Coface

Windykacja Coface

Coface to międzynarodowa instytucja finansowa oferująca usługi windykacji na całym świecie. Sieć własnych biur windykacyjnych obejmuje 66 krajów, zapewniając usługi na najwyższym poziomie. Jako jedyna instytucja w Polsce posiada rozbudowaną ofertę usług finansowych, minimalizujących ryzyko utraty środków: ubezpieczanie należności, faktoring, windykacja oraz zbieranie i udzielanie informacji gospodarczych o kontrahentach.

Filip Nawarski
Filip Nawarski, 25.11.2022 r
Infolinia +48 22 465 02 00
Monity telefoniczne/listowne/SMS
Wizyty w domu Nie
Platforma online nie
Windykatorzy terenowi -

Coface to międzynarodowa instytucja finansowa oferująca usługi windykacji na całym świecie. Sieć własnych biur windykacyjnych obejmuje 66 krajów, zapewniając usługi na najwyższym poziomie. Jako jedyna instytucja w Polsce posiada rozbudowaną ofertę usług finansowych, minimalizujących ryzyko utraty środków: ubezpieczanie należności, faktoring, windykacja oraz zbieranie i udzielanie informacji gospodarczych o kontrahentach.

Przedsiębiorstwo działa na rynku już od blisko 75 lat. Doświadczenie Coface jest doceniane nie tylko przez wierzycieli, ale zarówno dłużników. Windykacja w Coface to oferta szybkiej i skutecznej windykacji z wykorzystaniem danych i profesjonalnych narzędzi.

Windykacja Coface - pomoc w spłacie zadłużenia

Instytucja finansowa Coface w imieniu wierzyciela prowadzi negocjacje z dłużnikiem, mające na celu odzyskanie należność. Oznacza to, że Coface może kontaktować się z Tobą, w imieniu Twojego pożyczkodawcy lub innego wierzyciela, który sprzedał prawa do odzyskania długu lub wynajął usługi profesjonalnej windykacji.

Coface świadczy też usługi windykacyjne, ale również prewindykacyjne zabezpieczające spłatę należności. Są to pieczęć prewencyjna - narzędzie mające na celu dyscyplinowanie klientów do opłacania faktur zgodnie z terminami oraz monitoring płatności - wieloetapowe kontrolowanie przebiegu spłaty. Z firmą Coface można się więc spotkać w wiadomościach przypominających o terminie spłaty, a także w listowych wezwaniach do zapłaty.

Jak działa windykacja Coface?

Proces windykacji przeprowadzany przez firmę Coface obejmuje kilka etapów, których wystąpienie zależy od konkretnej sytuacji: wysokości zadłużenia, czasu powstania, charakter zadłużenia. Profesjonalni windykatorzy Coface analizują sytuację i dopasowują narzędzia do każdego klienta.

Oferta windykacji Coface obejmuje:

 • usługi prewencyjne – monitoring płatności i pieczęć prewencyjną,
 • windykację polubowną krajową i zagraniczną,
 • windykację sądową krajową i zagraniczną,
 • wspomaganie czynności egzekucyjnych,
 • ustalenia majątkowe.

W większości przypadków windykacja Coface kończy się na etapie windykacji polubownej. Windykatorzy Coface mają indywidualne podejście do obu stron należności, dopasowując plan spłaty zadłużenia do potrzeb każdego klienta i możliwości dłużnika.

Etapy windykacji w Coface

Etap Działanie
Prewindykacja pieczęć prewencyjna, monitoring płatności
Windykacja przedsądowa Ustalanie majątkowe, monity, negocjacje z dłużnikiem, wpis do bazy dłużników
Windykacja sądowa Przekazanie sprawy do sądu
Wspomaganie czynności egzekucyjnych Uruchomienie proces egzekucji

Windykatorzy Coface realizują szereg zadań, które obejmują:

 • działania prewindykacyjne, czyli mające zapobiec powstaniu długu,
 • windykacyjne polubowną - próby odzyskania należności i prowadzenie negocjacji z dłużnikiem,
 • windykacja sądowa - uruchomienie procesu sądowego w celu uzyskania tytułu wykonawczego.

Coface oferuje skuteczną windykację od klientów biznesowych oraz indywidualnych. Usługi Coface obejmują odzyskiwanie długów na całym Świecie. Windykatorzy w swojej pracy postępują zgodnie z obowiązującym prawem i etyką, bazując na wiedzy z licznych źródeł informacji o dłużnikach oraz wiedzy i doświadczeniu profesjonalistów.

Windykacja Coface kontakt

Coface posiada rozbudowaną sieć biur windykacyjnych, gdzie można spotkać się osobiście z doradcą. W celu skontaktowania się z ekspertem windykacji, można również zadzwonić na infolinię, napisać maila lub skorzystać z formularza kontaktu - pracownik Coface oddzwoni i przedstawieniem oferty.

Godziny pracy Sposób kontaktu
07:00 - 16:00 telefon: +48 22 465 02 00
24h windykacja@coface.pl
24h formularz na stronie https://www.coface.pl/

Skarga na Coface - jak ją złożyć?

Otrzymałeś wezwanie do zapłaty od firmy Coface, ale zawiera błędy lub jesteś nieprawidłowym adresem? Chcesz złożyć skargę na nękanie przez windykatora? Skontaktuj się z Działem Serwisu Klienta i przedstaw swój problem.

 1. Wejdź na stronę internetową firmy Coface
 2. Znajdź zakładkę Reklamacje i znajdź formularz zgłoszenia.
 3. Wypełnij formularz Reklamacji - opisz swój problem i wskaż czego dotyczy reklamacja.
 4. Wyślij formularz.
 5. Coface ma 60 dni na przygotowanie odpowiedzi z wyjaśnieniami.

Opinie o Coface

Przestałem płacić abonament za Internet, bo myślałem, że się skończył. Wyszło 1200 rachunku. Windykator Coface zadzwonił do mnie i przedstawił mi szansę na spłatę. Spłacam w ratach i nie mam co narzekać, lepiej mniej naraz niż cały 1000 zapłacić. - Janusz Palilis

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5