Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Kredyt konsolidacyjny

oferta specjalnie dla Ciebie

W 10 minut wypełnisz jeden wniosek online i sprawdzisz swoją zdolność kredytową w wielu bankach i firmach pożyczkowych. Natychmiast otrzymasz informację o swojej zdolności kredytowej i gdzie możesz uzyskać kredyt.

1000 zł 50 000 zł
6 rat 72 raty

Twoja szacunkowa rata:

0.00 zł

Upraszczamy Twoją drogę do kredytu, będąc zawsze po Twojej stronie

Co zyskujesz z Akredo?

Logo czas

Czas

1 wnioskiem online natychmiast sprawdzasz zdolność kredytową w wielu firmach

Logo wygoda

Wygodę

bez wychodzenia z domu otrzymujesz bezpłatną analizę i rekomendację najlepszej oferty

Logo szanse wypłaty

Szanse wypłaty

unikalny proces AKREDO zwiększa prawdopodobieństwo otrzymania najlepszego kredytu

Logo bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

nie ryzykujesz utraty zdolności, bo pobierany jest tylko 1 raport kredytowy

Proszę wypełnić formularz

Proszę wypełnić brakujące pola przed wysłaniem zgłoszenia.

Zamknij [x]

Kredyt konsolidacyjny - co to jest?

Kredyt konsolidacyjny jest kredytem bankowym, zaciąganym w celu spłaty innych, mniejszych kredytów…

Celem kredytu konsolidacyjnego jest uporządkowanie zbyt wielu zobowiązań kredytowych poprzez zmniejszenie wysokości i ilości rat spłacanych w miesiącu. Alternatywnym celem konsolidacji może być obniżenie kosztu całkowitego za udzielenie kredytu, czyli RRSO (rzeczywistej rocznej stopy oprocentowania).

Ile kosztuje kredyt konsolidacyjny?

Koszty towarzyszące kredytowi konsolidacyjnemu są różne dla każdej z ofert poszczególnych banków. Co składa się na koszty kredytu konsolidacyjnego? W pierwszej kolejności porównać należy:

  • oprocentowanie nominalne,
  • wysokość prowizji,
  • koszt ubezpieczenia.

Kluczowy czynnik to wysokość prowizji bankowej od przyznania kredytu konsolidacyjnego. W każdym banku wygląda inaczej, a jej wysokość zależna jest od różnych czynników.

Konsolidacja kredytu w Akredo.pl zakłada analizę wszystkich kosztów konsolidacji pod kątem najatrakcyjniejszej oferty dostosowanej do unikalnej sytuacji Klienta Akredo. Dzięki temu nie zaskoczą nas żadne „koszty ukryte”, a oferta będzie transparentna i najlepiej dopasowana do bieżących możliwości finansowych.

Czy kredyt konsolidacyjny się opłaca?

Niska rata kredytu konsolidacyjnego się opłaca, w przypadku problemów ze spłatą. Jednak wszystko zależy od tego, na czym nam zależy.

Rozważając kredyt konsolidacyjny, kluczową informacją będzie wysokość opłat związanych z wcześniejszą spłatą rat zaciągniętych zobowiązań, które chcemy skonsolidować. Wiele banków zabezpiecza się przed zbyt szybką spłatą zadłużenia, naliczając dodatkowe kwoty za przedwczesną spłatę kredytu. Kwoty te mogą okazać się na tyle wysokie, że konsolidacja przestanie nam się opłacać.

Obniżając wysokość miesięcznej raty, zyskujemy czas na dostosowanie miesięcznych wydatków do przejściowo gorszej sytuacji finansowej. Płacimy mniejszą ratę miesięczną, zatem więcej pieniędzy w portfelu zostaje nam na bieżące wydatki. Takie rozwiązanie odciąża domowy budżet, pomaga przetrwać gorszą kondycję finansów i ratuje przed pętlą zadłużenia. Im jednak niższa rata kredytu, tym dłuższy czas kredytowania. Z wydłużonym czasem kredytu wiąże się wyższy koszt całkowity udzielenia kredytu konsolidacyjnego, czyli wzrost RRSO.

Kredytem konsolidacyjnym możemy osiągnąć także inny cel. Łącząc kilka kredytów w jeden i skracając czas spłaty połączonych zobowiązań do minimum, za udzielenie nam kredytu zapłacimy bankowi mniej, niż gdybyśmy spłacali każdy z kredytów oddzielnie. Zaoszczędzimy na całkowitym koszcie kredytu (czyli części kapitałowej raty kredytu, prowizji, ubezpieczenia oraz sumy odsetek) w zamian za wyższe raty miesięczne i krótszy okres kredytowania.

Jak się przygotować do kredytu konsolidacyjnego?

Decyzję o konsolidacji kredytów należy podjąć w momencie, gdy nie zalegamy jeszcze ze spłatami dotychczasowych kredytów. Kredyt konsolidacyjny, tak jak i każdy inny kredyt, otrzymać mogą osoby posiadające zdolność kredytową i nieskazitelną historię kredytową. Kluczowa jest zdolność kredytowa, czyli możliwość spłaty przez kredytobiorcę swoich zobowiązań wraz z odsetkami w określonym w umowie terminie. Banki oceniają ją na podstawie wysokości naszych dochodów netto, wydatków stałych oraz wglądu do naszej historii kredytowej za Biura Informacji Kredytowej (BIK).

W przypadku nie do końca dobrej historii kredytowej, przed przystąpieniem do konsolidacji możemy poprawić naszą zdolność kredytową. Te drobne zabiegi sprawiają, że w oczach banku poprawiamy naszą wiarygodność finansową i zwiększamy swoje szanse na otrzymanie kredytu.

Chcąc uzyskać najatrakcyjniejszy kredyt konsolidacyjny, musimy jasno określić na czym nam zależy.  Jeśli chcemy zyskać na czasie, by uporządkować swoje finanse w nowej sytuacji ekonomicznej, przy zachowaniu swobody finansowej oraz zminimalizowaniu ryzyka wpadnięcia w pętlę zadłużenia, uwagę skupić należy na obliczeniu wysokości raty po konsolidacji. Im niższa rata miesięczna kredytu, tym wyższy współczynnik RRSO i koszt finalny kredytu. Czasem jednak rozwiązanie takie jest „mniejszym złem” w przejściowo trudnej sytuacji finansowej i jedynym słusznym rozwiązaniem.

Jeśli zależy nam, aby udzielony kredyt był tani, a finalnie chcemy oddać do banku kwotę możliwie jak najniższą, podczas poszukiwania kredytu konsolidacyjnego kierujmy się współczynnikiem RRSO. Im niższe RRSO, tym tańszy kredyt konsolidacyjny.

Jeśli zaś zależy nam na jak najszybszej spłacie posiadanych zadłużeń za pomocą ich konsolidacji, pod uwagę należy wziąć wszystkie czynniki na raz, czyli krótki czas kredytowania, niski współczynnik RRSO i realną do spłaty wysokość samej raty, aby nie przekroczyć swoich możliwości finansowych. Przed przystąpieniem do konsolidacji sprawdźmy też, czy w umowach wcześniej zaciągniętych kredytów nie widnieje zapis o prowizji za wcześniejszą ich spłatę.

Jak wygląda procedura zaciągania kredytu konsolidacyjnego?

Kredyty konsolidacyjne online to współcześnie najszybszy sposób na uzyskanie najtańszego kredytu konsolidacyjnego, dostosowanego do naszych potrzeb. Wystarczy zadzwonić na numer na stronie Akredo.pl lub zostawić kontakt do siebie, a konsultant oddzwoni do nas w dogodnej dla nas porze, pomagając w całej procedurze starań o kredyt konsolidacyjny.

Możemy również za pośrednictwem platformy Akredo.pl wypełnić 1 prosty wniosek. Na tej podstawie Akredo analizuje naszą historię finansową, a następnie oblicza zdolność kredytową w wielu bankach. Po upływie kilku godzin otrzymujemy gotowe oferty kredytów, dopasowane do wyrażonych we wniosku potrzeb i indywidualnej sytuacji finansowej.Bez pośpiechu możemy je samodzielnie porównać, skonsultować z bliskimi, przemyśleć.

Kto może zaciągnąć kredyt konsolidacyjny?

Kto jest kredytodawcą a kto kredytobiorcą kredytu konsolidacyjnego? Kredyt konsolidacyjny zaciągnąć możemy wyłącznie w banku i to bank będzie naszym kredytodawcą. Kredytobiorcą może być osoba, która posiada już inne kredyty bankowe i nie zalega z bieżącym opłacaniem rat. Do uzyskania kredytu kluczowe jest posiadanie zdolności kredytowej, czyli bycie wiarygodnym płatnikiem dla banku

Nie warto więc czekać, aż sytuacja finansowa uniemożliwi nam regularną spłatę rat. Im szybciej skonsolidujemy za dużą ilość kredytów, tym łatwiej nam będzie otrzymać kredyt konsolidacyjny na dobrych warunkach. Gdy suma rat zaciągniętych zobowiązań finansowych zaczyna być trudna do spłaty przez kredytobiorcę (np. w wyniku utraty pracy, zmiany sytuacji finansowej, dodatkowych wydatków), odpowiednio dobrany kredyt konsolidacyjny pomoże w rozsądnym rozłożeniu spłaty powziętych zobowiązań.

Ile trwa zaciąganie kredytu konsolidacyjnego?

Samodzielne poszukiwanie kredytu konsolidacyjnego w różnych bankach, porównywanie ofert i składanie odrębnych wniosków zająć nam może nawet kilka dni, a nawet tygodni. Do tego w każdej nowej placówce odpowiadać musimy na te same pytania doradców, poświęcając wiele godzin na żmudne formalności. Do tego dochodzą pory urzędowania banków, więc aby coś realnie załatwić musimy stanąć w kolejce w godzinach szczytu lub wziąć dzień wolny w pracy i poświęcić go na wizyty w bankach.

Nowością na polskim rynku są kredyty konsolidacyjne online, których realizację umożliwiła platforma Akredo.pl. To dostosowanego do naszych potrzeb. Podczas jednej rozmowy telefonicznej z konsultantem sprawdzona zostaje nasza zdolność kredytowa, złożony wspólny wniosek do nawet 10 banków, a finalną ofertę najlepiej dopasowanego kredytu otrzymujemy do 24h.

Jakie dokumenty są potrzebne do wzięcia kredytu konsolidacyjnego?

W celu otrzymania kredytu konsolidacyjnego, kredytodawca w pierwszej kolejności musi potwierdzić naszą zdolność kredytową. Do tego celu bank potrzebować będzie naszego dowodu osobistego (dla potwierdzenia tożsamości) i zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. W dokumencie potwierdzającym nasze dochody wykazać musimy ich wysokość, źródło, a w przypadku zatrudnienia na czas określony, również termin końca umowy.

Po pozytywnej weryfikacji naszej zdolności kredytowej, banki poproszą nas o przedstawienie umów kredytowych, które chcielibyśmy skonsolidować. W zależności od konkretnego banku, możemy zostać poproszeni o informacje uzupełniające, jak harmonogram spłaty, zaświadczenie o aktualnym zadłużeniu lub dwa ostatnie dowody spłaty rat kredytów, które chcemy skonsolidować.

Kredyt konsolidacyjny kalkulator


Zapisywanie danych

Proszę czekać. Dane są zapisywane

Wypełnij poniższy formularz:

Zaznacz rodzaj kredytu

Wybierz kwotę kredytu i liczbę rat

Zostaw swoje dane i czekaj na telefon od naszego konsultanta

Oblicz szacunkową kwotę Twojej nowej raty
6 rat 72 raty
1000 zł 50 000 zł
Szacunkowa kwota Twojej nowej raty
0.00 zł
0% mniejsza rata
* Przyjęto przeciętne oprocentowanie w wysokości %. Ostateczne oprocentowanie może być niższe lub wyższe w zależności od indywidualnej oceny banku.

Jak korzystać z kalkulatora konsolidacji kredytów Akredo?

Korzystanie z kalkulatora rat kredytów jest bardzo intuicyjne. Polega na wpisaniu określonych wartości liczbowych, a następnie przesuwaniu suwaków kalkulatora w taki sposób, by osiągnąć optymalne wartości spłaty swoich zobowiązań. Wygodnie i na jak najlepszych warunkach finansowych. Zatem po kolei.

KROK 1: Suma Twoich obecnych zobowiązań

W pierwszej rubryce wpisz sumę wszystkich swoich zobowiązań kredytowych, które chcesz skonsolidować. Jeśli np. masz kredyt gotówkowy na 25 000 zł, kredyt na zakup ratalny sprzętu RTV w wysokości 2000 zł i kredyt odnawialny w wysokości 3000 zł, w rubrykę Suma Twoich obecnych zobowiązań wpisujesz kwotę 30 000 zł.

KROK 2: Suma Twoich obecnych rat

W kolejnej rubryce wpisujesz sumę wszystkich miesięcznych rat swoich zobowiązań finansowych. Jeśli np. rata kredytu na 25 000 zł wynosi miesięcznie 500 zł, rata za kredyt na zakup sprzętu RTV wynosi 100 zł, a kredyt odnawialny spłacasz miesięcznie po 200 zł, to w rubrykę Suma Twoich obecnych rat wpisujesz kwotę 800 zł.

KROK 3: Liczba rat

W rubryce Liczba rat wpisujesz w ilu ratach chciałbyś spłacić skonsolidowany kredyt. Im więcej rat, tym niższa kwota miesięcznie. Im mniej rat, tym niższa kwota finalna za udzielenie kredytu.

KROK 4: Dodatkowe środki

W tym oknie jest miejsce na wpisanie dodatkowych środków, którymi dysponujemy. Jeśli mamy jakieś oszczędności, dodatkową pensję, inne środki które możemy przeznaczyć na szybszą spłatę naszego kredytu – w oknie Dodatkowe środki możemy je uwzględnić.

KROK 5: Suwaki

Suwaki to najfajniejszy mechanizm kalkulatora konsolidacji Akredo. Dzięki tym sprytnym miernikom, umieszczonym pod kategoriami Liczba rat i Dodatkowe środki, możesz dowolnie sprawdzać i porównywać jak zmiana liczby rat czy wpłata dodatkowej gotówki na poczet kredytu, wpłynie na kwotę Twojej miesięcznej raty. Poniżej suwaków ukazywać się będzie szacunkowa kwota Twojej raty, w zależności od ustawionych parametrów. Obok tej kwoty, obserwować możesz na bieżąco o ile procent zmniejszać się będzie Twoja miesięczna rata (procenty wyróżnione czerwonym kolorem). Prawda, że wygodne?

O czym warto pamiętać: najwyższa liczba rat, jaką możesz wybrać w kalkulatorze rat to 120, zgodnie z maksymalnym okresem kredytowania w przypadku kredytu konsolidacyjnego i gotówkowego z Akredo, wynoszącym 10 lat.

Kalkulator konsolidacji rat kredytów bankowych to wygodne narzędzie do samodzielnego planowania różnych wariantów spłaty rat naszych kredytów. Pozwala określić w przybliżeniu prognozę spłat naszych zobowiązań finansowych po połączeniu ich w jeden wygodny kredyt (konsolidacji). Samodzielne planowanie spłat, wraz z operowaniem suwakami kalkulatora konsolidacji rat Akredo daje nam także informację zwrotną o tym, ile miesięcznie zaoszczędzimy na konsolidacji. Czyli o jaką dokładnie kwotę miesięcznie urośnie nasz portfel po konsolidacji rat.

Na każdym etapie nasz doradca jest gotowy Ci pomóc

lub
Akceptuję wszystkie oświadczenia woli, Regulamin oraz Politykę Prywatności
Zapoznałem/-am się z treścią Regulaminu i Polityki Prywatności
Zgadzam się na przetwarzanie więcej >>
Zgadzam się na kontakt doradcy więcej >>
Zgadzam się na przekazywanie więcej >>
Upoważnienie do weryfikacji BIK więcej >>
Upoważnienie do weryfikacji BIG więcej >>
9 144 zadowolonych klientów
392 mln łączna wnioskowana kwota
46 tys. średnia kwota kredytu
7 lat średni czas kredytu
JEDYNA TAKA USŁUGA W POLSCE!

Akredo to prosta i innowacyjna droga do kredytu

Akredo Tradycyjny sposób Akredo Akredo oferuje:
wnioskowanie do wielu banków i pożyczkodawców kilka dni 10 minut Wyliczenie zdolności kredytowej bez wychodzenia z domu
otrzymanie analiz kredytowych kilka dni w 15 minut Decyzje kredytowe z wielu banków online
wpływ na punktację w BIK obniżona punktacja
wiele zapytań
punktacja BEZ ZMIAN
tylko 1 zapytanie
Zapytanie jest wysyłane tylko raz, dzięki czemu NIE MA to wpływu na scoring w BIK
wygoda i prostota wnioski w wielu bankach
lub u pośrednika
1 wniosek ONLINE
wielu pożyczkodawców 
Procedura wnioskowania o kredyt odbywa się ON-LINE – 1 wniosek do wielu pożyczkodawców
koszty usługi często dodatkowa
prowizja u pośredników
oferta taka sama
jak bezpośrednio w banku
Korzystanie z serwisu jest BEZPŁATNE, a oferta taka sama jak bezpośrednio w banku

Wypełniasz 1 wniosek online

Natychmiast otrzymujesz decyzję o przyznanej pożyczce

Wypłacasz pieniądze bez wychodzenia z domu

Kredyt konsolidacyjny co to?

Zadaniem kredytu konsolidacyjnego jest pomoc osobom, które posiadają liczne zobowiązanie oraz mają trudność w całkowitej kontroli i planowaniu budżetu domowego. Jest to starannie zaproponowana usługa dla pewnej grupy osób, której celem jest wspomóc swoje comiesięczne finanse. Najprościej mówiąc - zadaniem kredytu konsolidacyjnego jest połączenie kilku długów w jeden, konkretny, którego sumaryczna ilość jest dla nas atrakcyjniejsza i łatwiejsza do spłacania. Przeanalizowanie budżetu i warunków wszystkich poszczególnych zobowiązań daje nam obraz różnych - lepszych i gorszych, warunków spłaty. Celem konsolidacji tych wszystkich sum jest połączenie, zweryfikowanie i ustalenie nowych zasad, które będa atrakcyjniejsze i spójne. W ten sposób łączyć można zarówno kredyty gotówkowe, jak i mieszkaniowe lub samochodowe. Co więcej, nie ma obowiązku sumowania i konsolidowania wszystkich długów. Usługa ta może obejmować tylko te wybrane, których sumienne spłacanie jest największą trudnością.

Kredyt konsolidacyjny staje się więc wysoko pozytywnym działaniem, który niweluje dotychczasowe zobowiązania, zaciągnięte w innych firmach. Ich spłacanie jest porównywalne do dotychczasowego spłacania rat. Oddajemy nadal kwotę instytucji finansowej - w tym wypadku jednej, która ustala określoną, stałą ratę i nowe warunki jej spłaty. Warto w tym miejscu nadmienić iż warunki tej spłaty często są atrakcyjniejsze i korzystniejsze dla wnioskodawcy. Niższa rata może jednak wydłużyć okres spłaty całego kredytu, a co za tym idzie - wiąże się ze wzrostem całkowitych kosztów. Jest to jednakże niewielka cena, biorąc pod uwagę możliwość uzyskania bezpieczniejszej i atrakcyjniejszej sytuacji finansowej.

Czy można skonsolidować kredyt konsolidacyjny?

Idąc powyższą definicją, spróbujmy odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest połączenie kilku kredytów konsolidacyjnych. Takie działanie jest możliwe, nie mniej jednak wymaga spełnienia kilku warunków. Sam fakt konsolidacji kilku dotychczasowych zobowiązań jest swoistym rodzajem wyróżnienia - nie każdy kredytobiorca dostaje pozytywną decyzję w tej kwestii. Podobnie jest z kolejną konsolidacją, której przebieg także musi zostać indywidualnie przeanalizowany przez bank. Tak stworzone zadłużenie powoduje bowiem ryzyko tworzenia spirali długów - co z kolei może być prostą drogą do otrzymania miana zadłużonego. Wniosek o konsolidację kredytów konsolidacyjnych jest bliźniaczo podobny do tego, który składałeś za pierwszym razem. Wymagane są dokumenty tożsamości, poprawnie wypełnione formularze i firma, która taki zabieg będzie w stanie dla nas wykonać.

Kredyty konsolidacyjne kalkulator

Zadaniem kalkulatorów, które przedstawiają kredyty konsolidacyjne ranking, jest zaprezentowanie ofert, które mogą być dla nas najatrakcyjniejsze. W celu znalezienia firmy, która podejmie się konsolidacji naszych zadłużeń oraz przedstawi nam warunki odpowiadające naszym oczekiwaniom, najbezpieczniej jest przeglądać oferty. Obecnie na rynku polskim znaleźć możemy wiele możliwości - każda z nich niesie za sobą zarówno aspekty pozytywne jak i negatywne. Kalkulatory mają nam pomóc zebrać wszystkie informacje, przewertować firmy i zaproponować te, które są najlepsze. Naszym jedynym zadaniem jest ustalić preferowane warunki, które będą sitem dla wszystkich tych, które potencjalnie mogą nas nie zainteresować. W wyborze powinniśmy kierować się takimi elementami jak:

  • wysokość raty po całkowitej konsolidacji naszych zadłużeń
  • ostatecznej, całkowitej kwocie, która przyjdzie nam zapłacić
  • okres spłaty, który najpewniej ulegnie zmianie
  • konsekwencje, które mogą wyniknąć z niedopilnowania nowych warunków spłaty

Kredyty konsolidacyjne bez zdolności kredytowej

Jednym z pytań, które pojawiają się w przypadku wnioskowania o konsolidację, jest aspekt zdolności kredytowej. Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych to często jedyny ratunek na załatanie powstających dziur budżetowych oraz nieustającej spirali długów. Kredyt konsolidacyjny zaciągany jest więc po to, aby spłacić długi i zobowiązania, a tym samym - poprawić istniejąca sytuację finansową. Jeśli tego typu kredyt pragniemy zaciągnąć w banku, możemy spotkać się ze ścianą nie do przejścia. Im więcej zaciągniętych chwilówek, nowych zobowiązań oraz im trudniejsza sytuacja finansowa, tym trudniej nam będzie uzyskać tego typu pomoc. Banki przewidują dużo bardziej złożony proces weryfikacji - opierający się min. na historii kredytowej zapisanej w BIK oraz płynności finansowej, wynikającej ze stałego zatrudnienia. Firmy pozabankowe wychodzą temu naprzeciw, proponując rozwiązania dla osób, których weryfikacja w banku może zakończyć się odmową. Pożyczkodawcy nie dyskwalifikują klientów, których sytuacja finansowa nie jest korzystna. Konsolidacja zadłużeń przebiega w podobny sposób, co w przypadku osób posiadających zdolność kredytową. Najczęściej mechanizm ten polega na zsumowaniu całej kwoty spłaty, podzieleniu jej przez określoną liczbę miesięcy, a następnie na rozciągnięciu spłaty. Jest więc to idealny sposób na złapanie oddechu i odbicie od dna, które nosiło miano “zadłużonego”. Pamiętajmy jednakże, iż taka przychylność i wyciągnięcie ręki nie rozwiązuje naszego problemu. Konsolidacja nie zwalnia nas z terminowego spłacania rat i zaciągniętych wcześniej zobowiązań finansowych.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń do nas lub zostaw swój numer, a oddzwonimy!
Dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb

tel.

Akceptuję wszystkie oświadczenia woli, Regulamin oraz Politykę Prywatności
Zapoznałem/-am się z treścią Regulaminu i Polityki Prywatności
Zgadzam się na przetwarzanie więcej >>
Zgadzam się na kontakt doradcy więcej >>
Zgadzam się na przekazywanie więcej >>
Upoważnienie do weryfikacji BIK więcej >>
Upoważnienie do weryfikacji BIG więcej >>
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]