CryptoPay - płatności urządzeniami mobilnymi
akredo.plOszczędnościInwestycjeKryptowalutyPortfele kryptowalutCryptoPay - płatności urządzeniami mobilnymi

CryptoPay - płatności urządzeniami mobilnymi

Portfel elektroniczny Cryptopay umożliwia zakup, inwestycje i płatności za pośrednictwem kryptowalut. Firma wydaje też specjalne karty przedpłacone, dzięki którym zapłacisz również podczas zakupów w sklepie.

Szymon Waglewski
Szymon Waglewski, 12.04.2023 r

Czym jest Crypto Pay?

Cryptopay powstało w 2013 roku z zamiarem pośredniczenia transakcji kryptowalutowych. Z czasem firma rozwinęła jednak swój zasób usług, otwierając się na klientów indywidualnych z ofertą kryptowalutowego portfela elektronicznego. Cryptopay to nie tylko sposób na przechowywanie i inwestycje w kryptowaluty, ale również możliwość zamówienia karty przedpłaconej, dzięki której wykorzystasz swoje alternatywne środki do zakupów w życiu codziennym.

Jak działa Crypto Pay?

Cryptopay to serwis internetowy, a od niedawna również aplikacja mobilna, za pomocą której użytkownicy mogą otworzyć portfel elektroniczny. Za jego pomocą przechowasz i wykorzystasz międzynarodowe waluty, jak i kryptowaluty.

Cryptopay umożliwia zakup kryptowalut za pośrednictwem karty debetowej w walucie: GBP, EUR, USD, RUB, ZAR, RON, CHF, SEK, HUF, DKK, PLN, NOK, CZK.

Założenie rachunku w trzech walutach fiat: USD, EUR, GBP.

Oraz kryptowaluty: BTC, LTC, ETH, XRP, jak i tokeny ERC20, stablecoiny, oraz wiele mniej popularnych walut, w tym Nano, EOS i GRT.

Posiadając środki na koncie, użytkownicy mogą zlecać przelewy, w przypadku czego ich wybrana waluta zostanie przeliczona na kwotę w walucie płatności. W ten sam sposób można wypłacić środki na konto bankowe oraz zapłacić kartą przedpłaconą w sklepach.

Jak korzystać z Crypto Pay?

Założenie portfela elektronicznego wymaga rejestracji oraz weryfikacji tożsamości. W tym celu należy udać się na stronę internetową serwisu lub pobrać darmową aplikację ze sklepów Google Pay, lub Apple App Store.

W pierwszym kroku rejestracji określisz dane do konta i podasz informacje kontaktowe, w tym adres e-mail. Otrzymasz na niego wiadomość z linkiem do dalszego procesu rejestracji.

Weryfikacja konta wymaga albo komputera lub laptopa z kamerką, albo komórki. W obu przypadkach proces polega na przedstawieniu dokumentu tożsamości przed kamerą, a następnie zrobienia zdjęcia selfie. W ten sposób Cryptopay będzie miało pewność, że to my zakładamy konto na swoje dane.

Funkcje i możliwości Crypto Pay?

Po stworzeniu i weryfikacji konta zyskujesz nad nim pełną kontrolę. Możliwy jest zakup oraz sprzedaż kryptowalut, doładowanie salda przelewem bankowym lub kartą, jak i wykonywanie opłat i przelewów. Klienci Crpytopay mogą również zamówić kartę przedpłaconą umożliwiającą płatności w sklepach. Kartę można doładowywać w dowolnym momencie, aby następnie wykorzystać środki do płatności kartą.

W swojej obszernej ofercie Cryptopay umożliwia:

  • Zakup i sprzedaż ponad 35 kryptowalut, również kartą płatniczą.
  • Przedpłaconą kartę którą możesz doładować za pomocą krypto.
  • Łatwe inwestowanie kryptowalut.
  • Rachunek również w standardowych walutach.

Ile kosztuje korzystanie z Crypto Pay?

Założenie konta Cryptopay jest darmowe. Serwis pobiera opłatę w wysokości 4% przy zakupie kryptowalut pieniędzmi z banku lub karty debetowej. Wypłacanie kryptowalut na walutę fiat zapłacisz 1% wartości przelewu.

Przesyłanie środków na inne portfele elektroniczne objęte jest niewielkim kosztem zależnym od przenoszonej kryptowaluty. Przykładowo, dla Litecoin jest to 0.001 LTC. Klienci mogą również zamówić kartę przedpłaconą za 5 euro, dzięki której możliwe jest wykorzystywanie kryptowalut przy płatnościach w sklepie.

Banki współpracujące z Crypto Pay

Wypłaty środków z Cryptopay możliwe są wyłącznie na konta SEPA w euro oraz do banków UK za pomocą usługi Faster Payments. Wykorzystanie opcji SEPA jest jedynym rozwiązaniem dostępnym dla użytkowników z Polski. Środki mogą zostać wypłacone wyłącznie na konto osobiste właściciela portfela Cryptopay.

Bezpieczeństwo Crypto Pay

Cryptopay jest usługą oferowaną przez firmę CPS Transfers Limited, zarejestrowaną w Anglii i Walii z siedzibą w Londynie. Firma jest zarejestrowana w Brytyjskim FCA wedle zasad Payment Service Directive jako SPI. Z uwagi na legalną rejestrację i lata owocnej współpracy z klientami, Cryptopay można ocenić za bezpieczne. Jak w przypadku każdego portfelu elektronicznego warto jednak mieć na uwadze, że nie jest on objęty gwarancją bankową.

Wady i zalety Crypto Pay

Cryptopay pozwala na inwestycje i codzienne płatności za pomocą kryptowalut, dzięki czemu jest jedną z najlepszych usług dla ich pasjonatów. Niestety, Cryptopay nie posiada obecnie Polskiej wersji językowej swojej strony lub aplikacji, przez co nie każdy będzie w stanie z niej skorzystać.

Zalety Crypto Pay:

  • Szeroki wybór kryptowalut.
  • Karta do płatności kryptowalutami.
  • Kryptowalutowe konta inwestycyjne.
  • Brak miesięcznych opłat.

Wady Crypto Pay:

  • Strona dostępna wyłącznie w języku angielskim.
  • Wypłata środków wyłącznie przelewem SEPA.

Crypto Pay - podsumowanie

Cryptopay zadowoli wielu pasjonatów kryptowalut. Posiada szereg przystępnych funkcji oraz umożliwia inwestowanie w dziesiątki odmian pieniądza elektronicznego. Na uwagę zasługują również karty przedpłacone, które umożliwiają błyskawiczne spieniężenie kryptowalut, gdy pojawi się taka potrzeba. Niestety, usługa wymaga znajomości języka angielskiego oraz wiąże się z regularnymi opłatami za przeprowadzane operacje.

Komentarze

Empty comments
Zostaw swój komentarz!
Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5
Dodaj komentarz
Twoja ocena
5