Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Leasing – jak to działa?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 5,00 / 1 osób

Ile kosztuje leasing? Czy możliwie jest więc jedynie leasingu auta, czy rynek oferuje znacznie większe możliwości? Jak leasing wpływa na zdolność kredytową? Czy na skan dowodu można wziąć kredyt? Wszystkie te pytania pojawiają się najczęściej w parze z tematem leasingu. Większość wynika z niewiedzy oraz stale pojawiających się mitów w tej branży. Przygotowany materiał pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości, oraz odpowiedzieć na najbardziej trapiące pytania.

Leasing konsumencki

Zacznijmy od tego, że jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, pod leasing możesz zaciągnąć wiele elementów – poczynając od sprzętu, kończąc na aucie czy nieruchomości. Idąc tym tropem – możemy rozliczać meble, sprzęt specjalistyczny, oprogramowanie, komputery czy sprzęt biurowy. Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku leasingu konsumenckiego. Jak sama nazwa wskazuje – nie dotyczy on przedsiębiorców, a osoby prywatnej, która nie otworzyła swojego własnego biznesu. Staje się on więc alternatywą, inną formą kredytu. Co więc należy zrobić, aby taką możliwość otrzymać?

lub
Wypełnij wniosek

Po pierwsze – leasingodawca podpisuje z nami umowę. Zawarte są w niej warunki nabycia, spłaty i użytkowania danego sprzętu czy pojazdu. Zobowiązuje się on tym samym do zakupu i przekazania nam pożądanego przez nas przedmiotu. Zyskujemy zatem produkt, który jest niezbędny, nie tracąc przy tym ani złotówki. Oczywiście, tylko na początku, bo dany produkt należy systematycznie spłacać w postaci rat. Mówi się wtedy iż dany przedmiot jest przez nas leasingowany, a nie zakupiony. Liczba i rodzaj rat jest dobierana indywidualnie, w formie umowy spisanej z placówką. Z czasem, oczywiście, możemy przedmiot wykupić na własność i stać się jego właścicielem.

W procedurze otrzymania leasingu, będziemy potrzebować wniosku oraz dokumentów tożsamości. Taka procedura wymaga wykupienia ubezpieczenia, które będzie dodatkowym zabezpieczeniem dla całej transakcji. W niektórych ofertach potrzebny może być także poręczyciel, czyli dodatkowa, podwójna forma poświadczenia. Cel takiego działania jest prosty – w przypadku uszkodzenia przedmiotu leasingowego, możesz zostać obciążony kosztami i koniecznością natychmiastowej spłaty danej kwoty.

Leasing samochodu – na czym polega?

Leasing naszego auta jest zdecydowanie najpopularniejszym na rynku. Polega on na korzystaniu z samochodu na określonych w umowie warunkach, z jednoczesnym podkreśleniem iż nie jest on twoją własnością. Mówiąc więc prosto – masz możliwość korzystania z pojazdu, ale nie stajesz się jego pełnoprawnym właścicielem. Jest więc to element łączący w sobie kredyt z dzierżawą lub wynajęciem. Możesz z niego korzystać przez pewien czas i na pewnych zasadach. Nie jest sytuacja trwała, gdyż po zakończeniu umowy leasingu możesz wykupić pojazd, a jego ostateczna kwota będzie odpowiednia niższa, niż znana wartość na rynku motoryzacyjnym.

Leasing kalkulator

W wyborze firm, które oferują przedmioty przekazywane w leasing, pomogą nam kalkulatory online. Dzięki zbieraniu informacji z banków w Polsce, możemy obejrzeć i przeanalizować oferty popularnych placówek (np. PKO leasing, GetIn leasing, Idea leasing). Na skutek tego, nasza decyzja jest maksymalnie świadoma. W wyborze powinniśmy brać pod uwagę min. wysokość rat i dzień spłaty danej kwoty, sposoby rozliczeń, formy ubezpieczeń (oraz ich warunki) i co najważniejsze – warunki wykupienia przedmiotu na własność. Pamiętaj iż każdy z tych parametrów możesz negocjować, tak by był dostosowany do twoich oczekiwań i potrzeb.


lub
Wypełnij wniosek
2018.12.06 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]