Karta kredytowa Santander Consumer Bank

Karta kredytowa Santander Consumer Bank
4.5
Karta kredytowa Santander Consumer Bank
Karta
0/4.90

Wysokość opłaty uzależniona jest od wartości rozliczonych transakcji bezgotówkowych liczonych w okresie od dnia następnego licząc od dnia naliczenia opłaty miesięcznej do dnia naliczenia kolejnej opłaty miesięcznej. 0,00 zł – wartość transakcji co najmniej 1000,00 zł. 4,90 zł – wartość transakcji poniżej 1000,00 zł

Bankomaty
0/7

0 zł bankomaty Santander, bankomaty innych sieci korzystających z BLIK, 7 zł pakiet darmowych wypłat bez ograniczeń ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Oprocentowanie

0 %

Okres bezodsetkowy
54 dni
Operator karty

-

Ranking kart kredytowych
Miejsce 1

Karta kredytowa w Santander Consumer Bank

Santander Consumer Bank to spółka grupy Santander, która zajmuje się obsługą kredytów gotówkowych we wszystkich formach. W ofercie ma trzy podstawowe karty kredytowe, ale dodatkowo okazyjnie otrzymać można również specjalne kredytówki na zakupy w konkretnych supermarketach. Wszystkie karty kredytowe Santander Consumer Bank łączą następujące cechy:

 • ustalany indywidualnie limit kredytowy,
 • zawieranie umowy bez wychodzenia z domu,
 • możliwość korzystania z karty za darmo,
 • opcja na wyrobienie dodatkowej karty do limitu kredytowego,
 • pożyczanie pieniędzy bez odsetek na 54 dni,
 • rozkładanie spłaty na raty,
 • atrakcyjne bonusy oraz promocje.

Rodzaje kart kredytowych w Santander Consumer Bank

Oprócz kart partnerskich, wśród których na chwilę obecną możliwe jest wyrobienie karty kredytowej wyłącznie w sklepach Castorama, Santander Consumer Bank oferuje na stałe trzy rodzaje kart kredytowych. Oprócz wykazanych podobieństw, różnią się przede wszystkim RRSO oraz dostępnymi promocjami. Co warto o nich wiedzieć?

Visa TurboKARTA (RRSO 23,98%)

Podstawową kartą kredytową w Santander Consumer Bank jest Visa TurboKARTA. Jej przeznaczenie, przede wszystkim dla kierowców, wyraźnie sugeruje nie tylko nazwa, ale i podstawowe promocje. Aktywnym użytkownikom karty proponowane są bowiem zwroty za płatności na stacjach benzynowych czy w myjniach. Przydatnym bonusem będzie także bezpłatny car assistance. Na tle pozostałych kart wybija się też wyraźnie niższym RRSO, wynoszącym 10,13%. Limit kredytowy ustalany jest indywidualnie, a uniknięcie miesięcznej opłaty 6,90 zł wymaga dokonania transakcji na min. 1000 zł. Co z opłatą za wydanie karty? Jest ono darmowe bezwarunkowo.

Karta Visa Comfort (RRSO 13,43%)

Mimo wyższego RRSO oraz braku promocji samochodowych, karta Visa Comfort również znajdzie swoich odbiorców. Jej główną zaletą jest możliwość wyrobienia jej od ręki, w oddziale, co pozwala ominąć wyczekiwanie na kuriera potwierdzającego tożsamość. Aby otrzymać kartę kredytową do natychmiastowego użytku, wystarczy tylko wziąć ze sobą dokument jasno wykazujący stałe dochody i zdolność kredytową. Również w tym przypadku za wydanie karty nie trzeba zapłacić ani złotówki, a 9,50 zł za miesiąc spada do 0 zł przy transakcjach na łączną kwotę min. 1000 zł.

Karta Visa Comfort Plus (RRSO 11,06%)

Karta Visa Comfort Plus to wariant premium zwyczajnej karty Visa Comfort. Klient może liczyć na identyczne warunki zwolnienia z opłat, taki sam okres bezodsetkowy oraz pozostałe cechy karty kredytowej. Różnicą jest jedynie niższe RRSO, choć okupione brakiem możliwości wyrobienia karty od ręki w oddziale Santander Consumer Banku. W lepszej karcie brak więc tak naprawdę opcji premium i płaci się w tym przypadku za sam dopisek "Plus".

Jak założyć kartę kredytową w Santander Consumer Bank

Każdą z kart kredytowych Santander Consumer Banku bez problemu założyć można online, na infolinii i w oddziale. Proces wnioskowania przez internet nie jest jednak w pełni automatyczny, ponieważ i tak potrzebna jest dodatkowa rozmowa z doradcą. Aby otrzymać Visa TurboKARTA, Visa Comfort lub Visa Comfort Plus bez wizyty w placówce, należy:

 • Zadzwonić pod numer 195 00** lub wypełnić formularz na stronie internetowej.
 • Ustalić z doradcą limit kredytowy i przedstawić mu zaświadczenie o dochodach.
 • Potwierdzić tożsamość przelewem weryfikacyjnym lub poprzez kuriera.
 • Poczekać na dwa oddzielne listy: jeden z PIN-em, drugi z kartą.
 • Aktywować kartę na infolinii, w bankowości elektronicznej lub aplikacji mobilnej.

Wymagania do założenia karty kredytowej w Santander Consumer Bank

Wymagania, które Santander Consumer Bank stawia przed klientami wyrabiającymi kartę kredytową, są uniwersalne niezależnie od jej rodzaju. Wiążą się przede wszystkim ze spełnieniem wymogów standardowych dla udzielania kredytu. Aby otrzymać Visa TurboKARTA, Visa Comfort lub Visa Comfort Plus, należy przedstawić:

 • dowód osobisty,
 • zaświadczenie o dochodach,
 • konto bankowe,
 • telefon komórkowy,
 • zdolność kredytową,
 • brak negatywnych wpisów w bazach dłużników.

Opłaty związane z kartą kredytową w Santander Consumer Bank

Główną zaletą karty kredytowej w Santander Consumer Bank jest fakt, że przy aktywnym korzystaniu z niej klient nie będzie płacił ani złotówki. Teoretycznie opłaty za utrzymanie karty łatwo uniknąć, dokonując nią transakcji bezgotówkowych na minimum 1000 zł. Brak opłat za pożyczone pieniądze zapewni z kolei zwrócenie pełnej kwoty w okresie bezodsetkowym.

  Visa TurboKARTA Karta Visa Comfort Karta Visa Comfort Plus
Opłata za wydanie karty 0 zł 0 zł 0 zł
Oprocentowanie karty 7,2% 7,2% 7,2%
RRSO 10,13% 13,43% 11,06%
Okres bezodsetkowy 54 dni 54 dni 54 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5% (min. 50 zł) 5% (min. 50 zł) 5% (min. 50 zł)
Opłata za przekroczenie limitu 30 zł 30 zł 30 zł
Opłata za kartę główną 6,90 zł 0 zł przy transakcjach na min. 1000 zł 9,50 zł 0 zł przy transakcjach na min. 1000 zł 9,50 zł 0 zł przy transakcjach na min. 1000 zł
Opłata za kartę dodatkową 2 zł miesięcznie 2 zł miesięcznie 2 zł miesięcznie
Wypłata gotówki z bankomatu 6% transakcji (min. 10 zł) 6% transakcji (min. 10 zł) 6% transakcji (min. 10 zł)
Opłata za przewalutowanie 1,26% transakcji w euro 2,52% transakcji w innych walutach 1,26% transakcji w euro 2,52% transakcji w innych walutach 1,26% transakcji w euro 2,52% transakcji w innych walutach

Promocje Karta kredytowa Santander Consumer Bank

Bonus
660 zł
TurboKARTA z Voucherem do Biedronka w Santander Consumer Banku
TurboKARTA z Voucherem do Biedronka w Santander Consumer Banku

Sprawdź jak łatwo możesz uzyskać dodatkowe 660 zł! Warunki są bardzo proste! Wystarczy aktywnie korzystać z karty kredytowej, a bonus trafi na Twoje konto!

Bonus
zwrot 50 zł
50 zł zwrotu z kartą kredytową Santander Consumer Bank
50 zł zwrotu z kartą kredytową Santander Consumer Bank

Zwrot moneyback w wysokości nawet 50 zł czeka na posiadaczy kart kredytowych Visa w Santander Consumer Bank. Odbierz zaproszenie, spełnij warunki i ciesz się bonusem!

Bonus
50 zł
50 zł do Biedronki z kartą kredytową Santander Consumer Bank
50 zł do Biedronki z kartą kredytową Santander Consumer Bank

Wydaj 2 x 25 zł kartą kredytową Visa Santander Consumer Bank i odbierz bon do sklepów Biedronka o wartości 50 zł! Promocja dla wybranych klientów.

Karta kredytowa w Santander Consumer Bank - podsumowanie oferty

W przypadku kart kredytowych Santander Consumer Bank uwagę zwraca przede wszystkim Visa TurboKARTA. Obok zalet właściwych wszystkim kartom kredytowym tego banku, znajdziemy również zwrotny za płatności i bezpłatny car assistance. W przypadku "lepszych" kart nie mamy do czynienia z żadnymi znaczącymi plusami, ponieważ mają identyczne warunki zwolnienia z opłat przy transakcjach przekraczających 1000 zł. Visa Comfort stanowi dobry wybór jedynie w podbramkowej sytuacji, gdy klientowi zależy na czasie. Za cenę większego RRSO, mało istotnego przy sięgającym 54 dni okresie bezodsetkowym, można dostać ją od ręki w oddziale.

Zalety
 • Brak opłaty za wydanie karty.

 • Proste zasady zwolnienia z comiesięcznych opłat.

 • Okres bezodsetkowy sięgający 54 dni.

 • Do 360 zł zwrotów za płatności Visa TurboKARTĄ.

 • Karta Visa Comfort dostępna od ręki w oddziale.

 • Wady
 • Brak znaczących różnic w kartach premium.

 • Prowizja 6% wysokości transakcji za wypłatę gotówki z bankomatu.

 • Często zadawane pytania o kartę kredytową w Karta kredytowa Santander Consumer Bank

  Czy do posiadania karty kredytowej w Santander Consumer Bank potrzebna jest umowa o pracę?
  Santander Consumer Bank pozwala na uzyskanie karty kredytowej osobom ze stałymi dochodami, ale nie muszą one pochodzić koniecznie z umowy o pracę. Dochody potwierdza się przede wszystkim wyciągiem z konta, chociaż potrzebne będzie również potwierdzenie źródła dochodów, którym może być kontrakt, umowa zlecenie, umowa o dzieło czy informacje o pobieranej emeryturze lub rencie.
  Wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej Santander Consumer Bank
  Spłata zadłużenia na karcie kredytowej Santander Consumer Bank w chwilę po tym, gdy otrzymamy informację o jego wysokości, jest gwarantem uzyskania darmowego kredytu. Zwrot pożyczonych pieniędzy w okresie bezodsetkowym nie powoduje naliczenia odsetek.
  Czy karta kredytowa w Santander Consumer Bank daje możliwość wypłaty pieniędzy z bankomatu?
  Tak, przy pomocy karty kredytowej Santander Consumer Banku można podjąć gotówkę w bankomacie. Jako że kredytówki służą przede wszystkim do płatności bezgotówkowych, wypłata pieniędzy fizycznych spowoduje naliczenie prowizji w wysokości 6% od kwoty transakcji (min. 10 zł).
  Czy do karty kredytowej Santander Consumer Bank dodane jest darmowe ubezpieczenie?
  Do karty kredytowej Santander Consumer Bank dobrać można ubezpieczenia na ochronę życia, zdrowia, hospitalizację czy utratę pracy. Szczególnie opłacalna jest pod tym względem Visa TurboKARTA, ponieważ zapewnia polisę car assistance za darmo.

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty