Wyjaśnią ci jak zablokować skradzione konto, oraz jak możesz odzyskać do niego dostęp. Krok po kroku, specjaliści wskażą jak zresetować hasła, oraz do kogo zgłosić sprawę. W najgorszej sytuacji, zespół CyberRescue przygotuje dla ciebie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, które możesz przekazać policji.

CyberReascue będzie gotowe zaadresować sytuacje:

  • Kradzieży telefonu.
  • Podejrzenia wycieku danych.
  • Otrzymania podejrzanej wiadomości e-mail.
  • Przejęcia konta w serwisie społecznościowym przez osobę trzecią.
  • Niedostarczenia towaru zakupionego przez internet, w tym na portalu aukcyjnym.

Sprawdź jak działają oszuści

Ile kosztuje Cyber Rescue?

Podstawowa usługa Cyber Rescue jest darmowa. Wystarczy aktywować subskrypcję do centrum pomocy na stronie swojego banku. Nie poniesiesz z tego powodu żadnych dodatkowych kosztów, ani w ramachu usługi, ani w formie opłat do konta bankowego.

Jak zamówić Cyber Rescue?

Aby dołączyć do usługi Cyber Rescue wystarczy, że aktywujesz ją na stronie internetowej swojego banku. CyberRescue jest obecnie dostępne w katalogu:

  • mBank
  • Santander
  • ING Bank Śląski
  • Play

Jak reagować na otrzymaną wiadomość CyberAlert?

Prawidłowa reakcja na alert zależy od jego treści. Nie musisz się jednak martwić, ponieważ będzie w niej klarowie widoczne zalecenie specjalistów CyberRescue. Przykładowo, jeżeli zespół poinformuje o wycieku danych z jakiegoś popularnego serwisu, zmień w nim hasło oraz wszędzie tam, gdzie używałeś podobnej kombinacji.

Korzyści CyberRescue

Cyber Rescue to darmowa usługa która zapewni, że na bieżąco będziesz informowany o zagrożeniach w sieci. Dzięki zespołowi specjalistów zawsze będziesz miał dostęp do kogoś, kto wie jak poprawnie zareagować na niefortunne sytuacje w sieci. Jeżeli nie jesteś doświadczonym, hobbystycznym użytkownikiem sieci, zespół ten pomoże ci zachować bezpieczeństwo w internecie.

Bezpieczeństwo Cyber Rescue

Aby być gotowym do reakcji na wyjątkowe sytuacje, CyberRescue potrzebuje dostępu do niektórych danych osobistych klienta, jak numerem PESEL. Informacje te służą do składania wniosków na policję czy walki o reklamacje produktów. Nie zdążyła się jeszcze sytuacja, aby dane wyciekły z rąk firmy. Wiele osób darzy ich zaufaniem, chcąc mieć dostęp do porad bezpieczeństwa na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

Cyber Rescue - podsumowanie

CyberRescue to rozsądny projekt banków. Zespół nie obiecuje gruszek na wierzbie, lecz służy radą która dla wielu niedzielnych internautów może okazać się na wagę złota. Usługa jest zgoła bezpłatna, choć musimy udzielić dane osobowe na wypadek wyjątkowych awarii. Jeżeli nie jesteś doświadczonym internautom i nie czujesz się pewnie w sieci, całodobowy dostęp do zespołu doradców znacznie zwiększy twoje bezpieczeństwo.

Często zadawane pytania

Jakie są formy powiadomień Cyberrescue?
Alerty otrzymasz na e-mail lub wybrany komunikator, np. Messenger, z którego możesz korzystać również w telefonie.
Czy cyberrescue działa 24/7?
Tak. zespół reklamuje się jako aktywny cały rok, przez całą dobę.
Co po wygaśnięciu usługi cyberrescue?
Jeżeli zrezygnujesz z usługi CyberRescue, możesz ją ponownie aktywować w przyszłości na stronie banku.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5