Fellow Finance - opinie i kalkulator chwilówki

Fellow Finance
4.5
1200
11 mies
Pożyczona kwota:

1200

Okres pożyczki:

11 mies

Odsetki od pożyczki:

-

RRSO:

-

Całkowita kwota do spłaty:

-

Oferta Fellow Finance

Proces zawierania umowy Online
Kwota pożyczki Od 3000 zł do 60000 zł
Okres spłaty Od 12 miesięcy do 60 miesięcy
Wniosek Wypełnij wniosek

Fellow Finance to firma pożyczkowa, która posiada bardzo ciekawą ofertę. Już od samego początku, czyli możliwych kwot. Firma oferuje pożyczki ratalne na kwotę od 3000 złotych do nawet 60 000 złotych. Okres kredytowania w Fellow Finance to od 12 do 60 miesięcy. Firma oferuje także stałe oprocentowanie nominalne, które wynosi 7% w skali roku. Jeśli to nie wystarczy, żeby przekonać do oferty Fellow Finance, to może warto dodać, że firma ma bardzo klarowne, ale przede wszystkim proste warunki udzielania pożyczek. Wymogi względem klientów także są jasno sprecyzowane. Co więcej, cały proces wnioskowania, od złożenia wniosku, po podpisanie umowy odbywa się zdalnie. Wszystkie formalności mogą być dopełnione sprzed ekranu komputera.

Rejestracja w Fellow Finance - jak wypełnić wniosek

 1. Wejdź na stronę pożyczkodawcy
 2. Wybierz kwotę pożyczki oraz okres spłaty
 3. Wypełnił wniosek na stronie
 4. Przejdź weryfikację i podpisz umowę
 5. Oczekuj na przelew środków

Pierwszym krokiem na drodze ubiegania się o pożyczkę w Fellow Finance jest wejście na stronę pożyczkodawcy i wybór kwoty pożyczki oraz okresu kredytowania za pomocą interaktywnych suwaków. Na stronie pojawia się od razu szacowana wysokość miesięcznej raty, dzięki czemu można dobrać kwotę i czas trwania zobowiązania najbardziej odpowiadające potrzebom klienta. Teraz czas kliknąć “Złóż wniosek”.

Kolejnym etapem jest uzupełnienie prostego wniosku. Warto przygotować sobie dowód osobisty. Kilka danych osobowych, seria i numer dowodu, PESEL, oraz adres email, numer telefonu i numer rachunku bankowego to wszystko, co niezbędne, żeby uzupełnić wniosek. Warto upewnić się, że wszystkie dane wprowadzone są prawidłowo, gdyż bez tego nie uda się przebrnąć pomyślnie przez kolejny krok, jakim jest weryfikacja.

Weryfikacja w Fellow Finance opiera się o system Kontomatik. Z tego względu, rachunek bankowy klienta powinien posiadać usługę bankowości internetowej. Bez tego weryfikacja będzie niemożliwa. Polega ona na tym, że w specjalnym oknie przeglądarki należy zalogować się właśnie do swojego serwisu bankowości online. Za sprawą tego logowania, Kontomatik sprawdza poprawność danych wprowadzonych we wniosku z danymi przypisanymi do rachunku bankowego. Od razu weryfikuje zdolność kredytową na podstawie wpływów na konto. To także bardzo ważne, aby ruch na koncie, a zwłaszcza wpływy z wynagrodzenia, pojawiały się na nim od co najmniej trzech miesięcy. W niektórych wypadkach klient proszony jest jeszcze dodatkowo o przedłożenie zdjęcia lub skanu dowodu osobistego. Tak samo, w szczególnych przypadkach pożyczkodawca może poprosić o przedstawienie wyciągów bankowych z ostatnich trzech miesięcy.

Po weryfikacji poprzez kontomatik Fellow Finance sprawdza także historię kredytową w bazach dłużników. Jednym z wymogów pożyczkodawcy, aby rozpatrzyć wniosek pozytywnie, jest brak negatywnych wpisów w bazach dłużników oraz brak zajęć egzekucyjnych. W przeciwnym razie klient nie ma szans na uzyskanie środków.

Jeśli do tego momentu wszystko przebiegło pomyślnie to pozostaje ostatni etap wnioskowania. Wraz z pozytywna decyzją klient dostanie mailowo umowę do wglądu. Jeśli po przejrzeniu umowy wszystko jest takie, jak być powinno, pozostaje umowę zaakceptować. W tym celu trzeba będzie wykorzystać specjalny kod, który przyjdzie w wiadomości SMS. Po zaakceptowaniu umowy już tylko trzeba czekać na przelew środków od pożyczkodawcy.

Wymagane dokumenty

Fellow Finance nie wymaga przedstawiania żadnych dokumentów. Zdarza się to jedynie w szczególnych przypadkach, gdy pożyczkodawca potrzebuje dokonać dodatkowej weryfikacji. Wtedy, jedyne niezbędne dokumenty, które należy przedstawić firmie pożyczkowej, to zdjęcie lub skan dowodu oraz ewentualnie wyciągi z rachunku bankowego za okres ostatnich trzech miesięcy.

Przydatne dane przed przystąpieniem do formularza

Wniosek o pożyczkę w Fellow Finance jest bardzo krótki i prosty. Wymagane dane to standardowo dane osobowe oraz adres zamieszkania. Do tego niezbędny będzie numer PESEL oraz seria i numer dowodu. W celu uzyskania pożyczki niezbędny jest także aktualny numer telefonu, adres email oraz numer rachunku bankowego. Warto pamiętać, że konto musi posiadać opcję bankowości internetowej, gdyż w przeciwnym wypadku klient nie będzie miał jak przejść procesu weryfikacji.

Metody weryfikacji tożsamości w Fellow Finance

W Fellow Finance weryfikacji dokonuje się na jeden sposób i odbywa się to poprzez usługę Kontomatik. W odpowiednim momencie, po wypełnieniu wniosku, konieczne jest zalogowanie się do serwisu bankowości internetowej swojego banku w specjalnym oknie przeglądarki, które się otworzy. Po zalogowaniu do swojego serwisu bankowości internetowej, system pobiera dane przypisane do konta i sprawdza podług nich danych wprowadzonych we wniosku. Co więcej, za pośrednictwem Kontomatik odbywa się od razu ocena zdolności kredytowej. System sprawdza transakcje z ostatnich trzech miesięcy i na podstawie wpływów na konto określa, czy klient posiada odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Jeśli dane są wprowadzone poprawnie, a wysokość przychodu wystarczająca, system przepuści klienta do dalszych formalności.

Logowanie w Fellow Finance

W celu zalogowania się do swojego konta użytkownika, należy kliknąć “Zaloguj” w prawym górnym rogu strony pożyczkodawcy. Tam należy wprowadzić adres email podany przy wnioskowaniu jako login klienta, oraz ustanowione przy rejestracji hasło.

Panel Użytkownika Fellow Finance

Po zalogowaniu do panelu użytkownika w Fellow Finance, klient dostaje wgląd w swoje wprowadzone dane z możliwością edycji niektórych z nich. Może także sprawdzić harmonogram spłaty, ile zostało jeszcze do końca pożyczki, ale może bezpośrednio z konta użytkownika złożyć wniosek o kolejną pożyczkę, pod warunkiem, że przynajmniej 4 pierwsze raty zostały spłacone regularnie, bez opóźnień.

Zmiana danych w panelu Fellow Finance

Jak wspomniane wyżej, niektóre dane w profilu klienta można zmienić. Są to między innymi adres zamieszkania, numer telefonu, czy numer rachunku bankowego. W przypadku zaistnienia faktycznej zmiany tych danych, warto pamiętać o zaktualizowaniu ich, ponieważ bez tego nie uda się pomyślnie przejść przez procesy weryfikacyjne, a co za tym idzie, nie uda się uzyskać żadnej następnej pożyczki. Warto dbać o to, aby numer telefonu, czy numer konta były aktualizowane na bieżąco w przypadku zmiany, jeśli chce się mieć możliwość uzyskać kolejne środki od Fellow Finance.

Problemy z logowaniem w Fellow Finance - co robić

Do podstawowych problemów z logowaniem należy zapomniane hasło.

Odzyskiwanie hasła w Fellow Finance

Fellow Finance nie posiada na stronie logowania opcji odzyskiwania ani przypomnienia hasła.

Promocje i kody rabatowe w Fellow Finance

Fellow Finance nie posiada aktualnie żadnych aktywnych promocji, ani nie oferuje kodów rabatowych. 

Spłata pożyczki Fellow Finance

Wraz z umową do podpisu klient otrzymuje na skrzynkę email harmonogram spłaty. Dostępny jest on także po zalogowaniu do profilu klienta. W celu uregulowania raty należy skorzystać z opcji szybkiej płatności, która również dostępna jest w profilu po zalogowaniu. W celu skorzystania z szybkiej płatności należy wybrać odpowiedni bank i w paru kliknięciach zatwierdzić transakcję, a pieniądze automatycznie z rachunku klienta trafią na rachunek pożyczkodawcy. Można również wykonać tradycyjny przelew. W tym celu należy skorzystać z bankowości internetowej, lub aplikacji mobilnej, jeśli bank klienta taką posiada. Trzeba wprowadzić numer rachunku pożyczkodawcy dostępny przy harmonogramie spłat i w tytule przelewu umieścić numer pożyczki, który widoczny jest w profilu klienta.

Wydłużenie terminu spłaty w Fellow Finance

Fellow Finance oferuje możliwość przedłużenia terminu spłaty o nawet 14 dni. W celu przedłużenia terminu płatności jest jednak niezbędne poinformowanie pożyczkodawcy o zaistniałym poślizgu. Firma Fellow Finance daje także możliwość jednorazowego odroczenia spłaty części kapitałowej raty o miesiąc. W tym celu także należy skontaktować się z biurem obsługi klienta firmy pożyczkowej. Takie odroczenie przysługuje jedno na cały okres kredytowania.

Konsekwencje braku terminowej spłaty w Fellow Finance

W przypadku braku spłaty firma w pierwszej kolejności przypomina o powstałej zaległości. Może także nałożyć odsetki karne, których wysokość regulowana jest treścią ustawy. W dalszej perspektywie pożyczkodawca może skorzystać z usług profesjonalnej firmy windykacyjnej w celu odzyskania zaległości. Jednak jeżeli dług zamiast maleć będzie narastał, pożyczkodawca może wypowiedzieć umowę pożyczki i skierować sprawę na drogę postępowania sądowego w celu odzyskania środków w wyniku egzekucji komorniczej.

Windykacja w Fellow Finance

Firma pożyczkowa Fellow Finance nie informuje w jaki sposób ani w jakich okolicznościach wdroży procedury windykacyjne. Pewne jest, że im dłużej klient nie reguluje należności i prowadzi do powstania i nawarstwiania się długu, tym większe prawdopodobieństwo, że firma sięgnie po windykację należności. Najpierw samodzielnie, a w wyniku braku rezultatów skorzystają z pomocy profesjonalistów. Warto mieć na uwadze, że w pierwszej kolejności najlepiej jest się spróbować porozumieć z pożyczkodawcą w celu znalezienia rozwiązania korzystnego dla obu stron.

Wymagania Fellow Finance

Dowód osobisty
Telefon komórkowy
Konto bankowe

Fellow Finance - podsumowanie oferty

Oferta pożyczki w Fellow Finance to coś, co na pewno warte jest uwagi. Wyjątkowo wysokie kwoty pożyczki, od 3000 do 60 000 złotych z możliwością rozłożenia spłaty na 12 do 60 rat na pewno wyróżnia się pośród konkurencji. Do tego dochodzi zapewnienie o stałym, dość niskim oprocentowaniu rzędu 7% w skali roku. Firma do tego oferuje pożyczkę całkowicie online, bez konieczności wychodzenia z domu, czy nawet oczekiwania na papierową umowę dostarczoną przez kuriera. Fellow Finance zdecydowanie ułatwia proces wnioskowania. Oczywiście mają także swoje wymagania i nie dają pożyczki każdemu, kto złoży wniosek. Brak negatywnych wpisów w bazach dłużników i brak zajęć egzekucyjnych to podstawowy wymóg, aby można było mówić o pozytywnej decyzji kredytowej. Wymagania względem pożyczkodawcy są jasno sprecyzowane - polskie obywatelstwo, stały adres zamieszkania na terenie kraju, wiek między 20 a 70 lat i rachunek z opcją bankowości online to nie są wygórowane wymagania, aby móc skorzystać z tak ciekawej oferty.

Zalety
 • Kwota pożyczki od 3000 do 60 000 złotych

 • Brak konieczności dostarczania dokumentów

 • Szerokie spektrum akceptowanego źródła dochodu, w tym emerytura, renta, kontrakt, czy umowa najmu

 • Możliwość odroczenia spłaty o 14 dni

 • Możliwość jednorazowego przedłużenia spłaty części kapitałowej raty o miesiąc w czasie trwania okresu kredytowania

 • Prosta metoda weryfikacji tożsamości

 • Wady
 • Każdorazowo sprawdzane są bazy dłużników

 • Maksymalny okres kredytowania to tylko 60 rat

 • Często zadawane pytania o Fellow Finance

  Jak szybko Fellow Finance wypłaca pieniądze?
  Fellow Finance stara się jak tylko może, aby pieniądze trafiały na konto klientów możliwie jak najszybciej. Jednak istnieje możliwość, że na wypłatę środków trzeba będzie poczekać dłużej niż dzień.
  Czy oferta u agenta jest taka sama jak w internecie?
  Fellow Finance nie posiada agentów terenowych, pożyczka dostępna jest tylko online.
  Czy Fellow Finance dzwoni do pracodawcy?
  Nie, Fellow Finance nie dzwoni do pracodawcy. Istnieje jednak możliwość, że pożyczkodawca poprosi o dostarczenie dodatkowych dokumentów, a są to zdjęcie lub skan dowodu osobistego oraz wyciągi z rachunku bankowego za okres ostatnich 3 miesięcy.
  W jakich bazach dłużników sprawdza Fellow Finance?

  Fellow Finance dokonuje weryfikacji klienta w następujących bazach dłużników:

  • BIG,
  • BIK,
  • Bankowy Rejestr (via BIG IM),
  • CRIF,
  • ERIF,
  • KRD.
  Czy Fellow Finance wpisuje do BIK?
  Tak, w przypadku pojawienia się długu, który nie jest spłacany co najmniej trzy miesiące, Fellow Finance podaje informacje o kliencie do BIK i innych baz dłużników.
  Czy pożyczki w Fellow Finance są bezpieczne?
  Tak, grono zadowolonych klientów rośnie. Po ofertę Fellow Finance sięga coraz więcej osób, co świadczy o jakości oferowanych usług.
  Jak usunąć konto w Fellow Finance?
  Aby usunąć konto w Fellow Finance należy zalogować się do panelu klienta i w ustawieniach konta wybrać opcję “Usuń konto”. Procedura usuwania konta trwa 7 dni w ciągu których, można ją przerwać.

  Opinie o Fellow Finance

  Empty comments
  Zostaw swój komentarz!
  Nie znaleźliśmy żadnej opinii o tym produkcie. Pomóż innym klientom. Podziel się swoją opinią jako pierwszy.
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Dodaj komentarz
  Twoja ocena
  5
  Informacje o Fellow Finance
  Nazwa firmy
  FELLOW FINANCE Spółka z o.o.
  Adres
  ul. Nowogrodzka 44 lok.3,
  00-695 Warszawa
  telefon
  22 397 51 15
  Adres strony
  www.fellowfinance.pl
  Godziny pracy
  11:00 - 15:00 nieczynne
  Adres e-mail
  bok@fellowfinance.pl
  Wniosek

  Podobne produkty