Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Trend na hygge finanse osobiste: jak przestać stresować się kasą?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 3,00 / 1 osób

Trend hygge i kredyt? Co ma piernik do wiatraka. Otóż ma i to całkiem sporo. Duński trend na przytulne, spokojne i nienerwowe życie tyczy się również finansów i domowego budżetu. Jak przestać stresować się wydatkami i co zrobić, by kredyt przestał rządzić naszym życiem? Zobacz jak w myśl duńskiej filozofii hygge wyluzować z kasą. I w ogóle.

Duński trend „hygge”, rozumiany jako tworzenie atmosfery przytulności, komfortu i przyjemności, docelowo wprowadzić ma nas w stan ogólnego zadowolenia. Na każdej płaszczyźnie życia. Również finansowej. Czy da się żyć hygge, mając na głowie kredyt (lub kilka)? Jak zinterpretować hygge finanse w polskich realiach i czy kredyty bankowe w ogóle mogą być hygge?

 

Hygge finanse osobiste: szok dla Polaka!

 

Klucz do szczęścia i nową jakość życia, jakie gwarantuje trend hygge kierując nas w stronę spokojniejszego trybu życia, to szok dla polskiego organizmu. Polacy wciąż pozostają w czołówce najdłużej pracujących krajów świata. Według danych Forbsa, są piątym najdłużej pracującym narodem (ze średnią 1918 godzin spędzonych w pracy w 2013 roku) w liczącej 34 kraje Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Oczywistą tego konsekwencją jest fakt, że dużo pracując – dużo wydają. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Większe potrzeby, wyższy stres, jeszcze więcej pracy. W tym stanie skandynawskie hygge pasuje Polakom jak kwiatek do kożucha. Od czego zacząć więc zmiany?

 

lub
Wypełnij wniosek

 

Hygge finanse osobiste: stresujący budżet domowy

 

Spokojnie, to naprawdę da się ogarnąć, a filozofia szczęścia hygge jest naprawdę przekładalna. Stres spowodowany finansową „wieczną niewiadomą”, czy koniec miesiąca nie zaskoczy nas wcześniej, to lider wśród powodów naszego zdenerwowania. Strach o utrzymanie niezależności finansowej i etosu zaradności, władają wciąż naszymi krajanami. Według badań przeprowadzonych przez GfK Polonia na blisko 30 tysiącach respondentów z 22 krajów, najczęstszymi przyczynami stresu na świecie są pieniądze, wewnętrzna presja i brak snu. Wśród Polaków zamartwianie się o stan portfela stresuje aż 37,5 % badanych! W dalszej kolejności „piąty najdłużej pracujący kraj na świecie” stresuje się przez… nadmiar obowiązków w pracy (aż 24 % badanych). Nadgodziny w pracy lecą, a więc kolejnym stresogennym czynnikiem Polaka okazał się brak czasu na realizację własnych zainteresowań (również 24 %). Polak pracuje, nie ma czasu na przyjemności, nie ma go też na sen. Robi się więc nerwowy i siada mu odporność. Stąd kolejnym z jego stresów staje się zdrowie (23 %). Na końcu, choć statystycznie niewiele niżej, Polaków stresuje własna ambicja i poprzeczki, które sami sobie sukcesywnie podwyższają (aż 22 %). Jak zatem widać, Polak nie Duńczyk i stres wpisany ma w rodowód. Jednak, parafrazując nową falę rodzimych poetów, kim będziemy, jeśli odrzucimy naszą wiarę w to, że można żyć lepiej? Bydlętami? 

 

Trend hygge w polskich realiach czyli będzie Pan zadowolony

 

Będzie pan zadowolony, slogan który każdy z nas chociaż raz słyszał od rodzimych budowlańców, podwykonawców, rzemieślników i pracowników fizycznych, jest doskonałym określeniem obrazującym co się stanie z naszym życiem na skutek wprowadzenia trendu hygge do zarządzania finansami osobistymi. Dokładnie do tego trend hygge zmierza – do ogólnego zadowolenia z życia.

 

Hygge finanse Polaków

 

Hygge finanse najlepiej zacząć od mikroskali, czyli od własnego budżetu.

Jakikolwiek by nie był, uporządkuj go:

 

  • Podlicz wysokość rat kredytów, abonamentów (telefon popularnych sieci komórkowych spłacany w abonamencie to też kredyt, podobnie jak posiadanie kart kredytowych czy limitów na kontach – warto o tym pamiętać), zakupów ratalnych (tych 0% też, co to je wzięliśmy na większe AGD czy nową lustrzankę), rachunków i stałych opłat.

 

  • Następnie policz swój średni koszt życia – jedzenie, wyjścia ze znajomymi, transport, przyjemności.

 

  • Zestaw uzyskane dane z posiadanym budżetem. Oblicz ile dokładnie Ci brakuje w miesiącu do osiągnięcia zadowalającego standardu życia.

 

  • Zobacz z czego możesz zrezygnować (karta kredytowa, limit na koncie, abonament za telewizję cyfrową, prenumeraty itp. – trend hygge rekomenduje spokój i ograniczenie konsumpcyjnego stylu życia) i zrób to.

 

  • Sprzedaj też wreszcie, przekładane z kąta w kąt rzeczy i meble, których nie potrzebujesz – na portalach internetowych, wyprzedażach garażowych czy grupach na facebooku.

 

  • Policz raz jeszcze jaki po tych zabiegach masz budżet i ile brakuje Ci do osiągnięcia stanu hygge Twoich finansów. Brakuje? Czas więc na konsolidację kredytów.

 

  • Skorzystaj od ręki z kalkulatora kredytu konsolidacyjnego i zwizualizuj sobie jak może wyglądać spłata i wysokość rat Twoich zobowiązań po połączeniu ich w jeden spójny kredyt bankowy.

 

 

Hygge finanse osobiste: polskie raty wygodne do spłaty

 

Czy mając kilka kredytów, pamiętasz dokładnie jaką kwotę miesięcznie na nie przeznaczasz? Około? Mniej więcej? No właśnie. Duża ilość rat to chaos w finansach. Często też wyższe koszty, powodowane różnym oprocentowaniem, różnymi prowizjami i różnymi kosztami kredytów. Słowem – stres i bezsenne noce. To sygnał, że czas wyluzować z kasą i przestać się nią denerwować. Konsolidacja kredytów w jedną ratę to nie tylko porządek w miesięcznym gospodarowaniu budżetem, ale i możliwość wygenerowania oszczędności na kredycie. Niższa rata miesięczna czy niższe koszty kredytu, wprowadzą spokój do comiesięcznych płatności. Czym więc charakteryzuje się hygge rata kredytu konsolidacyjnego? Gdy wiesz, ile spłacasz i jest Ci z tym wygodnie.

 

Hygge finanse osobiste

 

Hygge finanse to proste finanse. Takie, które nie spędzają snu z powiek. Które łatwo policzyć i z którymi przyjemnie się funkcjonuje. Aby skonsolidować swoje raty na najlepszych dla siebie warunkach, warto porównać je w różnych bankach. Najlepiej też pod kątem własnych preferencji, a więc uwzględniając na czym nam zależy (niska rata miesięczna, niższy koszt całkowity kredytu, dodatkowa gotówka przy konsolidacji, szybkie otrzymanie kredytu itd.).

Choć fintech Akredo ma szwedzkie korzenie, duńska filozofia szczęścia hygge nie jest mu obca. Idąc z trendem hygge, konsolidację kredytów z Akredo można wygodnie przeprowadzić online bez wychodzenia z domu. Wystarczy zostawić swój numer na stronie Akredo.pl i poczekać na telefon eksperta.


lub
Wypełnij wniosek

 

Następnie wspólnie wypełnić wniosek online o kredyt dostosowany do potrzeb. W 24h otrzymasz wnikliwą analizę ofert z banków, które najlepiej dopasowały ofertę do Twoich możliwości. Ty – powoli, komfortowo i z domu, Akredo – rzetelnie, sprawnie i zdalnie. Takie hygge finanse po polsku. A jak już skonsolidujesz swoje raty i otrzymasz dodatkową gotówkę, używaj jej powoli. Strategicznie zaplanuj sobie wydatki i opanuj budżet domowy. Żyj za mniej, ale szczęśliwiej. Tak, aby nie wpaść w spiralę zadłużenia i spokojnie oddłużać się spłacając wygodne raty.

 

Mądry Polak po szkodzie: jak zaplanować hygge raty pierwszego kredytu?

 

Jeśli jeszcze nie mamy kredytu, starannie przemyślmy warunki jego spłaty. Trend hygge w finansach sugeruje zrobić to wcześniej, niż po podpisaniu umowy kredytowej. Jak więc zaplanować raty pierwszego kredytu w myśl trendu hygge? Jak wziąć kredyt i wciąż czuć się zrelaksowanym?

 

  • Oblicz raty wygodne do spłaty. Ratę miesięczną staraj się odnieść do bieżących wpływów i planuj ją w skali miesiąca, zadając sobie pytania: 1. Jaką kwotę miesięcznie mogę w miarę swobodnie wyłączyć z domowych wydatków? 2. Ile to jest „niedużo”? 3. Czego równowartość stanowi? 4. Z czego mogę zrezygnować, aby tę kwotę wygospodarować z comiesięcznych wpływów?

 

  • Następnie postaw tezę, że uzyskujesz połowę aktualnych wpływów i musisz spłacać wyliczoną przed chwilą ratę. Dajesz radę? Jeśli wygląda to groźnie, zweryfikuj ponownie miesięczną ratę kredytu. Oblicz ją tak, jakby miała być spłacana w naprawdę kryzysowym momencie finansowym. Hygge rata to niska rata. Taka, którą spłacasz bez stresu. Bez względu na zmienne okoliczności.

 

  • Już prawie jesteś gotowy! Teraz najciekawsze – porównywanie ofert w różnych bankach. Każdy z nich obiecuje, że to właśnie tam otrzymasz najlepszy kredyt. Skąd jednak masz wiedzieć, który bank wybrać? I co ważne: czego nie robić przy pierwszym kredycie? Samodzielne składanie wniosków o kredyt jest czasochłonne (trend hygge sugeruje spędzanie czasu na relaksie – relaksują Cię kolejki w banku?). Jest też ryzykowne dla oceny naszej zdolności kredytowej. Im więcej wniosków kredytowych złożymy samodzielnie w różnych bankach, tym więcej zapytań o naszą ocenę punktową zostanie wysłanych do BIK. Im więcej zapytań w naszej sprawie w BIK, tym niższy scoring. A im niższy scoring, tym gorzej widziana nasza rzetelność finansowa przez kolejne banki. Co ważne: w ten sposób możemy nawet stracić możliwość otrzymania kredytu na wiele miesięcy lub lat! Rozwiązaniem jest skorzystanie z platformy kredytowej, jaką oferuje Akredo. Dzięki niej za sprawą jednego tylko wniosku złożonego online, otrzymasz analizę kredytową z wielu banków (na chwilę obecną, nawet z 10 banków), a do BIK-u wystosowane zostanie… tylko 1 zapytanie. Wygodne i bezpieczne, prawda? Do tego w zgodzie z trendem hygge – nie ma potrzeby wychodzenia z domu. Pytamy o kredyt, dostajemy analizę ofert i relaksujemy się. Przytulnie i komfortowo.

Oblicz szacunkową kwotę Twojej raty
1000 zł 50000 zł
6 rat 72 raty
Szacunkowa kwota Twojej nowej raty
0.00 zł
* Przyjęto przeciętne oprocentowanie w wysokości %. Ostateczne oprocentowanie może być niższe lub wyższe w zależności od indywidualnej oceny banku.
2017.06.20 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]