Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Co oznacza wpis w Związku Banków Polskich jeśli staram się o kredyt?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 3,67 / 3 osób

Starając się o kredyt, możemy dowiedzieć się o sobie wielu ciekawych informacji. Jedną z nich jest wpis w Związku Banków Polskich. Czy jest się czego bać i jak wpis w ZBP wpływa na nasze szanse na kredyt?

Związek Banków Polskich to instytucja, która powstała, aby banki w Polsce mogły wymieniać się informacjami o klientach kondycji ich rozliczeń pieniężnych. ZBP zbiera i przetwarza informacje bankowe i gospodarcze.

 

Kiedy bank może wpisać Klienta do ZBP?

 

Bank może wpisać swojego klienta do Związku Banków Polskich jeśli jednocześnie zostaną spełnione dwie przesłanki: całkowita kwota zadłużenia klienta indywidualnego przekracza 200 zł, a dla przedsiębiorcy przekracza 500 zł oraz gdy upłynęło 90 dni od harmonogramowego terminu spłaty powstałych zobowiązań.

 

Jak sprawdzić czy jestem wpisany w ZBP?

 

Jak sprawdzić, czy nasze dane zostały przekazane do ZBP? Dwa proste kroki:

 

KROK 1: Wypełnij formularz (dostępny na stronie zbp.pl),

KROK 2: Wyślij wypełniony druk na adres : Związek Banków Polskich, Biuro Obsługi Klienta, ul. Postępu 17 A, 02-676 Warszawa

 

Na tej podstawie zostanie Ci udostępniony lub przesłany listem poleconym bezpłatny raport. Jego bezkosztowe otrzymanie możliwe jest na wspomniany wniosek, nie częściej jednak niż raz na 6 miesięcy (częstsze raporty obciążone są opłatą).

 

lub
Wypełnij wniosek

Jak usunąć wpis z ZBP?

 

Jak usunąć wpis w ZBP w dwóch krokach:

 

KROK 1: Spłać całą zaległą należność do banku, w którym masz kredyt.

KROK 2: Wyślij pismo do Centrali Banku w którym miałeś kredyt, z prośbą o usunięcie Twoich danych z ZBP (wzór pisma dostępny jest u konsultanta Akredo). Dołącz również potwierdzenie spłaty kredytu / limitu na koncie / karty kredytowej (w zależności, z czym zalegałeś).

 

Bank ma 30 dni na podjęcie decyzji. Pamiętaj jednak – bank może, ale nie musi pozytywnie odnieść się do Twojego pisma. Jeśli odpowiedź jest pozytywna i bank usunął negatywne informacje o Twoim zadłużeniu ze Związku Banków Polskich, możesz ponownie starać się o kredyt.


lub
Wypełnij wniosek

 

2017.07.19 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]