Karta kredytowa Santander Bank Polska

Karta kredytowa Santander Bank Polska
4.6
Karta kredytowa Santander Bank Polska
Karta
0/17.50

0 zł miesięcznie pod warunkiem dokonania min. 10 transakcji w poprzednim cyklu rozliczeniowym. Jeśli nie spełnimy warunku, zapłacimy 17,50 zł.

Bankomaty
0/7

0 zł za wypłaty w bankomatach Santander Bank Polska, bankomaty innych sieci korzystających z BLIK, 7 zł pakiet darmowych wypłat bez ograniczeń ze wszystkich bankomatów w Polsce

Oprocentowanie

0 %

Okres bezodsetkowy
54 dni
Operator karty

-

Ranking kart kredytowych
Miejsce 12

Karta kredytowa w Santander Bank Polska - podstawowe informacje

Oferta kart kredytowych wystawianych przez Santander Bank Polska jest jak na polskie warunki bardzo obfita. Oprócz podstawowej Mastercard 1|2|3 klienci wnioskować mogą o dwa warianty karty Silver (w tym jedną wspierającą akcję charytatywną Pajacyk) oraz trzy rodzaje kart kredytowych premium. Czego można spodziewać się po tych produktach finansowych? Ich wyrobienie zapewni:

 • 0 zł za wydanie karty,
 • łatwe do uniknięcia opłaty miesięczne lub roczne za użytkowanie,
 • limit kredytowy od 1000 do nawet 1 000 000 zł,
 • okres bezodsetkowy 54 dni,
 • oprocentowanie zmienne 7,2%,
 • rozkładanie zadłużenia karty na 72 raty,
 • 5% (min. 50 zł) minimalnej spłaty zadłużenia,
 • bezpłatną usługę chargeback,
 • dostęp do programów lojalnościowych Visa Oferty oraz Bezcenne Chwile Mastercard,
 • płatności Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay.

Rodzaje kart kredytowych w Santander Bank Polska

Santander Bank Polska daje możliwość wyrobienia sześciu kart kredytowych. Z dochodem netto już od 650 zł można ubiegać się o trzy z nich, które zapewnią od 20 000 (Visa Silver Akcja Pajacyk oraz Mastercard Silver) do 50 000 zł (Mastercard Silver) maksymalnego limitu. Kwoty i dodatkowe usługi przy kartach premium World Mastercard, Visa Platinum, Mastercard World Elite są oczywiście znacznie bardziej imponujące, za czym idą też większe opłaty. Jakie są konkretnie różnice?

Mastercard 1|2|3 (RRSO 10,92%)

Nazwa karty kredytowej 1|2|3 wiąże się z moneybackiem do 760 zł rocznie, który jest główną zachętą do wyrobienia karty. Płacący nią klienci otrzymują od Santander Bank Polska zwroty za płatności w wysokości 1% za usługi rekreacyjne i medyczne, 2% za odzież i obuwie, a 3% w restauracjach i fast foodach. Do jej wyrobienia potrzebny jest dochód netto zaledwie 650 zł, a w przypadku posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej maksymalne zadłużenie może sięgnąć nawet 50 000 zł.

Co z kosztami, które przyjdzie ponieść właścicielowi karty kredytowej Mastercard 1|2|3? Jej wydanie kosztuje 0 zł, a do zwolnienia z comiesięcznej opłaty 10 zł Santander Bank Polska wymaga wykonania 10 transakcji kartą w poprzednim okresie rozliczeniowym. Usługa Fast Cash sprawia, że można nią płacić od razu po wyrobieniu, przed dostaniem do ręki wersji fizycznej.

Mastercard Silver (RRSO 11,61%)

Niemal bliźniaczo podobna do karty kredytowej 1|2|3 jest Mastercard Silver. Tu również wymaganym dochodem netto jest 650 zł, ale mniejsze są comiesięczne opłaty w wypadku, gdy nie uda się spełnić warunków zwolnienia w postaci maksymalnie 10 transakcji miesięcznie. Trzeba wówczas płacić 7,5 zł miesięcznie. Za taką obniżką idzie brak atrakcyjnej promocji z moneybackiem, a także maksymalny limit kredytowy wynoszący znacznie mniej, bo 20 000 zł.

Visa Silver Akcja Pajacyk (RRSO 11,17%)

Ostatnią z podstawowych kart kredytowych Santander Bank Polska jest Visa Silver Akcja Pajacyk. Zasady wyrobienia, limity oraz opłaty są w jej przypadku identyczne jak przy srebrnym odpowiedniku z Mastercard. Zasadniczą zmianą są za to dwa bonusy. Pierwszy z nich trafia na konto klienta w postaci zwrotów za płatności w wysokości 1% (maks. 50 zł miesięcznie). Drugi idzie już na konto Polskiej Akcji Humanitarnej, która otrzymuje na program wsparcia dzieci część opłaty za kartę oraz część kwoty od każdej wykonanej płatności kartą kredytową Visa Silver Akcja Pajacyk.

World Mastercard (RRSO 10,84%)

Pierwszą z kart kredytowych premium oferowanych przez Santander Bank Polska jest World Mastercard. Dochód netto potrzebny do jej założenia rozpoczyna się od 2000 zł, a maksymalny limit kredytowy wynosi 100 000 zł. Karta wydawana jest za darmo, a uniknięcie miesięcznej opłaty 17,5 zł jest równie proste jak w przypadku kart standardowych, wystarczy tylko wykonać 10 transakcji w poprzednim okresie rozliczeniowym.

Z produktem przeznaczonym dla bardziej majętnych klientów wiązać muszą się oczywiście dodatkowe korzyści. Karta World Mastercard będzie szczególnie atrakcyjna dla podróżujących: zapewnia zwrot płatności 4% na Booking.com oraz 9% zniżki na Rentalcars.com, bezpłatny pakiet ubezpieczeń podróżnych oraz assistance, a także brak prowizji za przewalutowanie transakcji.

Visa Platinum (RRSO 12,96%)

Jeszcze większe liczby w ofercie Santander Bank Polska widnieją przy prezentacji karty kredytowej Visa Platinum. Do jej wyrobienia wymagany jest dochód netto co najmniej 10 000 zł, a limit kredytowy może sięgnąć nawet 150 000 zł. Co ciekawe, i tutaj większość opłat jest łatwa do uniknięcia. Wydanie karty nie generuje żadnych kosztów, a zwolnienie z comiesięcznego obowiązku uiszczania 42 zł gwarantuje wykonanie 10 transakcji w poprzednim okresie rozliczeniowym.

W bonusach oprócz udogodnień podróżnych (pakiety ubezpieczeń, priorytetowe traktowanie w hotelach i na lotniskach) na uwagę zasługują przede wszystkim assistance i concierge. To udogodnienia takie jak pomoc w domu, obsługa medyczna czy rezerwacja jakichkolwiek usług o dowolnej porze dnia i nocy. Co ważne, korzystać mogą z nich również posiadacze kart dodatkowych wyrobionych do głównej.

Mastercard World Elite (RRSO 5,38%)

Najdroższa karta kredytowa w ofercie Santander Bank Polska to Mastercard World Elite, której wyrobienie możliwe jest tylko dla klientów private banking. Już za samo jej wydanie trzeba zapłacić 1500 zł, a kolejne takie opłaty uiszczać należy każdego roku. Oczywiście nie ma mowy o zwolnieniu z nich. Limity kredytowe są przy tym wręcz niewyobrażalne, bowiem sięgnąć mogą nawet 1 000 000 zł.

W odróżnieniu od pozostałych kart kredytowych Santander Bank Polska, Mastercard World Elite charakteryzuje się niskim oprocentowaniem zmiennym, wynoszącym obecnie zaledwie 2,19%. To jednak nie jedyna obniżka, bowiem 0 zł płaci się za wypłatę gotówki w kraju i za granicą, a bank nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji w obcych walutach. Pomocą w życiu codziennym posiadacza karty zajmuje się dedykowany LifeStyle Manager, a za bezpieczeństwo płatności, podróży i zdrowia odpowiadają elitarne pakiety ubezpieczeniowe.

Jak założyć kartę kredytową w Santander Bank Polska

Najprostszym sposobem na założenie karty kredytowej w Santander Bank Polska jest złożenie wniosku w bankowości elektronicznej Santander internet lub aplikacji mobilnej Santander mobile. Osoby, które nie posiadają produktów finansowych Santandera, muszą poprosić bank o kontakt elektroniczny lub udać się do placówki. W przypadku karty Mastercard World Elite potrzebny jest ponadto dostęp do usług private banking. Jak najprościej wyrobić Visa Silver Akcja Pajacyk, Mastercard Silver, Mastercard 1|2|3, World Mastercard, Visa Platinum?

 • Zalogować się do bankowości elektronicznej lub zostawić numer na stronie banku.
 • Wypełnić wniosek i podać dane dochodowe lub podyktować je doradcy klienta.
 • Poczekać do kilku minut na decyzję kredytową.
 • Odebrać kartę przesłaną pocztą.
 • Aktywować ją w Santander internet lub Santander mobile.

Wymagania do założenia karty kredytowej w Santander Bank Polska

Wymagania Santander Bank Polska względem konkretnych zarobków wnioskodawcy różnią się w zależności od wariantu karty kredytowej. W każdym z przypadków przedstawić należało będzie jednak zestaw dokumentów, które zweryfikować musi pracownik banku. Klient, który zwraca się o wydanie karty, powinien mieć:

 • dowód osobisty,
 • ukończony 18 rok życia,
 • telefon komórkowy,
 • adres poczty elektronicznej,
 • zaświadczenie o dochodach,
 • odpowiednią zdolność kredytową,
 • brak negatywnych wpisów w bazach dłużników.

Opłaty związane z kartą kredytową Santander Bank Polska

Dużą zaletą kart kredytowych Santander Bank Polska jest fakt, że za samo wyrobienie płaci się tylko w przypadku najdroższego z produktów premium, dostępnego wyłącznie dla klientów private banking. Pozostali posiadacze kart w prosty i przejrzysty sposób unikną również comiesięcznych opłat za obsługę karty. Niestety, za przelew z rachunku karty lub wypłatę gotówki w bankomacie trzeba już zapłacić niemałą prowizję.

Karta kredytowa Visa Silver Akcja Pajacyk Mastercard Silver Mastercard 1|2|3
Opłata za wydanie karty 0 zł 0 zł 0 zł
Oprocentowanie karty 7,2% 7,2% 7,2%
RRSO 11,17% 11,61% 10,92%
Okres bezodsetkowy 54 dni 54 dni 54 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5% (min. 50 zł) 5% (min. 50 zł) 5% (min. 50 zł)
Opłata za przekroczenie limitu 0 zł 0 zł 0 zł
Opłata za kartę główną 7,5 zł miesięcznie 0 zł przy 10 transakcjach w poprzednim okresie rozliczeniowym 7,5 zł miesięcznie 0 zł przy 10 transakcjach w poprzednim okresie rozliczeniowym 10 zł miesięcznie 0 zł przy 10 transakcjach w poprzednim okresie rozliczeniowym
Opłata za kartę dodatkową 0 zł 0 zł 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatu 4% (min. 10 zł) 4% (min. 10 zł) 4% (min. 10 zł)
Opłata za przewalutowanie 2,8% 2,8% 2,8%
 
Karta kredytowa World Mastercard Visa Platinum Mastercard World Elite
Opłata za wydanie karty 0 zł 0 zł 1500 zł
Oprocentowanie karty 7,2% 7,2% 2,19%
RRSO 10,84% 12,96% 5,38%
Okres bezodsetkowy 54 dni 54 dni 54 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5% (min. 50 zł) 5% (min. 50 zł) 5% (min. 50 zł)
Opłata za przekroczenie limitu 0 zł 0 zł 0 zł
Opłata za kartę główną 17,5 zł 0 zł przy 10 transakcjach w poprzednim okresie rozliczeniowym 42 zł 0 zł przy 10 transakcjach w poprzednim okresie rozliczeniowym 1500 zł rocznie
Opłata za kartę dodatkową 0 zł 0 zł 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatu 4% (min. 10 zł) 4% (min. 10 zł) 0 zł
Opłata za przewalutowanie 0% 2% 0%

Karta kredytowa w Santander Bank Polska- podsumowanie oferty

Santander Bank Polska ma w swojej ofercie karty kredytowe dla każdego. Produkt dopasowany do swoich potrzeb znajdą zarówno mniej zamożni klienci, których dochód netto ledwo wykracza ponad 650 zł, jak i osoby potrzebujące limitu kredytowego na poziomie kilkudziesięciu lub kilkuset tysięcy. Dużą zaletą jest brak opłat za wydanie oraz prosty sposób na późniejsze uniknięcie opłat miesięcznych. Do wyrobienia karty kredytowej w Santanderze zachęcają też atrakcyjne zwroty za płatności, dzięki którym do portfela klienta wraca nawet kilkaset złotych rocznie.

Zalety
 • Wysokie limity kredytowe.

 • Brak opłat za wydanie karty.

 • Darmowa karta dodatkowa.

 • Łatwy do uzyskania moneyback.

 • Liczne dodatkowe promocje.

 • Możliwość rozłożenia zadłużenia na 72 raty.

 • Wady
 • Duża kwota spłaty minimalnej.

 • Uniknięcie opłaty miesięcznej wymaga aż 10 transakcji.

 • Często zadawane pytania o kartę kredytową w Karta kredytowa Santander Bank Polska

  Czy do posiadania karty kredytowej w Santander Bank Polska potrzebna jest umowa o pracę?
  Posiadając konto osobiste w Santander Bank Polska, wystarczy przedstawić oświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Pozostali klienci muszą zawrzeć we wniosku zaświadczenie, jednak bank nie precyzuje, czy musi to być koniecznie umowa o pracę. Źródłem udokumentowanych dochodów może chociażby emerytura.
  Wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej Santander Bank Polska
  Zadłużenie na karcie kredytowej Santander Bank Polska można spłacić wcześniej, niż przewiduje to plan ratalny. Co więcej, zalecane jest uregulowanie należności w ciągu 54 dni od początku danego okresu rozliczeniowego. W tym czasie nie są naliczane odsetki.
  Czy karta kredytowa w Santander Bank Polska daje możliwość wypłaty pieniędzy w bankomacie?
  Santander Bank Polska pozwala posiadaczom kart kredytowych tej instytucji na wypłatę gotówki z bankomatu. Pobiera jednak za to prowizję w wysokości 4% (min. 10 zł) podejmowanej kwoty.
  Czy do karty kredytowej Santander Bank Polska dodane jest darmowe ubezpieczenie?
  W Santander Bank Polska darmowe ubezpieczenie oferowane jest wyłącznie osobom, które wyrabiają karty kredytowe z segmentu premium.

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty