Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Pieniądze na specjalne okazje: jak nie przegiąć z kredytami krótkoterminowymi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 5,00 / 3 osób

Kredyt krótkoterminowy, czyli szybki zastrzyk gotówki, uratował niejedną ważną chwilę w życiu. Szybka pożyczka, którą z definicji łatwo zaciągnąć oraz spłacić, może jednak rozbudzić „manię mienia”. Jak nie przesadzić z szybkimi pieniędzmi z banków? Zobaczcie na co warto zaciągnąć kredyt krótkoterminowy, a kiedy lepiej go sobie odpuścić.

Pieniądze na szczególne okazje wydaje się szybciej niż inne. Raz, że w emocjach trudniej o chłodną ocenę sytuacji. Dwa, że spełniając wyczekane długo marzenie czasem możemy zatracić się w wydatkach, mimo szczerych i dobrych chęci. Dlatego tak ważne jest zaplanowanie budżetu na specjalne okazje (oraz jego spłaty) odpowiednio wcześniej i z przysłowiowym ołówkiem w ręku. Dobry plan uchroni nas przed niepohamowanym szastaniem pieniędzmi i nie zaskoczy nagłym brakiem budżetu w kluczowym momencie przedsięwzięcia.

Kredyt gotówkowy na szkołę i edukację

Inwestycja w swój rozwój zawsze popłaca. Doskonalenie zawodowe, zdobycie niezbędnej wiedzy i umiejętności pozwoli nam lepiej zorganizować swoje życie zawodowe w przyszłości i stworzyć ogólnie lepsze warunki do życia.

 

Kredyt na szkołę

 

Nie każdy ma ten przywilej, by móc poświęcić 5 lat wyłącznie na zgłębianie wiedzy w czasie „bezpłatnych” (czytaj: uniemożliwiających podjęcie pracy na pełen etat, a w związku z tym samodzielne utrzymanie się) studiów dziennych. Książki i materiały naukowe wciąż nie są bezpłatne. Koszty związane z wynajęciem akademika czy pokoju wciąż istnieją. Ubrać się też w coś trzeba. No i jedzenie (głodni wiedzy nadal jedzą normalne posiłki). Są wprawdzie kredyty studenckie, ułatwiające utrzymanie się w tym czasie, ale i ich limity są dość ograniczone. Studia dzienne zatem też kosztują.


lub
Wypełnij wniosek

 

Na szczęście mamy jeszcze szkoły policealne oraz studia zaoczne i wieczorowe (choć zajęcia na tych drugich często zaczynają się już o 11:00 i kończą o 20:00… ciekawe). Dzięki temu rozwiązaniu, możemy podjąć pracę w pełnym wymiarze godzin, a weekendami zgłębiać tajniki wiedzy, która pozwoli nam w niedalekiej przyszłości rozwinąć skrzydła. Tyle w kwestii utopijnych założeń. Prawda jest taka, że bez wykształcenia wyższego i doświadczenia możemy liczyć jedynie na niską pensję, z której po opłaceniu podstawowych potrzeb (jak mieszkanie, jedzenie, ubranie) może nie wystarczyć na opłacenie czesnego w szkole, nawet w wygodniejszym (choć droższym) systemie rat miesięcznych. Z tego też powodu wiele osób odkłada marzenia o edukacji na czas bliżej nieokreślony, czekając aż sytuacja materialna będzie lepsza.

Doświadczenie pokazuje, że na własnej edukacji nie ma co oszczędzać lub zwlekać z jej uzupełnieniem w nieskończoność. Pracownik wykształcony to pracownik oczekiwany w miejscach pracy, które zagwarantują nam godne i adekwatne do włożonej pracy wynagrodzenie. Kredyt gotówkowy na cel edukacyjny rozłożyć możemy na wygodne, niskie raty, które nie obciążą domowego budżetu w stopniu przewyższającym nasze możliwości na początku kariery zawodowej. Niska pensja nie powinna zabierać nam możliwości rozwoju i zadbania o swoją karierę w przyszłości. Wygodny kredyt gotówkowy i raty wygodne do spłaty dają szansę na rozwój. A to zawsze dobra inwestycja.


Oblicz szacunkową kwotę Twojej raty
1000 zł 50000 zł
6 rat 72 raty
Szacunkowa kwota Twojej nowej raty
0.00 zł
* Przyjęto przeciętne oprocentowanie w wysokości %. Ostateczne oprocentowanie może być niższe lub wyższe w zależności od indywidualnej oceny banku.

 

Kredyt gotówkowy na ślub i duże wydarzenia rodzinne

Rodzina to jest siła, a polskie wesele (poza wyjątkami) to zazwyczaj huczne przedsięwzięcie. Nawet gdy samym zainteresowanym, czyli młodej parze, wystarczyłaby skromna uroczystość, w wielu rodzinach najbliżsi (upojeni szczęściem) skutecznie przekonują, by z tego wydarzenia zrobić większą okazję do spotkania z rodziną i bliskimi osobami. Chcąc się podzielić swoim szczęściem z jak największym gronem odbiorców, mogą przesadzić z dobrymi chęciami. I tak od ponadczasowej klasyki przejść łatwo do kiczu i grubego nadmiaru (chyba każdy z nas oglądał „Wesele” Smarzowskiego). Oprócz przerostu formy nad treścią w całej otoczce organizacyjnej związanej ze ślubem i weselem, okazuje się, że by zadowolić wszystkich członków rodziny, także i ciocia z Będzina i kuzynka z Garwolina, widywane średnio raz na dekadę, znaleźć się muszą na weselnej liście VIP-ów. Na tradycję nie poradzisz. Oczywiście – jeśli nas stać. A co jeśli nie?

 

Kredyt na wesele

 

Przy choćby najbardziej szlachetnych założeniach powzięcia kredytu gotówkowego na okazję ślubu nie zakładajmy, że pożyczona od banku kwota zwróci nam się po weselu czy, o zgrozo – w prezentach. Nic z tych rzeczy. Oczywiście, jeśli się uda – świetnie, wyjdziemy na prostą. Z drugiej jednak strony czy początek wspólnego życia warto zaczynać od ogromnej dziury w budżecie do spłacenia? Kredyt na okazję zaciągajmy mądrze – optymalną kwotę, wyłącznie na niezbędne wydatki związane z udzieleniem ślubu, na najważniejszych gości, na podstawowe potrzeby (do których, umówmy się, nie należą suknia z paryskiego atelier, tort w 20 smakach czy „gołębie miłości” wypuszczane pod kościołem). Zwróćmy uwagę na wysokość oprocentowania naszego kredytu, czas spłaty i wysokość raty. Mierzmy siły na zamiary. Nie ma sensu zarzynać się horrendalnym kredytem dla jednego wieczoru, choćby najpiękniejszego w życiu. Ci, którym na nas zależy, zrozumieją skromniejszą oprawę. A Ci, dla których brak blichtru zakrawa o skandal i karczemne niedopatrzenie – czy faktycznie potrzebni są nam do szczęścia?

Podobna ostrożność w doborze kredytu na okazję tyczy się pozostałych wydarzeń rodzinnych. Skromny chrzest dziecka i miła kolacja w gronie najbliższych czy wsparcie finansowe na okoliczność tragedii rodzinnej to sytuacje, w których wzięcie pożyczki z banku znajduje swoje uzasadnienie. Nasi bliscy wiedzą, że życzymy im jak najlepiej i gościmy ich w najlepszych warunkach, na jakie nas stać. Nie musimy im tego udowadniać przesadnym blichtrem. W końcu liczy się obecność i wsparcie.

Rezerwa na koszty ukryte!

Choćbyśmy nie wiem jak byli przezorni, nadprogramowe wydatki przy większych rodzinnych okazjach zdarzać się będą zawsze. Złośliwość rzeczy martwych (zepsute auto, złamany obcas, padnięte kwiaty, zalany sprzęt muzyczny itp.) czy niedomówienie wszystkich niezbędnych opłat przed dniem uroczystości (plebania, urząd cywilny, orkiestra / DJ, catering, fotograf), mogą skutecznie popsuć nam humor i efekt końcowy całego wydarzenia. Warto więc być na nie gotowym. W każdej sumiennie zaplanowanej kwocie kredytu na specjalną okazję, zaplanujmy tzw. „górkę” – pewną sumę, którą uwzględnimy w planie spłat, jednak „ruszymy” dopiero gdy nagła sytuacja nas faktycznie zaskoczy. Jeśli nic takiego nie będzie miało miejsca – super, jesteśmy kilka stówek do przodu. Jeśli jednak się zdarzy – bez stresu i szybko zaradzimy konsekwencjom. W końcu nie o nerwy i kłopoty chodzi w najważniejszych dniach z naszymi bliskimi.


lub
Wypełnij wniosek

 

Kredyt gotówkowy na dziecko

„Dziecku żałujesz?” Wiadomo, że nie. Nasze dzieci to oczka w głowie. Chcemy, by miały wszystko o czym zamarzą. Nawet, jeśli przerasta to nasze możliwości finansowe. Jak podejść do tematu wydatków na dziecko odpowiedzialnie i z głową?

Kredyt gotówkowy na pojawienie się dziecka

Gdy na świecie ma się pojawić nowy nowy członek rodziny, nasza cała uwaga skupiona jest na tym wydarzeniu. Powitanie juniora wymaga wcześniejszego przygotowania – także czysto technicznego. Dziecięce mebelki i akcesoria, wózek, nosidełko, smoczki, butelki, śpiochy, pieluchy… biznes dziecięcy oferuje niemal nieograniczone możliwości zakupu rzeczy mniej lub bardziej istotnych przy maleńkim dziecku w domu. I, korzystając z rozemocjonowania rodziców samą sytuacją i niejako koniecznością, po całkiem wysokich cenach.

 

Kredyt gotówkowy na dziecko

 

Optymalizując niezbędne koszty dziecięcej wyprawki, warto rozejrzeć się w środowisku znajomych i przyjaciół. Może wózek i nosidełko można kupić używany ( w końcu posłużą tylko przez relatywnie krótki czas). Podobnie z łóżeczkiem i mebelkami (czy koniecznie muszą mieć „dziecięce” w nazwie?). Większe sprzęty możemy też pożyczyć, np. od rodziny, która już tych sprzętów nie potrzebuje, a jeszcze nie planuje kolejnego maleństwa. Wielu nadmiernych wydatków, przy rozsądnym planowaniu, można z góry uniknąć. Jeśli jednak mimo tak poczynionych działań nadal „budżet nam się nie spina”, można spróbować policzyć dokładnie wszystkie związane z dzieckiem wydatki (zwłaszcza związane z bezpośrednim momentem jego pojawienia się w naszym życiu) i oszacować kwotę, która pomoże nam przebrnąć finansowo przez pierwsze miesiące z nowym członkiem rodziny. Trzymając się rozsądnie zaplanowanego harmonogramu spłaty kredytu gotówkowego bez problemu poradzimy sobie z uregulowaniem pożyczki w banku w czasie. Rozsądnie rozkładając raty kredytu na wygodne do spłaty, będziemy mogli skupić się na rzeczach najważniejszych w danym momencie.

lub
Wypełnij wniosek

Kredyt gotówkowy na wyprawkę szkolną

Przygotowania do pójścia do szkoły to zawsze nie małe wydarzenie rodzinne. I jednorazowo spore obciążenie finansowe dla domowego budżetu. Nawet przy jednym dziecku wydatki związane z niezbędnym wyposażeniem dziecka w materiały szkolne są niebagatelne, a co dopiero przy rodzeństwie.

Kredyt na wyprawkę szkolną

 

Panujący (a właściwie nieustannie podlegający zmianom) powszechny system edukacji, bardzo ograniczył możliwość zakupu używanych książek od starszych roczników. Podręczniki zmieniają się z każdym nowym rokiem szkolnym. Zmiana jednego nauczyciela także skutkuje zazwyczaj zmianą podręczników, a rodzice narażani są ciągle na coraz większe wydatki związane z edukacją (i mowa tu wyłącznie o tej powszechnej) swoich dzieci. Dlatego dobry plan to podstawa, by nie dać się zaskoczyć wraz z pierwszym dzwonkiem. Planując co możemy jeszcze wykorzystać w następnym roku (np. od starszego rodzeństwa) i przeglądając razem z dzieckiem jakie materiały są niezbędne, które może wykorzystać, a których jeszcze nie ma, możemy spróbować podliczyć koszt wyprawki na dany rok dla każdego z naszych dzieci. Gdy (optymalizując koszty) suma urośnie do kwoty, która uniemożliwi nam zachowanie płynności finansowej w danym miesiącu, warto uwzględnić ją w kredycie gotówkowym na cel szkolnej wyprawki. Niska rata rozłożona na kilka miesięcy pomoże nam zaplanować rodzinny budżet. To także świetna lekcja dla naszych juniorów, aby szanować przedmioty i książki które posiadają, by mogły w przyszłości posłużyć jeszcze innym dzieciom lub rodzeństwu. Ochroni je przed nadmierną manią posiadania lub uleganiu zachciankom, ferowanym usilnie przez agresywny marketing reklamodawców (5 piórników, 3 plecaki, 15 rodzajów kolorowych długopisów – znacie to?). Planowanie wyprawki szkolnej z naszymi dziećmi może być naprawdę pouczające – dla obydwu stron. 


lub
Wypełnij wniosek

 

Kredyt gotówkowy na wakacje dla dziecka

W wydawaniu pieniędzy na dzieci łatwo się zatracić. Motywowani dobrymi chęciami, tracimy trzeźwy osąd sytuacji. Jednak jeśli cel jest przemyślany, omówiony i wiemy, iż spełni prawdziwe marzenie (a nie zachciankę) naszego dziecka, warto zaryzykować.

 

Kredyt na wakacje dla dzieci

 

Kredyt gotówkowy na wymarzone wakacje dla dziecka, rozłożony na kilka rat, nie przysporzy nam wielu kłopotów w spłacie. Bez względu na to, czy to kolonie nad polskim morzem czy kurs językowy w Hiszpanii, dzięki lekkiej pożyczce budujemy wspomnienia naszego juniora z najpiękniejszego okresu w jego życiu. Czytaj też: Ile czasu zajmie mi zaciągnięcie kredytu?

lub
Wypełnij wniosek

 

Kredyt gotówkowy na wyposażenie mieszkania

Kredyt hipoteczny na dom lub mieszkanie pozwala nam już w młodym wieku na realizację marzenia o własnym miejscu na świecie. Dla niektórych jest to bardzo ważne, a jedynie tą drogą  – z kredytem w banku – możliwą do zrealizowania.

 

Kredyt na wyposażenie

 

No dobrze, ale zbudować cztery ściany lub wprowadzić się do mieszkania to jedno. Trzeba jeszcze na czymś siedzieć, na czymś spać i mieć gdzie ugotować obiad. Wiele osób, starając się o kredyt na dom lub mieszkanie, chcąc wynegocjować jak najkorzystniejsze warunki kosztów kredytu, zapomina o konieczności przewidzenia kwoty również na wyposażenie wymarzonego miejsca. Pozostawienie za to tej kwestii bez wcześniejszej kalkulacji (tak się tylko wydaje, że główne koszty stanowi sam zakup lub budowa nieruchomości – nic z tych rzeczy), może narazić nas później na nadmierne wydatki. Początkowo – związane ze stworzenie „prowizorki” do zamieszkania (zakup tanich, przypadkowych mebli, prowizoryczne zaaranżowanie kuchni i łazienki, wyłącznie w celach funkcjonalnych), a następnie do usunięcia jej skutków i wprowadzania docelowych mebli i sprzętów etapami. Warto wcześniej zaplanować co koniecznie chcemy widzieć w swoim mieszkaniu, z czego możemy ewentualnie zrezygnować, a na co poczekać bo warto. Według tego klucza sporządzić możemy plan finansowy, uwzględniający koszty wykończenia mieszkania z całym wyposażeniem, i zaplanować kolejność wydatków tak, by wyrobić się w kwocie którą sobie na ten cel przeznaczyliśmy. Każdą „górkę” uwzględnić możemy w kredycie gotówkowym, który zoptymalizujemy uwzględniając już ratę kredytu hipotecznego i albo uwzględnimy tą sumę od razu w kredycie, albo dobierzemy po pewnym czasie, weryfikując jeszcze jego wysokość w czasie użytkowania nowego lokum. Pamiętajmy, że kredyty hipoteczny i konsumpcyjny możemy także połączyć w korzystnym dla nas (obniżającym ratę nawet o 30%) mechanizmie konsolidacji kredytów. Czytaj więcej: Opanuj swój budżet krok po kroku

lub
Wypełnij wniosek
2017.01.30 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]