Karta kredytowa w VeloBank

Karta kredytowa w VeloBank
4.7
Karta kredytowa w VeloBank
Karta
Bankomaty
Oprocentowanie

7,2%

Okres bezodsetkowy
0 dni
Operator karty

Mastercard,Visa

Karta kredytowa w VeloBank - podstawowe informacje

Karta kredytowa VeloBank dostępna jest w dwóch podstawowych wariantach - Standard i Platinum oraz od dwóch dostawców usług płatniczych - Mastercard i Visa. W obu mamy możliwość dokonywania transakcji bezgotówkowych zarówno w sklepach i punktach stacjonarnych (również zbliżeniowo) jak i internecie. O przyznaniu karty decyduje zdolność kredytowa klienta, a posiadanie konta w VeloBank nie jest wymagane. Limit na kartach ustalany jest indywidualnie na podstawie zdolności kredytowej klienta i może wynieść nawet 50 000 zł. Zarówno przy kartach Standard, jak i Platinium okres bezodsetkowy, tzw. grace period, trwa 52 dni. W obu będziemy mogli również uniknąć opłat za obsługę karty wykonując odpowiednią liczbę transakcji miesięcznie.

Dodatkowo dostępne są też karty kredytowe Elite/Infinite, jednak są one przeznaczone przede wszystkim dla klientów biznesowych, a warunki umowy są każdorazowo indywidualnie negocjowane z klientem.

Pośród najważniejszych cech kart kredytowych VeloBank znajdziemy:

 • Indywidualnie ustalony limit kredytowy
 • 52 dni okresu bezodsetkowego
 • Dostęp do bezgotówkowych form płatności: kartą lub mobilnie, przez Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Swatch Pay.
 • Możliwości rozłożenia płatności na raty
 • Możliwość zamówienia dodatkowej karty
 • Brak opłat za obsługę karty przy 5 transakcjach miesięcznie.

Rodzaje kart kredytowych w VeloBank

Klienci indywidualni mogą wybrać w VeloBank kartę kredytową w jednym z 4 wariantów: Mastercard Standard, Visa Standard, Mastercard Platinum i Visa Platinum. Wybór dostawcy usług płatniczych będzie miał wpływ przede wszystkim na program lojalnościowy, do którego będziemy mogli przystąpić. Natomiast różnice między pakietami Standard i Platinum są już znacznie bardziej zauważalne. Te drugie poza wyższym limitem zapewniają też dostęp do dodatkowych usług. Jednak już podstawowa oferta kart kredytowych VeloBank jest bardzo atrakcyjna.

Karta kredytowa Mastercard/Visa Standard

Właściciele karty kredytowej Mastercard Standard i Visa Standard z oferty VeloBank mają do swojej dyspozycji limit kredytowy wynoszący do 50 000 zł. Jego wartość jest ustalana indywidualnie na podstawie zdolności kredytowej klienta. Jest to limit odnawialny, więc gdy spłacimy nasze zadłużenie będziemy znów mogli skorzystać z jego pełnego wymiaru. Dodatkowo spłacając zobowiązanie w ciągu 52 dni unikniemy odsetek.

Wyrobienie kart kredytowych Mastercard Standard i Visa Standard jest bezpłatne. Uniknąć możemy też miesięcznych opłat za kartę (które normalnie wynoszą 5 zł). Wystarczy, że wykonamy nią 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu.

Karta kredytowa Mastercard/Visa Platinum

W przypadku kart kredytowych Mastercard Platinum i Visa Platinum limit kredytowy może wynieść znacznie więcej niż 50 000 zł, jednak jego ustalenie wymaga indywidualnych negocjacji z pracownikiem banku. Dodatkowo warto wcześniej mieć w VeloBank Rachunek Premium, bowiem bez niego czeka nas dodatkowa opłata za kartę w wysokości 600 zł. Karty Platinum oferują nam też dostęp do usług dodatkowych czy bardziej elastycznych planów spłaty zadłużenia - można np. wydłużyć okres bezodsetkowy do 59 dni czy korzystać z systemu VeloRaty bezpłatnie.

Mimo większych możliwości również w pakietach Platinum możemy uniknąć miesięcznych opłat za kartę. Standardowo wynoszą one 25 zł, jednak 5 transakcji bezodsetkowych w okresie rozliczeniowym je zniweluje. Podobnie jak w przypadku kart Standard nie czekają nas też dodatkowe opłaty za przewalutowanie transakcji.

Jak założyć kartę kredytową w VeloBank

Kartę kredytową w VeloBank oraz związany z nią limit kredytowy możemy uzyskać trzema drogami: przez bankowość internetową/aplikację mobilną, formularz na stronie banku lub podczas wizyty w oddziale. Pierwsza opcja, czyli aplikacja/bankowość internetowa będzie wymagała od nas posiadania konta osobistego w VeloBank. Wystarczy wtedy postępować zgodnie z instrukcjami, które znajdziemy w zakładce “Moje produkty”. Natomiast jeżeli jeszcze nie jesteśmy klientami VeloBank, to będziemy musieli wypełnić formularz na stronie internetowej banku. Dzięki niemu skontaktuje się z nami jego pracownik i pomoże nam przejść całą procedurę składania wniosku. Podobną pomoc uzyskamy w placówkach i oddziałach Velo Bank.

Wymagania do założenia karty kredytowej w VeloBank

To, czy będziemy mogli założyć kartę kredytową w VeloBank zależy tylko od naszej zdolności kredytowej. Bank nie będzie wymagał od nas żadnych zaświadczeń o zatrudnieniu czy wysokości dochodów. Dopiero ocena naszej sytuacji finansowej - tak dochodów, jak i aktualnego zadłużenia - decydować będzie nie tylko o tym, czy kartę dostaniemy, ale także o jej maksymalnym limicie zadłużenia. Dodatkowo nie jest wymagane posiadanie konta osobistego w VeloBank, chociaż w przypadku karty Platinum posiadania Rachunku Premium pozwoli nam uniknąć opłaty za wydanie karty.

Opłaty związane z kartą kredytową w VeloBank

Karta kredytowa w VeloBank może okazać się dla nas całkowicie pozbawiona opłat. Jednak by tak się stało, będziemy musieli wykonać nią co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu. Dodatkowo by nie zapłacić za karty Platinium będziemy musieli założyć Rachunek Premium.

  Karta Kredytowa Standard Karta Kredytowa Platinum
Opłata za wydanie karty 0 zł 600 zł / 0 zł dla posiadaczy konta Premium
Oprocentowanie karty 20,50% 20,50%
RRSO 24,40% 24,40%
Okres bezodsetkowy 52 dni 52 / 59 dni
Wysokość spłaty minimalnej 5% min. 50 zł 5% min. 50 zł
Opłata za przekroczenie limitu 0 zł 0 zł
Opłata za kartę dodatkową 0 zł 0 zł
Wypłata gotówki z bankomatu 3,5% min. 7 zł 3,5% min. 7 zł
Miesięczna opłata za obsługę karty 5 zł / 0 zł przy 5 transakcjach w miesiącu 25 zł / 0 zł przy 5 transakcjach w miesiącu

Karta kredytowa VeloBank — podsumowanie oferty

Oferta kart kredytowych VeloBank powinna przypaść do gustu wielu klientom. Na szczególną uwagę zasługuje brak wymogu umowy o pracę podczas starania się o kartę oraz możliwość uniknięcia miesięcznych opłat za obsługę. Dodatkowo brak opłat za przewalutowanie oraz możliwość rozłożenia zakupów na raty 0% wyróżniają je na rynku. 52 dniowy okres bezodsetkowy jest poniżej rynkowej średniej, co należy umieścić w kolumnie minusów. Tak samo jak limit, który ustalany jest indywidualnie z klientem na podstawie jego sytuacji finansowej.

Zalety
 • Darmowe wydanie karty kredytowej Standard

 • Możliwość rozłożenia wybranych transakcji na raty 0%

 • Brak wymogu umowy o pracę

 • Brak opłat za przewalutowanie transakcji

 • Płatności mobilne Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Swatch Pay

 • Wady
 • Wypłata z bankomatów obarczona prowizją.

 • Stosunkowo krótki okres bezodsetkowy.

 • Limit uzależniony od zdolności kredytowej

 • Często zadawane pytania o kartę kredytową w Karta kredytowa w VeloBank

  Czy do posiadania karty kredytowej w VeloBank potrzebna jest umowa o pracę?
  Nie. Bank nie wymaga konkretnej formy zatrudnienia. Decyzja o udzieleniu karty kredytowej oparta jest o zdolność kredytową klienta, na którą wpływają jego obecne dochody i zadłużenia.
  Wcześniejsza spłata zadłużenia na karcie kredytowej VeloBank?
  Zadłużenie wynikające z płatności kartami kredytowymi VeloBank może zostać spłacone w ciągu 52 dni bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów.
  Czy karta kredytowa w VeloBank daje możliwość wypłaty pieniędzy w bankomacie?
  Tak, wszystkie karty umożliwiają wypłatę środków z bankomatów. Wpłaty są jednak obarczone kosztem równym 3% wartości transakcji, z minimalną wartością 7 zł.
  Czy muszę mieć konto w VeloBank, żeby wyrobić kartę kredytową?
  Nie. Posiadanie rachunku osobistego w VeloBank nie jest wymagane przy wyrabianiu karty kredytowej. Może nas jednak uchronić przed opłatą za wydanie karty - tak jest w przypadku wariantu Platinum i Rachunku Premium.

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Zadaj pytanie

  Podobne produkty