Akredo Sp. z o. o. 660 624 012 kontakt@akredo.pl 0.00
ul. Poznańska 7/3 Warszawa Mazowieckie 00-680 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Kredyt konsolidacyjny dostosowany do potrzeb: jak go szukać?

2016.12.12 |
Ocena: 4,67 / 3 osób

Kredyt konsolidacyjny pozwala na zmianę warunków kredytowania na korzystniejsze dla nas i tym samym może poprawić naszą sytuację finansową. Szukając odpowiedniego dla siebie kredytu konsolidacyjnego, powinniśmy najpierw zastanowić się, na czym konkretnie nam zależy — czy na niższej racie, niższym całkowitym koszcie kredytu czy może na skróceniu okresu kredytowania.

Summary
Article Name
Kredyt skrojony na miarę potrzeb?
Description
Dopasuj kredyt do swoich potrzeb. Zobacz co możesz zmienić, by raty były wygodne do spłaty.
Author
Publisher Name
Akredo Sp. z o.o.
Publisher Logo
Kredyt jak uszyty na miarę? Dopasuj raty do spłaty tak jak lubisz.
  1. Czym kierować się szukając taniego kredytu?
  2. Na co zwrócić uwagę, jeśli chcesz płacić niższe raty?
  3. Z czym musisz się liczyć biorąc kredyt konsolidacyjny na krótki okres?

Jak znaleźć kredyt najlepszy dla siebie? Załóżmy, że mamy dwie oferty kredytów konsolidacyjnych i trzy osoby – każda z nich ma łączną sumę kredytów na poziomie 80 tysięcy złotych, ale zależy im na innych korzyściach.

Kredyt konsolidacyjny Banku X:

RRSO na poziomie 14,7%
Oprocentowanie 7%
Wysokość prowizji 7%
Okres maksymalny to 5 lat, czyli 60 rat po 1803,20 zł

Kredyt konsolidacyjny Banku Y:

RRSO na poziomie 10,8%
Oprocentowanie 5%
Wysokość prowizji 3,5%
Okres maksymalny to 10 lat, czyli 120 rat po 847,80 zł

Kredyt konsolidacyjny banku Z:

RRSO na poziomie 20,6%
Oprocentowanie 8,5%
Wysokość prowizji 8%
Okres maksymalny to 5 lat, czyli 60 rat po 2120,50 zł

Który z tych kredytów konsolidacyjnych wybiorą nasi bohaterowie?

Tańszy kredyt

Pan Piotr posiada kilka drogich kredytów, które zaciągnął zbyt pochopnie, ponieważ zależało mu na szybkiej gotówce. W związku z tym finalnie musiałby oddać do banku znacznie wyższą kwotę, niż pożyczył. Teraz zastanawia się nad konsolidacją, ponieważ chciałby uzyskać tańszy kredyt. Na co powinien zwrócić szczególną uwagę pan Piotr podczas poszukiwania kredytu dla siebie? Przydatny będzie współczynnik RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Zawiera ona wszystkie koszty, które konsument poniesie w związku ze spłatą kredytu, czyli oprocentowanie kredytu, prowizja za jego udzielenie, wszelkie ubezpieczenia, opłata za rozpatrzenie wniosku kredytowego czy też wartość pieniądza w czasie i okres spłaty. Jest ona wyrażona w procentach w stosunku rocznym. Dzięki RRSO możemy porównywać kredyty konsolidacyjne proponowane przez różne banki, ponieważ jest ona tak naprawdę jednym wymiernym wskaźnikiem przedstawiającym koszty kredytu. Dlatego też pan Piotr wybierze kredyt konsolidacyjny Banku Y, w którym RRSO jest na poziomie 11,8%.

Większa swoboda finansowa, czyli niższe raty

Z kolei pani Krysi zależy na uzyskaniu większej swobody finansowej. Miesięczne raty, które spłaca, mocno obciążają jej domowy budżet i powoli zaczyna nawet odczuwać, że może zaraz przestać sobie radzić z tymi kosztami stałymi. Przekraczają one 2 tysiące zł. Przez to pani Krysia boi się, że wpadnie w pętlę zadłużenia, dlatego chce jak najszybciej zaciągnąć kredyt konsolidacyjny na swoje zobowiązania. Powinna skupić się na wysokości miesięcznej raty kredytu. Dlatego pani Krysia wybierze ofertę Banku Y. On oferuje jej znacznie niszą ratę kredytu. Teraz będzie płaciła 1147,80 zł.

A jak ty możesz sprawdzić orientacyjną wysokość raty? Wnioskując do banków i prosząc doradców, aby jej je wstępnie wyliczali. Jednak skoro zależy jej na czasie najlepiej wybrać znacznie wygodniejszy i szybszy sposób — kalkulatory kredytowe. Jak z nich korzystać? W kalkulatorze wpisujemy łączną kwotę kredytów, które chcemy skonsolidować, wysokość prowizji wyrażoną w stosunku procentowym, oprocentowanie nominalne kredytu i okres kredytowania, na który chcemy rozłożyć spłatę swoich rat. Kalkulator kredytu konsolidacyjnego wyliczy nam orientacyjną wysokość raty. W celu obniżenia raty możemy również wydłużyć okres kredytowania.2. Oblicz szacunkową kwotę Twojej raty

Krótszy okres kredytowania

Bywa również tak, że konsumenci zaciągając kredyt konsolidacyjny, chcą skrócić okres kredytowania. Tak jest w przypadku pana Andrzeja, który chciałby szybciej pozbyć się swoich zobowiązań. Tu teoretycznie sprawa jest prosta — pan Andrzej przeglądając oferty, musi kierować się interesującym go okresem kredytowania. Jednak oprócz tego istotne jest też, aby zwracał uwagę na wspomniane wcześniej RRSO. Dlaczego? Prawda jest taka, że im krócej będzie korzystać z pożyczonych pieniędzy, tym wyższe będzie RRSO i miesięczne raty mogą okazać się dla niego zbyt wysokie do spłaty. Dlatego warto, aby zanim zdecyduje się na konkretną ofertę przeanalizował ją zarówno pod kątem RRSO oraz wysokości rat. I pan Andrzej dokładnie tak postąpił. Wnikliwie rozpatrzył oferty banków i wybrał propozycję Banku X. Dlaczego? Swój kredyt spłaci o wiele szybciej – planuje rozłożyć go na 5 lat, bo uznał, że raty na poziomie 1903,20 zł to wydatek, który nie nadszarpnie jego portfela, a dodatkowo wybrał tańszy kredyt – jego RRSO wynosi 14,7%. W związku z tym będzie płacić o 317,30 zł mniej każdego miesiąca niż w przypadku wybrania oferty Banku Z.

spoko kredyt

Summary
Article Name
Kredyt skrojony na miarę potrzeb?
Description
Dopasuj kredyt do swoich potrzeb. Zobacz co możesz zmienić, by raty były wygodne do spłaty.
Author
Publisher Name
Akredo Sp. z o.o.
Publisher Logo
Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]

Zapisywanie danych

Proszę czekać. Dane są zapisywane

Proszę wypełnić brakujące dane

Proszę wypełnić brakujące pola przed wysłaniem zgłoszenia.

Zamknij [x]
Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]
Zostaw swój nr - oddzwonimy!
Wyrażam Akredo sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Poznańskiej 7/3 zgodę na: Rozwiń >>
Wyrażam Akredo sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Poznańskiej 7/3 zgodę na:
przetwarzanie moich danych osobowych w celach sporządzenia informacji pożyczkowych,
przetwarzanie danych w celach przedstawienia ofert za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie w tym SMS,
przedstawienie oferty handlowej i marketingowej podmiotów trzecich.
Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akredo sp. z o. o. informuje, iż podanie danych jest dobrowolne jednakże ich niepodanie, jak również nie udzielenie powyższych zgód uniemożliwi skorzystanie z usług Akredo sp. z o. o.
-->