Karta kredytowa ING Bank Śląski

Karta kredytowa ING Bank Śląski
4.3
Karta kredytowa ING Bank Śląski
Karta
0/35

Opłata jest pobierana, jeżeli średnia miesięczna wartość transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą za ostatnie 12 miesięcy, rozliczonych na rachunku karty, wyniesie mniej niż 200 PLN.

Bankomaty
0/5

0 zł za pierwszą wypłatę kartą w miesiącu rozliczeniowym liczonym od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca jest bezpłatna. Za każdą kolejną pobieramy opłatę 5 zł.

Oprocentowanie

0 %

Okres bezodsetkowy
52 dni
Operator karty

-

Ranking kart kredytowych
Miejsce 14

Karta kredytowa w ING Bank Śląski - podstawowe informacje

ING Bank Śląski oferuje pięć zróżnicowanych rodzajów kart kredytowych, a zaangażowanie instytucji w ten segment produktów finansowych potwierdza także własny program lojalnościowy Moje rabaty. Na co liczyć mogą klienci, którzy zdecydują się na wyrobienie karty z limitem kredytowym w ING? Będzie ona oferować:

 • brak opłaty za wydanie karty kredytowej,
 • możliwość uniknięcia miesięcznych kosztów jej utrzymania,
 • limit kredytowy od 500 do 200 000 zł,
 • okres bezodsetkowy 52 dni,
 • oprocentowanie zmienne 7,2% (4,60% w Visa Infinite),
 • rozkładanie zadłużenia nawet na 36 rat,
 • 4% (min. 50 zł) minimalnej spłaty zadłużenia,
 • brak opłat za przewalutowanie,
 • zwroty za płatności w Visa Oferty oraz zniżki w Moje rabaty,
 • płatności Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay.

Rodzaje kart kredytowych w ING Bank Śląski

ING Bank Śląski oferuje pięć różnych kart kredytowych. Podstawowe Visa i Mastercard dostępne są przy dochodach miesięcznych rzędu 800 zł netto i pozwalają na otwarcie linii kredytowej do 20 000 zł. Znacznie większe możliwości otwierają przed posiadaczem produkty premium: Złota Visa (do 50 000 zł), Platynowa Mastercard oraz Visa Infinite (obie do 200 000 zł), choć oczywiście wymagają też od wnioskodawcy wyższych zarobków.

Karta kredytowa Visa (RRSO 7,86%)

Podstawowe karty kredytowe ING Banku Śląskiego nie mają nawet swoich nazw własnych. Różnią się jednak od siebie nie tylko dostępem do programów lojalnościowych poszczególnych operatorów. Mimo iż przy obu minimalnym dochodem netto wymaganym przez bank jest kwota 800 zł, dla karty kredytowej Visa ustalić można znacznie mniejszy limit, bowiem zaczyna się od 500 zł. Maksymalna kwota zadłużenia sięga z kolei 20 000 zł, choć nie każdemu pozwoli na nią zdolność kredytowa.

Jest to wariant bardziej korzystny ze względu na ściślejszą współpracę banku z operatorem kart. Nie chodzi tu tylko o dostęp do programu lojalnościowego Visa Oferty, ale również mniejszą prowizję przy wypłacaniu gotówki z bankomatów należących do ING. Poza tym do zwolnienia z rocznej opłaty 35 zł wystarczy wydanie zaledwie 2400 zł rocznie, czyli utrzymywanie średniej z 12 ostatnich miesięcy na poziomie 200 zł. W chwili spadnięcia poniżej tej kwoty, kwota zostaje naliczona automatycznie.

Karta kredytowa Mastercard (RRSO 8,43%)

Wystawiana przez ING Bank Śląski karta kredytowa Mastercard również wymaga minimum 800 zł dochodu i zapewnia limit kredytowy do 20 000 zł, ale linia może rozpoczynać się od minimum 2000 zł. Jest mniej korzystna ze względu na brak dostępu do programu lojalnościowego, ponieważ bank nie jest partnerem Bezcenne Chwile Mastercard. Nie można liczyć również na zmniejszenie prowizji przy wypłatach z bankomatów ING, a uniknięcie rocznej opłaty 50 zł wymaga wykonania przez dwanaście miesięcy płatności na 6000 zł.

Złota karta kredytowa Visa (RRSO 7,61%)

Limit kredytowy od 5000 do 50 000 zł zapewni zamożniejszym klientom Złota karta kredytowa Visa. Za jej wydanie klient nie zapłaci ani grosza, choć uniknięcie rocznej opłaty 100 zł będzie znacznie trudniejsze, wymagając wykonania w ciągu 12 miesięcy transakcji bezgotówkowych na 12 000 zł. Aby się o nią starać, należy mieć dochody netto na poziomie co najmniej 3500 zł.

Czym kusi klientów zainteresowanych kartą z segmentu premium ING Bank Śląski? Niestety, oprócz znacznie wyższego limitu kredytowego oraz ewentualnego prestiżu idącego za kolorem, wyrobienie Złotej Visy nie przyniesie klientowi wymiernych korzyści. Ekskluzywne benefity zaoferuje dopiero karta Platynowa.

Platynowa karta kredytowa Mastercard (RRSO 9,81%)

Platynowa karta Mastercard wymaga od klientów sporych zarobków, ponieważ limit kredytowy rozpoczyna się w jej przypadku od 20 000 zł. Maksymalny pułap ustalany jest indywidualnie i może sięgnąć nawet 200 000 zł. Nawet jeżeli jej wydanie nie generuje żadnego kosztu, roczna opłata sięgnąć może 650 zł. Jej uniknięcie nie jest przy tym proste, ponieważ roczne wydatki sięgać muszą 150 000 zł, aby taka kwota nie została pobrana z rachunku karty.

Co dostaje w zamian klient? Do każdej karty premium Mastercard dodawane jest darmowe ubezpieczenie zakupów online w zakresie przedłużonej gwarancji, gwarancji niższej ceny oraz ochrony od utraty zakupów. Operator oferuje również dostęp do saloników wypoczynkowych na lotniskach na całym świecie. Bank z kolei dodaje od siebie usługę ING Concierge, w ramach której 24 godziny przez 7 dni w tygodniu liczyć można na pomoc prywatnego asystenta.

Karta kredytowa Visa Infinite (RRSO 9,31%)

Jeszcze bardziej wymagający klienci, którzy mają dostęp do usług private banking ING Banku Śląskiego (a więc gromadzą na kontach powyżej 1 mln zł lub inwestują równowartość min. 500 tys. zł), mogą pokusić się o kartę kredytową Visa Infinite. W innym przypadku za samą możliwość skorzystania z niej muszą uiścić opłatę rzędu 2000 zł rocznie. Negocjowalny limit kredytowy rozciąga się od 40 000 do 200 000 zł. Większość opłat nie jest pobierana - posiadacze Visa Infinite podejmą bez dodatkowych opłat gotówkę z bankomatów czy przeleją pieniądze z rachunku karty. Mniejsze jest także oprocentowanie, wynoszące 4,60% wobec 7,2% z pozostałych produktów kredytowych ING.

Co jeszcze zachęcić powinno najbardziej zamożnych do wyrobienia Visa Infinite? Oprócz usług ING Concierge oraz bezpłatnego dostępu do saloników VIP warto zwrócić uwagę na pełen pakiet ubezpieczeń podróżnych. Pokrywa ono nie tylko koszty leczenia, ale oferuje również OC, NNW, assistance oraz pomoc prawną.

Jak założyć kartę kredytową w ING Bank Śląski

Założenie karty kredytowej w ING Banku Śląskim możliwe jest za pośrednictwem trzech kanałów: bankowości elektronicznej, rozmowy telefonicznej po zostawieniu numeru na stronie banku oraz podczas osobistej wizyty w oddziale. W tym ostatnim przypadku należy wziąć ze sobą wszystkie potrzebne dokumenty. A jak zrobić to przez internet?

 • Wypełnić formularz w bankowości elektronicznej lub zostawić numer telefonu na stronie ING.
 • Potwierdzić dane osobiste oraz zarobkowe u doradcy klienta.
 • Poczekać na decyzję kredytową.
 • Do 8 dni od podpisania umowy odebrać kartę wysłaną pocztą.
 • Aktywować ją w bankowości elektronicznej, aplikacji Moje ING lub pod numerem (32) 357 00 02.

Wymagania do założenia karty kredytowej w ING Bank Śląski

Dochody, które wykazać musi klient starający się o kartę kredytową w ING Banku Śląskim, zależą od wybranego rodzaju. Istnieje jednak zestaw wymogów, które wnioskodawca musi bezwzględnie spełnić. Do wymagań ING należą:

 • dowód osobisty,
 • ukończony 18 rok życia,
 • telefon komórkowy,
 • adres poczty elektronicznej,
 • zaświadczenie o dochodach,
 • odpowiednia zdolność kredytową,
 • brak negatywnych wpisów w bazach dłużników.

Opłaty związane z kartą kredytową w ING Bank Śląski

W przypadku kart kredytowych ING Banku Śląskiego nie płaci się za samo ich wyrobienie, jednak uniknięcie rocznej opłaty wymaga niekiedy sporego wysiłku związanego z utrzymaniem konkretniej średniej wydatków przez 12 poprzednich miesięcy. Prowizji za wypłatę z bankomatu czy przelew z rachunku karty unikną wyłącznie posiadacze Visa Infinite. Wszyscy klienci nie zapłacą za to za przewalutowanie transakcji w walutach zagranicznych.

Karta kredytowa Visa Mastercard
Opłata za wydanie karty 0 zł 0 zł
Oprocentowanie karty 7,2% 7,2%
RRSO 7,86% 8,43%
Okres bezodsetkowy 52 dni 52 dni
Wysokość spłaty minimalnej 4% (min. 50 zł) 4% (min. 50 zł)
Opłata za przekroczenie limitu 0 zł 0 zł
Opłata za kartę główną 35 zł rocznie 0 zł przy transakcjach na min. 2400 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy 50 zł rocznie 0 zł przy transakcjach na min. 6000 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy
Opłata za kartę dodatkową 25 zł rocznie 0 zł przy transakcjach na min. 2400 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy 30 zł rocznie 0 zł przy transakcjach na min. 6000 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy
Wypłata gotówki z bankomatu 3% (min. 9 zł) bankomaty obce 2% (min. 5 zł) bankomaty obce 3% (min. 9 zł)
Opłata za przewalutowanie 0 zł 0 zł

 

Karta kredytowa Złota Visa Platynowa Mastercard Visa Infinite
Opłata za wydanie karty 0 zł 0 zł 0 zł
Oprocentowanie karty 7,2% 7,2% 4,6%
RRSO 7,61% 9,81% 9,31%
Okres bezodsetkowy 52 dni 52 dni 52 dni
Wysokość spłaty minimalnej 4% (min. 50 zł) 4% (min. 50 zł) 4% (min. 50 zł)
Opłata za przekroczenie limitu 0 zł 0 zł 0 zł
Opłata za kartę główną 100 zł rocznie 0 zł przy transakcjach na min. 12 000 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy 650 zł rocznie 0 zł przy transakcjach na min. 150 000 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy 2000 zł 0 zł dla klientów private banking w ING Banku Śląskim
Opłata za kartę dodatkową 60 zł 0 zł przy przy transakcjach na min. 12 000 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy 200 zł rocznie 0 zł przy transakcjach na min. 150 000 zł w ciągu ostatnich 12 miesięcy 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatu 3% (min. 9 zł) 0 zł 0 zł
Opłata za przewalutowanie 0 zł 0 zł 0 zł

Karta kredytowa w ING Bank Śląski - podsumowanie oferty

Mimo braku specjalnych promocji, osoby chcące wyrobić kartę kredytową zatrzymują się często właśnie przy ofercie ING Banku Śląskiego. W ofercie tej instytucji znajdują się zarówno produkty przeznaczone dla standardowych klientów, potrzebujących linii kredytowej do 20 000 zł, jak i nieco bardziej ekskluzywne propozycje. Przy bezwarunkowym zwolnieniu z opłaty za wydanie karty oraz łatwym do uzyskania braku opłaty rocznej trudno przejść obok kart wystawianych przez ING obojętnie.

Zalety
 • Brak opłaty za wydanie karty.

 • Łatwe do uzyskania zwolnienie z opłaty rocznej.

 • Brak prowizji za przewalutowanie.

 • Rozkładanie zadłużenia do 36 rat.

 • Mniejsza prowizja za wypłatę z bankomatów ING.

 • Wady
 • Brak benefitów do karty Złota Visa.

 • Brak dostępu do programu Bezcenne Chwile Mastercard.

 • Unikanie rocznej opłaty wymaga kontrolowania wydatków.

 • Często zadawane pytania o kartę kredytową w Karta kredytowa ING Bank Śląski

  Czy do posiadania karty kredytowej w ING Bank Śląski potrzebna jest umowa o pracę?
  Stan majątkowy klienta oceniany jest indywidualnie przez bank. W przypadku posiadania źródła dochodu innego niż umowa o pracę, należy wyraźnie zaznaczyć to na zaświadczeniu o dochodach. Jeśli są odpowiednio wysokie i stabilne na przestrzeni ostatnich miesięcy, mogą pochodzić również z umowy zlecenie, umowy o dzieło czy kontraktu.
  Wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej ING Bank Śląski
  Klienci, którzy mają zadłużenie na karcie kredytowej wystawionej przez ING Bank Śląski, mogą spłacić całość długu lub dokonać nadpłaty w dowolnej chwili. Najlepiej zrobić to w trakcie okresu bezodsetkowego, aby nie narazić się na dodatkowe koszty.
  Czy karta kredytowa w ING Bank Śląski daje możliwość wypłaty pieniędzy w bankomacie?
  Tak, każda karta kredytowa ING Banku Śląskiego pozwala na podjęcie gotówki w bankomacie. Należy jednak liczyć się z prowizją, która nie jest pobierana wyłącznie od posiadaczy kart Platynowa Mastercard oraz Visa Infinite.
  Czy do karty kredytowej ING Bank Śląski dodane jest darmowe ubezpieczenie?
  Darmowe ubezpieczenia dołączane są wyłącznie do kart premium. Platynowa Mastercard zapewnia ochronę zakupów online, a Visa Infinite również pełen pakiet ubezpieczeń podróżnych i zdrowotnych.

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty