Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Opóźnienia w spłacie rat: co to jest saldo należności wymagalnych?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (brak oceny)

Czym jest saldo należności wymagalnych i czy może utrudnić nam starania o kredyt bankowy? Kiedy się pojawia i jak je zredukować? Jeśli boisz się, że opóźnienia w spłatach mogą uniemożliwić Ci podjęcie innego kredytu, zobacz jak poprawić swoją historię kredytową z saldem należności wymagalnych w tle.

Saldo należności wymagalnych pojawia się z każdym najmniejszym opóźnieniem w spłacie naszych zobowiązań kredytowych. Nie jest więc tak, że kilka dni zwłoki lub naszego niedopilnowania pozostanie przez banki niezauważone. Diabeł tkwi w szczególe, a punktualność w spłacie zobowiązań jest przez banki bardzo skrupulatnie odnotowywana. Czym się to objawia?

 

Kiedy powstaje saldo należności wymagalnych?

 

Saldo należności wymagalnych powstaje w chwili, gdy spóźniłeś się o kilka dni ze spłatą raty kredytu, minimalnej kwoty limitu na koncie lub spłaty karty kredytowej. Kilka dni, jednak bezwzględnie nie więcej niż 30. Jeśli opóźnienie jest niegroźnie kilkudniowe, Twój bank raportuje do BIK-u (Biuro Informacji Kredytowej), że upłynął termin płatności Twojej raty. I choć Ty spóźniłeś się tylko dzień lub dwa, informacja ta została odnotowana. Czym to grozi?

 

Jakie są konsekwencje raportu opóźnienia do BIK?

 

Konsekwencją zgłoszenia przez bank kilkudniowego opóźnienia w spłacie zobowiązania, mogą przyczynić się do problemów z uzyskaniem innego kredytu. Wiele banków patrzy negatywnie na adnotację o opóźnieniu w spłacie i zwyczajnie na tej podstawie może odmówić nam kredytu.

 

Co zrobić, by usunąć informację o opóźnieniu w spłacie z BIK?

 

Na szczęście istnieje sposób, by niekorzystną dla nas informację o opóźnieniu w spłacie raty lub innego zobowiązania bankowego, usunąć z raportu BIK. Oto co musisz zrobić:

 

  • Jeśli masz kilka kredytów / kart kredytowych / limitów zadłużenia na koncie, w pierwszej kolejności zadzwoń na infolinię banków, w których je posiadasz. Przedstaw swoją sytuację konsultantowi i poproś o informację jakie dokładnie działania musisz podjąć w tym konkretnym banku, by usunąć z BIK informację o opóźnieniu w spłacie. Konsultant ma obowiązek udzielić Ci wszystkich niezbędnych do tego informacji.

 

 

 

  • Po maksymalnie tygodniu (banki raportują do BIK dwa razy tygodniowo), Akredo pobierze jeden, odświeżony raport BIK w Twojej sprawie. Jeśli nie masz innych zobowiązań kredytowych lub spłacasz je regularnie i bez opóźnień, możesz śmiało ponownie starać się o kredyt bankowy. Masz czystą kartę.

 

2017.07.24 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]