Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Kredyt konsolidacyjny: co zyskujemy?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 5,00 / 3 osób

Konsolidując kredyty, łączymy wszystkie swoje zobowiązania kredytowe w jedno, dzięki czemu regulujemy już jedną ratę w jednym banku. Taki zabieg pozwoli nam zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale również czas. Spłata jednej raty to też komfort — dostosowujemy miesięczne wydatki związane z kredytem do naszych obecnych możliwości i łatwiej jest nam kontrolować domowy budżet. Skonsolidować możemy kredyty gotówkowe, hipoteczne, samochodowe, ratalne, zadłużenia rachunków bieżących oraz karty kredytowe.

  1. Na czym polega konsolidacja kredytu?
  2. Jakie zobowiązania można skonsolidować?
  3. Co zyskujemy dzięki konsolidacji?
  4. Gdzie znaleźć najkorzystniejsze kredyty konsolidacyjne?

Kredyt konsolidacyjny szczególnie polecany jest osobom, które spłacają kilka zobowiązań finansowych w różnych bankach. Konsolidacja polega na połączeniu wszystkich kredytów w jeden. W rezultacie płacimy już jedną niższą ratę miesięczną, a nie jak dotychczas — kilka. Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczny oraz gotówkowy.

Co skonsolidujemy?

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest przyznawany na dłuższy okres, większe sumy i z koniecznością zabezpieczenia w postaci nieruchomości, ale dzięki temu z niższym oprocentowaniem. Skonsolidować możemy kredyt mieszkaniowy z pozostałymi zobowiązaniami, które obecnie spłacamy. Cała procedura jest analogiczna jak w przypadku zaciągania kredytu hipotecznego. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy uzyskujemy na krótszy czas i niższą sumę, ale wyższe oprocentowanie. W tym przypadku możemy połączyć kredyty ratalne, samochodowe i gotówkowe, karty kredytowe oraz zadłużenia rachunków bieżących. Procedura jest znacznie prostsza, a kredyt konsolidacyjny gotówkowy możemy uzyskać nawet w ciągu jednego dnia.

Sprawdź o ile możesz obniżyć swoje raty:lub
Wypełnij wniosek

Oszczędność pieniędzy

Przypuśćmy, że spłacamy kilka zadłużeń bankowych. Mamy jeden większy kredyt gotówkowy na samochód, cztery ratalne na sprzęt AGD i RTV oraz dwie karty kredytowe. Co miesiąc musimy uregulować zatem aż siedem rat. Każdy z tych kredytów ma swoje oprocentowanie, prowizje i inne koszty bankowe, które spłacamy w ratach. Kredyt konsolidacyjny pozwoli połączyć wszystkie te pożyczki w jedną. Redukcji ulegają również wszelkie koszty dodatkowe, które ponosiliśmy w związku ze spłatą kilku zobowiązań. W wielu przypadkach taka operacja okazuje się naprawdę opłacalna, bo płacimy miesięcznie mniej nawet o 30%. Czyli na przykład, zamiast płacić w sumie 1200 złotych miesięcznie, do banku oddajemy 840 złotych. W portfelu zostaje nam 360 złotych każdego miesiąca. W skali całego okresu kredytowania to ogromna oszczędność i w wielu przypadkach nie tylko ratuje domowy budżet, ale też pozwala uniknąć pętli zadłużenia, która najczęściej dotyka osoby posiadające wiele zobowiązań finansowych. Oczywiście należy pamiętać, że ubiegać o kredyt konsolidacyjny mogą się tylko osoby z nieskazitelną historią i zdolnością kredytową. Warto zatem wcześniej poprawić swoją zdolność kredytową, aby bez problemu taki kredyt otrzymać. Zdolność kredytową możemy poprawić na kilka sposobów, np. zlikwiduj wszelkie karty kredytowe, debety na koncie i spłać pozostałe kredyty.

lub
Wypełnij wniosek

Zyskujemy czas i komfort

Oprócz oszczędności finansowych kredyt konsolidacyjny to też oszczędność czasu i wygoda. Już nie musimy każdego miesiąca pamiętać o kilku ratach i pilnować ich terminów. Zyskujemy komfort, ponieważ teraz jest ona tylko jedna. W związku z tym łatwiej można kontrolować budżet domowy, gdyż nasze wydatki stają się bardziej przejrzyste. Kredyty konsolidacyjne zapewniają też opcję dostosowania spłaty zobowiązań do naszych aktualnych możliwości finansowych.

Znajdź najlepsze oferty

Szukając kredytu konsolidacyjnego, możemy posługiwać się porównywarkami kredytów konsolidacyjnych. Wyselekcjonują nam one oferty odpowiadające naszym preferencjom. Jednak miejmy na uwadze jeden bardzo ważny fakt – porównywarki kredytów konsolidacyjnych zaprezentują nam jedynie uśrednione warunki kredytów. Jeśli chcemy uprościć proces poszukiwania kredytu konsolidacyjnego możemy skorzystać z usług serwisów, które błyskawicznie przedstawią ci spersonalizowane, czyli uwzględniające twoją zdolność kredytową i aktualną sytuacje finansową oferty z wielu banków.

Zostaw swój numer i porozmawiaj z Ekspertem:lub
Wypełnij wniosek

2016.12.09 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]