Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Jak dostać kredyt na umowę zlecenie?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 4,50 / 2 osób

Co dziesiąty Polak pracuje na umowę zlecenie. Oznacza to iż ogromna grupa obywateli ma niepewną sytuację finansową, oraz utrudniony proces otrzymywania zapożyczeń finansowych. Pomimo starań i poszukiwań, nie zawsze jesteśmy w stanie znaleźć inną ofertę, która oparta by była na lepszych warunkach. Dotyczy to nie tylko młodych, dorabiających studentów, ale także osób z długim stażem pracy. Co w takim razie mamy zrobić, gdy pracując poza Kodeksem Pracy, potrzebujemy finansowego wsparcia? Czy dostanę kredyt na umowę zlecenie? Jeśli tak, to jakie warunki należy spełnić i czy gdzie (o ile w ogóle) tkwi haczyk?

Kredyt gotówkowy na umowę zlecenie – warunki

Zacznijmy od tego, co jest niezbędne aby otrzymać kredyt. Jednym z najważniejszych parametrów jest tzw. zdolność kredytowa. Jest to czynnik, który stwierdza o twojej wypłacalności i możliwościach finansowych. Aby to zrobić niezbędna jest informacja odnośnie formy zatrudnienia. Najkorzystniejsza, z oczywistych względów, jest umowa o pracę, która zmniejsza ryzyko natychmiastowej utraty stanowiska. Skoro więc umowa zlecenie jest mniej atrakcyjną umową, czy jesteśmy skazani na porażkę i niemożność otrzymania kredytu?

Na szczęście – nie. Rodzaj umowy to jedynie jeden z wielu parametrów, które mają znaczenie w podjęciu ostatecznej decyzji przez bank. Istotny jest też wiek kredytobiorcy, stan cywilny, wykształcenie, okres zatrudnienia, płynność finansowa, wysokość uzyskiwanych dochodów, historia kredytowa, którą nadzoruje BIK oraz liczba osób na utrzymaniu.

lub
Wypełnij wniosek

Oznacza to iż stały dochód, w określonej kwocie, pomimo umowy cywilnoprawnej, oznacza cię jako klienta rzetelnego, sumiennego i wiarygodnego dla banku. Co więcej, znacząca jest także kwota dochodu i okazać się może, że najniższa krajowa na umowę o pracę jest “mniej przychylna” niż podwojenie tej kwoty na umowie zlecenie.

Podsumowując więc – cały zestaw czynników decyduje o twojej zdolność kredytowej, a tym samym o tym, czy kredyt gotówkowy zostanie ci przyznany. Forma zatrudnienia to tylko jeden z parametrów decydujących, który może, ale nie musi, utrudniać ostateczne podjęcie decyzji przez bank.

Jaki bank da kredyt na umowę zlecenie?

Jak zawsze w przypadku decyzji finansowych – wybór banku jest istotny i ma oczywiste znaczenie. Najlepszym sposobem na podjęcie decyzji jest użycie kalkulatora kredytowego. Dzięki porównywarkom, jesteśmy w stanie obejrzeć oferty, proponowane przez banki. Na podstawie kilku parametrów, które samodzielnie wypełnimy, wstępna decyzja może zostać podjęta, bez wychodzenia z domu. Podejmując decyzję, bierzmy pod uwagę oprocentowanie, prowizję, roczną rzeczywistą stopę oprocentowania i łączną kwotę spłaty. Warto także wybierać placówki z możliwością negocjacji oprocentowania, odpowiednimi dokumentami do weryfikacji i kwotą maksymalną.

Obecnie wszystkie banki w Polsce proponują kredyty na umowę zlecenie – wśród nich wyróżnić można Alior Bank, PEKAO czy BGŻ. Każdy z nich proponuje inne warunki spłaty. Najważniejsze parametry, które różnią poszczególne oferty to: minimalny okres uzyskiwania dochodu z danego źródła czy możliwość sumowania okresów pracy. Bywają też banki, stawiające indywidualne wymagania, inne niż konkurencja. Przykładowo ING wymagana aktywnej umowy zawartej na min. 3 miesiące do przodu, licząc od daty złożenia wniosku kredytowego. Jeśli więc posiadamy umowę zlecenie tylko na pół roku, warto skupić się na takich bankach jak: mBank, Getin Bank czy Raiffeisen Polbank. Większość pozostałych placówek, wymaga co najmniej rocznej umowy cywilnoprawnej.


lub
Wypełnij wniosek
2018.12.06 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]