Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Pomoc w uzyskaniu kredytu konsolidacyjnego

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 4,25 / 4 osób

Konsolidacja kredytów polega na połączeniu wszystkich zobowiązań finansowych w jedno. Poszukując kredytu najlepszego dla siebie, możemy osobiście udać się do banków, ale także skorzystać z rankingów kredytów konsolidacyjnych i wszelkich kalkulatorów kredytowych, których w internecie jest mnóstwo. Jednak nie do końca warto sugerować się parametrami, które są tam podawane, ponieważ nie uwzględniają one ani naszej sytuacji finansowej, ani też kosztów dodatkowych związanych z kredytem (prowizji i ubezpieczeń). Zatem jeśli chcemy już wybrać najkorzystniejszą ofertę powinniśmy wziąć pod uwagę współczynnik RRSO, który realnie określa koszty związane z kredytem. Potem składamy wniosek do banku i czekamy na decyzję.

  1. Gdzie poszukiwać informacji na temat ofert konsolidacji kredytów?
  2. Które banki proponują najtańsze kredyty konsolidacyjne?
  3. Na co zwracać uwagę podczas poszukiwania najatrakcyjniejszej oferty?
  4. Jakich dokumentów potrzebujemy do otrzymania kredytu?

Konsolidacja kredytów jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają kilka zobowiązań finansowych w różnych bankach. Pozwala ona obniżyć dotychczasowe raty nawet o 30% i dzięki temu już nie tylko płacimy mniej, ale też nie musimy pamiętać o kilku ratach co miesiąc. Płacimy jedną, co jest znacznie wygodniejsze.

A pieniądze, które zostaną nam w portfelu, możemy przeznaczyć na dowolny cel, a nie oddawać je do banku. W ten sposób możemy poprawić swoją sytuację finansową, a co za tym idzie – uniknąć pętli zadłużenia, która często rujnuje domowy budżet, a nawet prowadzi do upadłości konsumenckiej.

Konsultant Akredo.pl wśród wielu ofert banków znajdzie ofertę przygotowaną specjalnie dla Ciebie. Dzięki pomocy ekspertów Akredo.pl z łatwością otrzymasz kredyt konsolidacyjny.


lub
Wypełnij wniosek

Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Banki w swoim portfelu posiadają dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych:

  • Hipoteczny kredyt konsolidacyjny — zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka zastawiona na naszej nieruchomości. Procedura ubiegania się o ten rodzaj kredytu jest identyczna jak w przypadku zwykłego kredytu hipotecznego. Przyznawany jest on na dłuższy okres, bo nawet do 30 lat. Dzięki temu, że bank posiada zabezpieczenie hipoteką kredyt ten ma znacząco niższe oprocentowanie – nawet około 3-4% .
  • Kredyt konsolidacyjny — nie jest wymagane zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Możemy połączyć wszystkie swoje zobowiązania finansowe, takie jak: kredyty ratalne, samochodowe i gotówkowe, karty kredytowe, zadłużenia rachunków bieżących, czyli tzw. kredyty przeznaczane na dowolny cel. W ten sposób będziemy płacić jedną, niższą nawet o 30% ratę. Oprocentowanie takich kredytów wynosi średnio około 8%. Banki najczęściej przyznają takie kredyty maksymalnie na okres 120 miesięcy.
  •  

Gdzie szukać ofert kredytów konsolidacyjnych?

Ofert i informacji na temat konsolidacji kredytów możemy szukać zarówno w internecie, jak i w placówkach bankowych. Z pewnością ta pierwsza opcja jest znacznie wygodniejsza i szybsza. W sieci nie tylko mamy możliwość sprawdzenia ofert kredytowych na witrynach konkretnych instytucji, ale także, jeśli wyjątkowo zależy nam na czasie — skorzystać z pomocy kalkulatorów czy porównywarek kredytowych. Jednak należy mieć na uwadze, że w ten sposób uzyskamy jedynie uśrednione wartości — bez ubezpieczeń i prowizji dla banku.

Tak naprawdę, dopóki nie wyślemy wniosku do banku, nie otrzymamy konkretnych warunków kredytowana. Wynika to z faktu, że bank, zanim podejmie decyzję o udzieleniu nam kredytu, czy skonsolidowaniu dotychczasowych zobowiązań musi przeanalizować naszą historię kredytową w BIK. Kiedy uzna, że jesteśmy wiarygodnymi klientami, udzieli nam kredytu na określonych warunkach.

 

lub
Wypełnij wniosek

BIK i nasza wiarygodność finansowa

BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej gromadzi informacje o zaciąganych przez nas zobowiązaniach finansowych. Historia kredytowa klienta, którą zbiera Biuro Informacji Kredytowej, jest obrazem rzetelności potencjalnego kredytobiorcy i na jej podstawie konsument jest oceniany za pomocą punktów. Pod uwagę brana jest terminowość spłat rat, skłonność do zadłużania się i przekraczanie limitów kredytowych. I właśnie ze względu na scoring w BIK nie radzilibyśmy składania wniosków do kilku banków jednocześnie. Dlaczego?

Ponieważ w ten sposób możemy obniżyć swoją punktację w BIK, a co za tym idzie — zniszczyć swoją wiarygodność finansową. Banki bowiem patrzą podejrzliwie na konsumentów, którzy wykonują takie zabiegi. Wówczas uzyskanie kredytu może stać się niemożliwe.

W wyborze najtańszego kredytu pomoże jeden współczynnik

Teraz przejdźmy dalej. Mamy już kilka ofert kredytowych i co dalej? Jak je porównać skoro mamy podane jedynie oprocentowanie? Tu zaczynają się kolejne problemy. Oprocentowanie bowiem nie jest wymiernym wskaźnikiem, na podstawie którego możemy oceniać atrakcyjność oferty. Nie przedstawia ono kosztu całkowitego, jaki poniesiemy w związku ze spłatą zadłużenia. Dochodzi jeszcze szereg opłat bankowych, takich jak prowizja czy ubezpieczenia.

Wybierając ofertę dla siebie, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na warunki finansowe – elastyczne dopasowanie warunków spłaty do naszych możliwości oraz na rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO). Jest to współczynnik, który na ulotkach czy w reklamach najczęściej jest podany drobnym drukiem. Na RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania oprócz wyżej wymienionych kosztów związanych w kredytem, wpływ ma również wartość pieniądza w czasie.

Połącz swoje kredyty

Warunki kredytowania a preferencje klientów

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że preferencje klientów podczas wyboru oferty kredytowej są naprawdę zróżnicowane. Jednym zależy na tym, aby spłacić zobowiązanie jak najszybciej, natomiast inni wolą rozłożyć spłatę na dłużej, aby oddawać do banku możliwie najniższe raty. I tak w sytuacji, gdy zależy nam na zwiększeniu naszej swobody finansowej lub uniknięciu tarapatów finansowych, przede wszystkim powinniśmy skupić się na wysokości raty – powinna być na tyle niska, abyśmy mogli co miesiąc bez problemu ją oddawać do banku.

Natomiast, kiedy kierujemy się oszczędnościami, to w otrzymanych ofertach warto w pierwszej kolejności zainteresować się nie wysokością raty, a całkowitym kosztem kredytu, czyli kwotą, na którą składają się: pożyczony kapitał, prowizja, ubezpieczenie oraz suma odsetek.

Ranking kredytów konsolidacyjnych pozwoli znaleźć najlepsze oferty

Tak, jak wspomnieliśmy wcześniej — chcąc znaleźć dla siebie najtańszy kredyt konsolidacyjny, w pierwszej kolejności najczęściej korzystamy z porównywarek kredytowych i sprawdzamy rankingi kredytów konsolidacyjnych, które są zazwyczaj zestawiane co miesiąc. Ranking kredytów konsolidacyjnych pozwoli znaleźć najkorzystniejsze oferty w danym okresie i sprawdzić konkretne warunki. Ma pomóc wszystkim osobom zainteresowanym konsolidacją w wyborze oferty, która najlepiej spełni ich oczekiwania.

W naszym rankingu kredytów konsolidacyjnych przedstawiamy najlepsze oferty banków. Tworząc to zestawienie, skupiliśmy się na kilku ważnych parametrach, takich jak: oprocentowanie, termin spłaty oraz maksymalna kwota, którą klient może zaciągnąć.

Dokumenty potrzebne do konsolidacji

Jeśli chcemy skonsolidować swoje kredyty, powinniśmy przede wszystkim znaleźć interesującą nas ofertę. Następnie składamy wniosek do danego banku. Każdy bank ma oczywiście indywidualne wymagania, co do wymaganych od klienta dokumentów, ale najczęściej są nimi: dowód osobisty, dokumenty poświadczające źródło i wysokość stałych dochodów: zaświadczenie o dochodach, a w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą dodatkowo zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami ubezpieczeniowymi, umowa kredytowa wraz z harmonogramem spłat lub zaświadczenie o aktualnym saldzie zadłużenia.

I pozostaje nam czekać na decyzję banku. Jeśli będzie ona pozytywna, dotychczasowe zobowiązania finansowe zostaną spłacone przez nowy bank, a my zaczniemy spłacać już jedną wygodną ratę.

2016.08.12 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]