Vindicat

Windykacja Vindicat

Filip Nawarski
Filip Nawarski, 25.11.2022 r
Infolinia 796 123 124
Monity SMS/E-mail
Wizyty w domu Nie
Platforma online vindicat.pl
Windykatorzy terenowi -

Windykacja Vindicat - pomoc w spłacie zadłużenia

Vindicat to dobrze znana na rynku firma windykacyjna, funkcjonująca na rynku od 2014 roku. Słynie ona z wysokiej skuteczności w odzyskiwaniu środków: aż 93% spraw kończy się sukcesem na etapie postępowania polubownego. Serwis udostępnia złożone internetowe narzędzia, które automatyzują znaczną część procesu windykacyjnego, wysyłając upomnienia do dłużnika, generując dokumenty potrzebne wierzycielowi do odzyskania należności, a nawet automatycznie wysyłając pozew do e-sądu, gdy zadłużenie osiągnie odpowiednie przeterminowanie. Mimo jej wielu zalet, koszty usługi są jednocześnie wyjątkowo niskie — wierzyciel płaci prowizję 6% od odzyskanej kwoty z niezapłaconej faktury.

Program windykacyjny Vindicat, zapewnia:

  • Możliwość sprawdzania statusu kontrahentów na giełdzie długów Vindicat oraz BIG InfoMonitor przed udzieleniem zobowiązania.
  • Wsparcie robota, który automatyzuje lwią część procesu windykacji.
  • Generowanie wezwań do zapłaty.
  • Wysyłanie powiadomień o zbliżającym się terminie zapłaty, jak i w dniu płatności.
  • Dostęp do giełdy długów Vindicat.
  • Możliwość dodania dłużnika na giełdę długów oraz wysłanie powiadomienia o zamiarze sporządzenia wpisu
  • Wygenerowanie informacji o zamiarze dodania sprawy na giełdę.
  • Wpisanie dłużnika do BIG InfoMonitor, od wysłania powiadomienia o zamiarze, przez późniejsze powiadomienie o dokonaniu wpisu.
  • Powiadomienie dłużnika o zamiarze skierowania sprawy na etap sądowy.
  • Generowanie wniosku do e-sądu.

Celem firmy jest bezkonfliktowe odzyskanie należności od osoby zadłużonej, poprzez wysyłanie ponagleń i uproszczenie procesu windykacji polubownej. Korzystający z systemu Vindicat wierzyciele mają dostęp do powiadomień o planowanych wpisach do bazy BIG, wysyłanie monitów i obciążanie dłużnika odsetkami karnymi, jak i wzorców, które pozwolą skierować sprawę do e-sądu. Przy braku zainteresowania windykacją komorniczą, użytkownicy Vindicat mogą również sprzedać zadłużenie, wystawiając je na specjalną giełdę długów.

Jak działa windykacja Vindicat?

Vindicat jest zestawem usług i narzędzi wspomagających i automatyzujących proces windykacji. Użytkownik jednak zachowuje pełną kontrolę nad procesem, podobnie jak w wypadku podejmowania się samodzielnej windykacji.

Korzystając z serwisu, zyskujesz dostęp do narzędzi, które zdejmą z ciebie dużą część formalnych obowiązków procesu windykacji. Możesz zautomatyzować wysyłanie ponagleń oraz wygenerować wszelkie powiadomienia i formularze, które potrzebne są do podjęcia się konkretnych kroków windykacyjnych. Program umożliwi ci łatwe i terminowe wykorzystanie opcji w windykacji jak wpisanie dłużnika do bazy BIG. Serwis posiada również liczne poradniki, które poinstruują cię, jak i kiedy możesz nałożyć na dłużnika dodatkowe koszta, związane z procesem windykacji i przeterminowaniem zobowiązania.

Użytkownicy serwisu Vindicat, którzy mają do czynienia z dłużnikami wyjątkowo niechętnymi do spłaty, mogą zdecydować między przejściem na drogę sądową i zaczęciem windykacji sądowej, lub sprzedać zobowiązanie na giełdzie dłużników. Dokonując sprzedaży zobowiązania, jego egzekucją zajmie się nabywca prawa do długu.

Etapy windykacji w Vindicat

Usługi Vindicat wspierają proces windykacji polubownej. Są to działania, które umożliwiają najszybsze odzyskanie należności, z najmniejszą ilością formalności. Wedle danych serwisu 93% spraw podjętych z pomocą firmy zakończyło się sukcesem bez przechodzenia do windykacji sądowej.

Etap Działanie
Monitoring należności Monity - wiadomości tekstowe, wezwania do zapłaty
Proces polubowny Wspomaganie kontaktu wierzyciela z dłużnikiem, umożliwiających wynegocjowanie warunków spłaty.
Postępowanie sądowe Generowanie pozwu w formacie .xml, który można wysłać do e-sądu w celu rozpoczęcia sprawy.
Postępowanie egzekucyjne Odzyskanie długu przez komornika.

Skarga na Vindicat - jak ją złożyć?

Jeżeli system Vindicat zostanie wykorzystany względem twojej osoby w nieuczciwy sposób, zgłoś sprawę zarówno do wierzyciela długu, jak i firmy Vindicat, wykorzystując infolinię lub adres e-mail firmy.

Jeśli nie uda ci się dojść do porozumienia z firmą, możesz skierować skargę do UOKiK listownie na adres Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Możesz również zgłosić się do miejskiego rzecznika praw konsumenta w swoim urzędzie miasta bądź starostwie powiatowym.

Windykacja Vindicat kontakt

Godziny pracy Sposób kontaktu
09:00 - 17:00 Infolinia - 796 123 124
09:00 - 17:00 E-mail - biuro@vindicat.pl
09:00 - 17:00 Biuro firmy Vindicat sp. z.o.o ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Zadaj pytanie