Aplikacja płatnicza mPay

Aplikacja płatnicza mPay

Najdłużej funkcjonującą na rynku firmą płatniczą jest mPay, które od 2020 roku posiada również swoją aplikację płatniczą. Za pomocą jednego programu możesz płacić za bilety i parkingi, kupić dowolną kartę prepaid, oraz doładować konto w serwisie internetowym. Poznaj zalety mPay!

Patrycja Kowalczyk
Patrycja Kowalczyk, 25.11.2022 r

Czym jest mPay?

Najdłużej działającym dostawcą płatności mobilnych w Polsce jest firma mPay. Spółkę założono w 2003 roku, od 2007 roku udostępniała ona płatności komórkowe za zgodą NBP, a w 2016 roku uzyskała zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług o charakterze Krajowej Instytucji Płatniczej. Swoją nowoczesną platformę mobilną mPay firma wdrożyła na rynek w 2020 roku.

Aplikacja mPay pozwala na płatności elektroniczne za usługi miejskie jak np. zakup biletów na autobus czy do zoo oraz na zamówienie kart prepaidowych i płatności w serwisach internetowych. Przykładowo, możesz za jej pomocą naładować swój portfel Steam. Użytkownicy aplikacji mogą również dokonywać błyskawicznych przelewów między sobą. Poza funkcjami płatniczymi mPay udostępnia również platformę ubezpieczeniową, w której zabezpieczysz swój pojazd lub wakacje turystyczne. Aplikacja pozwala też na skorzystanie z ofert pożyczkowych mPay.

Jak działa mPay?

Platforma mPay pośredniczy w dokonywaniu płatności dostępnych w ramach swojej usługi. Aby wykorzystać aplikację, należy doładować ją, wpłacając pieniądze na wirtualny portfel lub podpiąć do niej kartę płatniczą, w przypadku czego płatności będą następować prosto z naszego konta bankowego. Wykorzystując swoje środki, możemy dokonać wszystkich zakupów objętych funkcjonalnością serwisu za pomocą jednej aplikacji, bez zbędnych formalności.

Najważniejsze funkcje mPay

Aplikacja mPay pozwala na szybkie i bezproblemowe płatności związane z komunikacją i zakupami cyfrowymi oraz pozwala na przelewy środków między użytkownikami. Za jej pomocą:

 • Zapłacisz za parking.
 • Kupisz bilet komunikacji miejskiej, podróż koleją lub dalekobieżnym busem.
 • Zakupisz bilety do Zoo i TPN.
 • Zamówisz przewóz furgonetką.
 • Doładujesz telefon oraz zamówisz i zarejestrujesz starter.
 • Doładujesz swoje konto subskrypcji i serwisów internetowych oraz growych jak Netflix, PSN, Steam Wallet, czy zakupy w GTA Online.

Jak korzystać z mPay?

Aby skorzystać z aplikacji wystarczy ją pobrać i zarejestrować konto. Program mPay dostępny jest na telefony z systemem operacyjnym Android 5.0 i iOS 11.0 lub nowszych oraz na Windows Phone. Aplikację można pobrać kolejno z Play Store, App Store, oraz App Gallery, zależnie od oprogramowania telefonu. Po zainstalowaniu aplikacji należy wypełnić formularz rejestracyjny i doładować konto lub przypiąć do niego kartę płatniczą.

Po przygotowaniu konta wystarczy się na nie zalogować i wybrać interesującą nas funkcję z zakładki “start”. Przykładowo, pod kafelkiem “komunikacja miejska” możesz wybrać swoje miasto i zakupić bilet przejazdowy. Informacje na jego temat znajdą się w zakładce “moje bilety” dostępnej na dole aplikacji.

Swoje ulubione funkcje w aplikacji możesz zapisać do kategorii “ulubione”, gdzie znajdziesz je dużo szybciej, nie musząc szukać ich między pozostałymi kafelkami.

W zakładce moje finanse możesz wejść do ustawień portfela. Stamtąd zasilisz konto, wykonasz przelewy do innych użytkowników, aktywujesz vouchery, a nawet złożysz wniosek o pożyczkę. Aby skutecznie korzystać z aplikacji musisz mieć połączenie z internetem.

Bezpieczeństwo mPay

Aplikacja jest bezpiecznym rozwiązaniem płatniczym. Funkcjonując na rynku od wielu lat, mPay dba o niezawodność swojego oprogramowania, oraz umożliwia płatnikom dodatkowe zabezpieczenie swojej aplikacji. Korzystając z mPay możesz osobiście ustalić, od jakiej kwoty płatności wymagane będzie podanie kodu PIN lub CVC2/CVV w celu zatwierdzenia płatności.

Wady i zalety mPay

Przede wszystkim mPay jest łatwo dostępną aplikacją — można z niej korzystać zarówno na Androidzie, jak i iOS oraz Windows Phone. Jej głównym zadaniem jest umożliwienie obsługi wielu form płatniczych z jednego miejsca. Dodatkowo program umożliwia szybki dostęp do serwisu pożyczkowego mPay. Główną wadą wykorzystanego rozwiązania jest limit środków, jakimi można dysponować w ciągu dnia.

Zalety mPay

 • Aplikacja dostępna na Android, iOS i Windows Phone.
 • Rozbudowana funkcjonalność, zapłacisz za przejazdy, parkingi, oraz zakupy w grach.
 • Możliwość transferu pieniędzy między użytkownikami.
 • System pożyczkowy dostępny w aplikacji.
 • Nie musisz dołączać karty kredytowej do aplikacji, aby wykonywać z niej płatności.
 • Możliwość zakupu ubezpieczeń.

 

Wady mPay

 • Limit środków na koncie.
 • Limit transakcji 1 000 zł.

mPay - podsumowanie

Aplikacja mPay to poręczny i łatwy sposób na dokonywanie wielu różnych opłat w jednym miejscu. Program przydaje się najbardziej, gdy podróżujemy komunikacją miejską lub autem. Pasjonaci gier również znajdą w mPay wiele zalet, doładowując wirtualne konta prosto ze swojego telefonu.

 

Często zadawane pytania

Jakie są limity transakcji mPay?
Na koncie mPay można przechowywać maksymalnie 5 000 zł. Wysokość pojedynczej transakcji może wynieść maksymalnie 1 000 zł.
Czym jest ubezpieczenie mPay?
Platforma ubezpieczeń mPay to oddzielna usługa, w której możesz zakupić ubezpieczenia komunikacyjne OC, AC I NW, pakiety Assistance, oraz ubezpieczenia turystyczne.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5