Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Kredyty pozabankowe – fakty i mity

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 4,00 / 5 osób

Wzięcie kredytu to nadal jedna z najistotniejszych decyzji finansowych, które musimy podejmować – bez względu na stan materialny i jego cel. Jednym z prowodyrów niepokoju i wątpliwości, jest brak wiedzy i zasłyszane nieprawdziwe informacje. Podobnie jest w przypadku pożyczek i kredytów pozabankowych. Czy kredyty pozabankowe dla zadłużonych są bezpieczne? Czy faktycznie może je wziąć absolutnie każdy, bez względu na kwotę długu? Które zasłyszane informacje to mit, a które fakt? Sprawdźmy!

Kredyty pozabankowe bez BIK nie wymagają zaświadczeń

Mit.

BIK, najprościej mówiąc, służy orzekaniu twojej wiarygodności kredytowej. Jego zadaniem jest zbierać informacje odnośnie twoich kredytach, pożyczkach i produktach wziętych na raty. Wszystko po to, aby ocenić jak sumiennie i terminowo wywiązujesz się z zaciągniętych zobowiązań. Jeśli więc dotychczas nie trzymałeś się terminów, a jedna pożyczka ciągnęła za sobą kolejne, wiedz, iż w BIK możesz widnieć na “czarnej liście”, a sam bank może ocenić cię jako mało rzetelnego. Kredyty pozabankowe online pomagają pominąć krok dokładnej weryfikacji, przyspieszając przy tym cały proces i umożliwiając zaciągnięcie pożyczki osobom zadłużonym. Nie oznacza to jednak, iż etapy weryfikacji są całkowicie pominięte. Najczęściej firmy pozabankowe potrzebują

  • zaświadczeń, które pełnią swoisty rodzaj pierwszego filtrowania wszystkich kandydatów. Tak oto, w zależności od firmy, którą wybierzemy, możemy zostać poproszeni o np. zaświadczenie na temat źródła dochodu – może być to dokument otrzymany od pracodawcy lub oświadczenie napisane własnoręcznie
  • wyciągi z konta bankowego, które potwierdzą płynność finansową (mogą być to wyciągi dotyczące otrzymania alimentów lub renty)
  • zaświadczenia o przyznaniu i otrzymywaniu emerytury lub renty
  • dokument potwierdzający zatrudnienie (również na umowy cywilnoprawne, tj. umowę o dzieło lub zlecenie)

Mechanizm weryfikacji jest dość prosty – im większa kwota ubiegania się o pożyczkę, tym większa szansa na dokładniejszą i bardziej złożoną weryfikację. Należy jednak nadmienić, iż brak sprawdzania historii BIK nie jest równy z brakiem konieczności składania zaświadczeń, potwierdzeń czy dokumentów tożsamości.

Udzielenie kredytu pozabankowego jest szybsze

Fakt.

Nazwa “chwilówka” ma swoje uzasadnienie. Szacuje się iż niektóre przelewy, etapy weryfikacji i czas oczekiwania na daną kwotę, faktycznie jest krótszy niż obiecywane 15 minut. Oczywiście, nie oznacza to, iż należy nie poświęcać dłużej chwili na dokładną analizę swojej decyzji. Czas liczony na otrzymanie przelewu liczony jest od momentu wypełnienia formularza na stronie wybranej firmy, do otrzymania przelewu na konto docelowe.

Należy jednak pamiętać, aby przed tym krokiem, dokładnie przeanalizować dostępne oferty, skorzystać z dostępnych kalkulatorów, a następnie przejść do wypełniania wniosku. Tu również poświęć chwilę na sprawdzenie wpisanych danych, które przejdą weryfikację – najpierw przedstawiciela firmy, a następnie twoją, podczas której wykonasz przelew potwierdzający. Pamiętaj również, iż czas oczekiwania na przelew może zależeć od rodzaju banku odbiorcy (w tym przypadku – twojego) oraz pożyczkodawcy (firmy). Proces ten jest szybszy ze względu na brak styczności z doradcą, którego nie musimy odwiedzać w danej placówce i technologii online.

Kredyty pozabankowe nie są udzielane na raty

Mit.

Obecnie na rynku firm udzielających kredyty pozabankowe są te, które oferują formę ratalną. Wśród tych najpopularniejszych, znajdziemy ofertę, która pozwala nam na udzielenie pożyczki, rozłożonej na okres 12 lub nawet 24 miesięcy. W przypadku rozliczenia rocznego kwota pożyczki jest mniejsza (zwykle wynosząca jednomiesięczną pensję), a w przypadku 2 letniego – większa. Aby poznać firmy, które proponują takie możliwości, najlepiej skorzystać z dostępnych kalkulatorów online.

lub
Wypełnij wniosek
2018.12.06 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]