Zadzwoń 660 624 012
Akredo Sp. z o. o. 660 624 012 kontakt@akredo.pl 0.00
ul. Poznańska 7/3 Warszawa Mazowieckie 00-680 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Kredyt bez zaświadczeń – warunki i zasady przyznawania

Jedną z trudniejszych i ważniejszych decyzji do podjęcia w naszym życiu, jest konieczność zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Często jest to kamień milowy w prowadzeniu budżetu domowego lub zakładaniu własnego przedsiębiorstwa. Wśród ofert banku, znaleźć możemy przekrój przeróżnych pożyczek, czy kredytów gotówkowych. Pośród nich widnieje kredyt online bez zaświadczeń. Rodzące się pytania dotyczą zarówno bezpieczeństwa jak i zasad, na podstawie których ów kredyt jest przyznawany. Jakie są warunki spłaty i co musi zrobić pożyczkobiorca, aby z takiej możliwości skorzystać? Czy faktycznie niepotrzebne są żadne dokumenty i zaświadczenia?

 

Kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń

Kredyty gotówkowe cieszą się niesłabnącą popularnością. Nagłe wydatki, nieplanowane zobowiązania, chęć realizacji planów lub marzeń powoduje, iż decydujemy się na zaciągnięcie kredytu. Jest to ważna decyzja, podzielona na kilka procesów i etapów weryfikacji. Bank, zanim pozwoli nam zadeklarować warunki spłaty, musi dokładnie przeskanować naszą osobę i historię, która za nami się ciągnie. Jest to tzw. wiarygodność kredytowa.

Jeśli dotychczas wszystkie zaciągnięte zobowiązania spłacaliśmy sumiennie, terminowo i zgodnie z warunkami, na które przystaliśmy na początku współpracy – nasza wiarygodność jest wysoka. Oznacza to, iż bank widzi w nas potencjalnego klienta, który dalsze zaciągnięte kredyty, będzie spłacał równie starannie i rzetelnie. Szansa na dostanie kredytu rośnie, za każdym razem, gdy rata wpłacana jest terminowo. Specjaliści radzą nawet, aby zaciągać kredyt tylko po to aby terminowo go spłacić i nie mieć “czystej i pustej” historii kredytowej. Jeśli zaś zaciągamy wiele zobowiązań, spłacamy je nieregularnie i nieterminowo, nasza wiarygodność jest oceniana jako niska. Najczęściej dotyczy to osób zadłużonych, bezrobotnych lub nieumiejętnie planujących budżet domowy.

 

Czy w takim razie pożyczka bez zaświadczeń jest idealną alternatywą?

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń to doskonały wybór dla osób, które posiadają niższą zdolność kredytową. Jest to zupełnie odmienne pojęcie niż wiarygodność, bowiem dotyczy płynności i możliwości finansowych. Jeśli dotychczas pracowaliśmy na umowę cywilnoprawną, nie posiadamy stałego zarobku, albo dochód opieramy na alimentach i rentach, nasza zdolność może zostać oceniona jako niższa niż w przypadku stałej umowy o pracę. Wynika z tego fakt, iż osoba o niskiej zdolności, może spotkać się z większymi trudnościami finansowymi, a co za tym idzie – z ewentualnymi problemami w terminowej spłacie raty. Skutkiem tego może być niska wiarygodność, o której wspomnieliśmy już powyżej. Kredyt bez zaświadczeń pozwala pominąć etap weryfikacji i przedstawiania sposobu uzyskiwania dochodu miesięcznego. Szanse na pozytywną weryfikację rosną, jeśli dotychczas nasz przychód i płynność był nieregularny bądź zachwiany.

Nie oznacza to jednak iż bank ślepo oferuje daną sumę. Niezbędne jest przedstawienie wszystkich dokumentów, oraz dokładna analiza historii zawartej w BIK. Bez względu na to jaki bank wybierzemy, musimy się liczyć z procesem weryfikacji i analizy, tak, aby ryzyko powierzonych ci pieniędzy było jak najniższe. Warto dodać iż pomimo braku etapu weryfikacji dochodu, kredytu gotówkowe udzielane w taki sposób, mogą osiągać pułap nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wiele z nich odbywa się także przez internet, gdzie poziom weryfikacji i tempo ostatecznej decyzji jest porównywalne z popularnymi “chwilówkami”.

Na obecnym rynku tejże branży, wiele firm proponuje przelew w przeciągu nawet 15 minut. Oczywiście, jest to możliwe tylko wtedy, gdy nasza historia i złożone wnioski są zgodne z prawem i wymogami stawianymi przez bank. Dokładne wymagania poznamy po zapoznaniu się z wszystkimi ofertami na rynku – pomóc nam w tym mogą kalkulatory dostępne online lub spotkania z przedstawicielami danych placówek.


Zapisywanie danych

Proszę czekać. Dane są zapisywane

Proszę wypełnić brakujące dane

Proszę wypełnić brakujące pola przed wysłaniem zgłoszenia.

Zamknij [x]
Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]
Akceptuję wszystkie oświadczenia woli, Regulamin oraz Politykę Prywatności
Zapoznałem/-am się z treścią Regulaminu i Polityki Prywatności
Zgadzam się na przetwarzanie więcej >>
Zgadzam się na kontakt doradcy więcej >>
Zgadzam się na przekazywanie więcej >>
Upoważnienie do weryfikacji BIK więcej >>
Upoważnienie do weryfikacji BIG więcej >>
2018.12.06 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]