BOŚ Bank - informacje o banku i produktach

BOŚ Bank
4.0

Bank Ochrony Środowiska S.A. to bank komercyjny, istniejący od roku 1991. Jest to jeden z najstarszych banków związany z działalnością proekologiczną. Głównymi akcjonariuszami BOŚ są instytucje państwowe: finansowe i organizacyjne związane ochroną i zarządzaniem środowiskiem.

BOŚ Bank realizuje strategię „Jesteśmy pełni zielonej energii”, która jest odpowiedzią na rosnący popyt produktów proekologicznych, m.in. oferuje pomoc przedsiębiorstwom w uzyskanie dofinansowania z funduszy pomocowych UE.

Głównym zadaniem banku jest wspieranie przedsięwzięć ekologicznych przez klientów indywidualnych i przedsiębiorców. BOŚ Bank specjalizuje się w udzielaniu kredytów na cele proekologiczne, np.: termomodernizacja obiektów, fotowoltaika, instalacja odzyskiwania wody, zmniejszania emisji spalin czy eko mobilne na samochody elektryczne i inne pojazdy elektryczne.

Informacje o banku BOŚ Bank
Adres punktu

ul. Żelazna 32 00-832 Warszawa

Wysokość aktywów

-

Rok założenia

-

Do kogo należy bank?

-

Godziny otwarcia

8:00 - 18:00

Liczba oddziałów

-

Infolinia - klienci indywidualni

801 355 455

Kod BIC/Swift

EBOSPLPWXXX

Aplikacja mobilna

-

Sesje Elixir BOŚ Bank

Etap Sesja I Sesja II Sesja III
Sesja wychodząca 9:30 13:30 16:00
Sesja przychodząca 11:00 15:00 17:30

Zalety i wady BOŚ Bank

Poniżej dostępne jest zestawienie słabych i mocnych stron oferty BOŚ Banku. Analizie zostały poddane wszystkie produkty skierowane do klientów indywidualnych oraz firm, a także ogólna działalność banku.

Zalety
 • Pomoc w uzyskaniu dofinansowania z UE

 • Bezpieczny bank z pewnym kapitałem

 • Kredyty na cele ekologiczne z niskim oprocentowaniem

 • Przyjazna aplikacja mobilna BOŚBank24

 • Atrakcyjny kredyt na samochód hybrydowy lub elektryczny

 • Kredyty na EKO inwestycje: “Czyste powietrze” i “Nasza woda”

 • Polski bank komercyjny notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych

 • W ramach działalności BOŚ Bank działa Dom Maklerski BOŚ.

 • Wady
 • Bank dedykowany klientom zainteresowanym tylko kredytem ekologicznym

 • Brak kalkulatora kredytu hipotecznego na stronie banku

 • Najważniejsze informacje o BOŚ Bank

  Co oferuje BOŚ Bank?
  BOŚ Bank to bank uniwersalny - posiada ofertę dla klientów indywidualnych, przedsiębiorców i samorządów. Można tu posiadać konto osobiste lub firmowe, skorzystać z produktów oszczędnościowych, ale przede wszystkim zaciągnąć kredyt ekologiczny. BOŚ szczególnie wspiera klientów działających na rzecz środowiska. Z ofertą kredytów oraz pomocy w uzyskaniu świadczeń z programów wsparcia Unii Europejskiej warto się zapoznać.
  Kto może skorzystać z oferty BOŚ Bank?
  Oferta BOŚ Bank jest skierowana do klientów indywidualnych, przedsiębiorców i samorządów. Każda osoba pełnoletnia lub posiadająca opiekuna lub rodzica, może skorzystać z usług banku. Dostęp do poszczególnych produktów wymaga spełnienia konkretnych warunków.
  Czy BOŚ Bank jest bankiem państwowym?
  Bank Ochrony Środowiska jest bank komercyjny, na prawach spółki akcyjnej. Głównym akcjonariuszem BOŚ Banku jest publiczna (państwowa) instytucja finansowa: Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
  Czy BOŚ Bank jest bezpieczny?
  Tak, BOŚ Bank jest bezpiecznym bankiem, ugruntowanym w państwowej instytucji finansowej - NFOŚiGW. Korzystanie z produktów banku jest całkowicie bezpieczne - wszystkie procesy są odpowiednio obwarowane, a każda ważna decyzja dotycząca konta wymaga potwierdzenia.
  Z jakiego kraju pochodzi BOŚ Bank?
  Bank Ochrony Środowiska to Polski bank, który istnieje nieprzerwanie od 1991 roku. Bank powstał jako odpowiedź na klęski ekologiczne - głównie powodzie, w celu pomocy w realizowaniu inwestycji proekologicznych.
  Jakie jest oprocentowanie w BOŚ Bank?
  Bank Ochrony Środowiska proponuje konkurencyjne oprocentowanie w stosunku do innych instytucji finansowych. Produkty proekologiczne są dostępne na atrakcyjnych warunkach, które znacznie obniżają koszty kredytowania.
  Czy w BOŚ Bank można założyć Profil Zaufany?
  Tak, jeśli posiadasz konto osobiste w BOŚ Bank, możesz założyć Profil Zaufany. Zrobisz to za pośrednictwem funkcji mojeID w bankowości elektronicznej BOŚBank24.
  Czy można korzystać z usług BOŚ Bank przez Internet?
  Tak, można korzystać z usług Banku Ochrony Środowiska online. Wejdź na stronę internetową BOŚ Banku i zapoznaj się z ofertą. Dostęp do profilu klienta w usłudze bankowości elektronicznej uzyskasz po założeniu konta w banku.
  Czy BOŚ Bank ma wpłatomaty?
  Tak, możesz wpłacić pieniądze na konto BOŚ Bank z pomocą maszyn PlanetCash.

  Placówki BOŚ Bank

  BOŚ Bank ma stosunkowo mało własnych placówek stacjonarnych. Na terenie całej Polski jest ich 55. Oddziały BOŚ znajdziesz praktycznie każdym mieście powiatowym. Sprawdź gdzie jest najbliższa placówka stacjonarna Banku Ochrony Środowiska w Twojej okolicy!

  Główna siedziba i kontakt z BOŚ Bank

  Główna siedziba Banku Ochrony Środowiska mieści się w Warszawie, przy ulicy Żelaznej 32. Budynek banku głównego można rozpoznać po zielonym logo “BOŚ” z koniczyną we wnętrzu litery O.

  • Adres głównej siedziby banku: ul. Żelazna 32, 00-832 Warszawa
  • Numer kontaktowy do centrali banku: +48 515 011 874

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5