Kredyt hipoteczny w ING Bank - kalkulator i opinie

100000
120 mies
Pożyczona kwota:

-

Okres pożyczki:

mies.

Oprocentowanie:

9.96%

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

11.02%

Całkowita kwota do spłaty:

NaN -

Kredyt hipoteczny w ING Bank
4.5

Kredyt hipoteczny w ING - podstawowe informacje

Maksymalna kwota kredytu 1 600 000 złotych
Okres kredytowania do 35 lat
RRSO 3,16%
LTV 80%
Obowiązkowe ubezpieczenie Nie

ING oferuje aż 8 różnych wariantów kredytów hipotecznych. Zaliczają się do nich opcje standardowego kredytu, Ekokredytu, kredytu Lekka rata i Łatwy start. 4 produkty, które można wziąć na oprocentowanie stałe na 5 lat lub zmienne, co daje aż 8 wersji. Oferta Lekka rata charakteryzuje się niższą opłatą miesięczną w zamian za założenie konta w ING i zapewnieniu wpływu na nie. Z kolei Łatwy start to oferta bez prowizji, pod warunkiem, że kupimy inne produkty bankowe w ING. Standardowy kredyt to zaś oferta stała, którą ING posiada zawsze. Pozostałe opcje kredytu są wersją promocyjną.

Kredyt hipoteczny w wersji standardowej jest najbardziej reprezentatywną opcją kredytu hipotecznego w ING. Przeznaczyć go można na zakup mieszkania lub domu, budowę domu, a także remont, czy modernizację. Ubezpieczenie kredytu jest dobrowolne, a do wyboru jest kredyt z oprocentowaniem stałym przez 5 lat lub z oprocentowaniem zmiennym. Wersja standardowa ma też to do siebie, że jest dostępna bez konieczności korzystania z jakichkolwiek innych produktów bankowych ING.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w ING

ING oferuje do kredytu hipotecznego ubezpieczenie na życie oraz ubezpieczenie nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie hipoteczne. Oba te ubezpieczenia są opcjonalne, jednak warto mieć na uwadze, że skorzystanie z nich może obniżyć ogólny koszt kredytu.

Dokumenty potrzebne do kredytu w ING

Każdy bank oczekuje trochę innego zestawu niezbędnych dokumentów. Różnią się też one w zależności od celu kredytu. Innej dokumentacji wymaga mieszkanie z rynku pierwotnego, inne z rynku wtórnego. Innych dokumentów bank będzie potrzebował do budowy lub zakupu domu. Lista dokumentów, które na pewno są potrzebne do uzyskania kredytu w ING wygląda następująco:

 • Wniosek o kredyt hipoteczny w banku ING
 • Dokument ze zdjęciem potwierdzający tożsamość (dowód lub paszport)
 • Dokumenty dotyczące nieruchomości (w zależności od celu kredytowania, konsultant przedstawi odpowiednią listę)
 • Dokumenty do weryfikacji zdolności kredytowej (np. umowa o pracę)
 • Operat szacunkowy, czyli wycena nieruchomości wykonana przez rzeczoznawcę
 • Protokół z inspekcji nieruchomości
 • Oświadczenie rzeczoznawcy majątkowego o braku konfliktu interesów

Koszty kredytu hipotecznego w ING

Oferta każdego kredytu hipotecznego jest dostosowana do indywidualnych warunków kredytobiorcy oraz nieruchomości objętej hipoteką. Wszelkie wyliczenia podawane przez bank dotyczą typowych udzielanych kredytów. Należy mieć na uwadze, że obecnie stawka WIBOR (która zależy do NBP i stanowi istotną część oprocentowania) znajduje się na rekordowo niskim poziomie i może w każdej chwili wzrosnąć.

Poniżej przedstawiamy jak prezentują się koszty kredytu na podstawie przykładu reprezentatywnego, którego kalkulację przeprowadzono na dzień 01.04.2021 r.. Pożyczając kwotę 152 425 zł, na okres 28 lat i 11 miesięcy w ofercie standard, RRSO wynosi 3,16%. Jest to jedna z najkorzystniejszych ofert na rynku. Przy takich parametrach kredytu hipotecznego, koszty przedstawiają się następująco:

Kwota kredytu 154 425 złotych
RRSO 3,16%
Oprocentowanie zmienne 2,75%
WIBOR 6M 0,25%
Prowizja/Marża prowizja – 2896,08 złotych marża 2,50% (uwzględniona w oprocentowaniu)
Ubezpieczenie ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych, na cały okres kredytowania 5 091,24 zł
Dodatkowe koszty ocena wartości nieruchomości – 420 zł w przypadku mieszkania, 680 zł w przypadku domu jednorodzinnego wpis hipoteki do księgi wieczystej – 200 zł PCC – 19 zł
Koszt pojedynczej raty 649,64 złotych
Całkowity koszt kredytu 78 790,26 złotych
Całkowita kwota do spłaty 231 215,26 złotych

Wnioskowanie o kredyt hipoteczny w ING

Kredyt hipoteczny wiąże się bardzo często z dużą ilością formalności. ING stara się zminimalizować ich ilość i możliwie najbardziej uprościć proces wnioskowania. Praktycznie przez wszystkie etapy ubiegania się o kredyt można przejść drogą online. Dopiero podpisanie umowy musi odbyć się w placówce banku. Wnioskowanie o kredyt hipoteczny w ING można zawrzeć w trzech prostych krokach.

 1. Kontakt ze specjalistą - telefonicznie, przez internet, lub w placówce banku można skontaktować się ze specjalistą hipotecznym, który oszacuje zdolność kredytową, a także pomoże wypełnić wniosek oraz inne, niezbędne dokumenty.
 2. Wniosek o kredyt - po wypełnieniu wniosku i zebraniu innych, niezbędnych dokumentów, można je wysłać pocztą elektroniczną, lub zanieść do placówki banku. Po złożeniu dokumentacji pozostaje czekać na decyzję banku.
 3. Podpisanie umowy - po uzyskaniu pozytywnej decyzji bank zaprosi do swojego oddziału w celu podpisania umowy i dogadania pozostałych formalności niezbędnych do uruchomienia kredytu.

Promocje Kredyt hipoteczny w ING Bank

Bonus
Niższy koszt kredytu
Idę na Swoje z ING
Idę na Swoje z ING

ING oferuje promocyjny kredyt hipoteczny z mniejszą ratą oraz prowizją. W ramach promocji wystarczy założyć konto osobiste.

Bonus
Niższy koszt kredytu
EKOkredyt Hipoteczny w ING
EKOkredyt Hipoteczny w ING

Kredyt hipoteczny na dom energooszczędny w banku ING oferowany jest z lepszymi warunkami spłaty i niższym oprocentowaniem.

Wkład własny potrzebny do uzyskania Kredyt hipoteczny w ING

Wkład własny to niezbędny do uzyskania kredytu hipotecznego kapitał zgromadzony przez wnioskującego. Dla banku jest to dodatkowe zapewnienie o wypłacalności klienta. W banku ING minimalny wkład własny to 20% wartości nieruchomości. Bez względu czy będzie to tanie mieszkanie, czy kosztowna budowa domu, wkład własny to minimum 20%. Oczywiście nie musi to być tylko 20%, ponieważ wkład własny może być wyższy, co za tym idzie kredyt będzie niższy i tańszy.

Kredyt hipoteczny w ING - podsumowanie

Zalety
 • Szeroka oferta opcji kredytów hipotecznych

 • Prosty proces wnioskowania o kredyt

 • Brak konieczności wykupienia ubezpieczenia

 • Niższy koszt kredytu przy posiadaniu innych produktów ING

 • Możliwość zaciągnięcia kredytu z oprocentowaniem stałym na 5 lat

 • Wady
 • Minimalny wkład własny rzędu 20%

 • Często zadawane pytania o Kredyt hipoteczny w ING

  Ile muszę zarabiać żeby dostać kredyt hipoteczny w ING?
  Bank oblicza zdolność kredytową dla każdego klienta indywidualnie. Na zdolność kredytową składa się szereg czynników, takich jak wiek, stan cywilny, poprzez źródło i wysokość dochodów, po liczbę osób na utrzymaniu. Prócz tego, bank sprawdza historię kredytową w BIKu. Na podstawie zdolności i historii kredytowej bank podejmuje decyzję o udzieleniu kredytu. Im wyższe zarobki tym większa szansa na kredyt. Nie ma uniwersalnego, minimalnego dochodu, który zapewnia uzyskanie pozytywnej decyzji.
  Jakich zabezpieczeń spłaty kredytu wymaga ING?
  Jedyne zabezpieczenie kredytu jakiego oczekuje bank to zabezpieczenie na hipotece, do którego można wykorzystać nieruchomość na którą przeznaczony będzie kredyt lub inną nieruchomość, swoją albo osób trzecich.
  Na co można przeznaczyć kredyt hipoteczny w ING?
  Kredyt hipoteczny w banku ING można przeznaczyć na zakup mieszkania lub domu, na budowę domu, na zakup działki lub na remont.
  Czy do zaciągnięcia kredytu hipotecznego w ING wymagane są zaświadczenia?
  Jedyne niezbędne zaświadczenie, którego wymaga ING to zaświadczenie o źródle i wysokości dochodów.
  Czy możliwe są wakacje kredytowe od kredytu hipotecznego w ING?
  Bank oferuje możliwość zawieszenia spłat raty kredytu na 1, 2 lub 3 miesiące.
  Jakie formy zatrudnienia akceptuje ING?
  ING akceptuje dochód z umów o pracę, umów cywilnoprawnych jak umowa zlecenie czy umowa o dzieło, a także dochód z własnej działalności gospodarczej lub rolniczej.
  Czy kredyt hipoteczny w ING można zaciągnąć online?
  Bank ING oferuje możliwość przejścia przez wszystkie etapy wnioskowania o kredyt hipoteczny drogą elektroniczną. Dopiero podpisanie umowy musi odbyć się w placówce banku.
  Czy możliwe jest nadpłacanie kredytu hipotecznego w ING?
  ING w pełni dopuszcza możliwość nadpłaty lub przedterminowej spłaty całości zadłużenia.

  Opinie o Kredyt hipoteczny w ING Bank

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5

  Podobne produkty