Zadzwoń 660 624 012
Akredo Sp. z o. o. 660 624 012 kontakt@akredo.pl 0.00
ul. Poznańska 7/3 Warszawa Mazowieckie 00-680 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu gotówkowego

2016.09.16 |
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 4,60 / 5 osób

Dostarczenie do banku dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu gotówkowego jest pierwszym etapem ubiegania się o zobowiązanie w banku. Najczęściej musimy okazać swój dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach wystawione przez pracodawcę. Nieco więcej dokumentów muszą przedstawić osoby prowadzące działalność gospodarczą. W momencie, gdy do banku wpłynie pełna dokumentacja i prawidłowo wypełniony wniosek kredytowy, bank bada naszą zdolność oraz sprawdza historię kredytową w BIK i na tej podstawie podejmuje decyzję, czy udzielić klientowi kredytu.

  1. Jakie są możliwości złożenia wniosku kredytowego?
  2. Które dokumenty musisz okazać podczas starania się o kredyt?
  3. W jaki sposób przedstawić w banku wysokość zarobków?
  4. Na jakiej podstawie bank udziela kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy to minimum formalności 

Teoretycznie uzyskanie kredytu gotówkowego oznacza dla konsumenta ograniczenie całej procedury ubiegania się o zobowiązanie do minimum. Wynika to z faktu, że tego typu pożyczki są z reguły przyznawane na niewielkie sumy, są wysoko oprocentowane, dodatkowo ubezpieczone, a także klient zaciągający kredyt nie musi posiadać żadnego zabezpieczenia rzeczowego.

W związku z tym sam proces wnioskowania o gotówkę w banku nie jest skomplikowany. Owszem, może on trwać nawet kilka dni. Jednak są to wyjątkowe sytuacje, w których klient najczęściej nie dostarczy wszystkich niezbędnych dokumentów do banku lub nieprawidłowo wypełni wniosek o kredyt. W wielu bankach istnieje opcja przesłania wniosku kredytowego drogą elektroniczną, a także załatwienia całej procedury zaciągania kredytu on-line.Poniżej wpisz sumę wszystkich kredytów, które chcesz połączyć w jeden oraz kwotę Twoich obecnych rat: kredytów gotówkowych, ratalnych, samochodowych, kart kredytowych, linii kredytowych.

2. Oblicz szacunkową kwotę Twojej nowej raty

Dowód osobisty

Na szczęście banki w trosce o klienta skracają procedurę i jej czas do minimum, dzięki czemu w niektórych bankach kredyt można uzyskać nawet w kilka godzin. Chcąc usprawnić proces zaciągania kredytu, można wcześniej zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty i zdobyć informacje, które pozwolą nam prawidłowo wypełnić wniosek o kredyt. Przede wszystkim powinniśmy przygotować dowód osobisty, który potwierdzi tożsamość, wiek oraz narodowość. W przypadku obcokrajowców przebywających w Polsce banki wymagają okazania paszportu, a także karty pobytu.Zapisywanie danych

Proszę czekać. Dane są zapisywane

Proszę wypełnić brakujące dane

Proszę wypełnić brakujące pola przed wysłaniem zgłoszenia.

Zamknij [x]
Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]
Zostaw swój nr - oddzwonimy!
Wyrażam Akredo sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Poznańskiej 7/3 zgodę na: Rozwiń >>
Wyrażam Akredo sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Poznańskiej 7/3 zgodę na:
przetwarzanie moich danych osobowych w celach sporządzenia informacji pożyczkowych,
przetwarzanie danych w celach przedstawienia ofert za pośrednictwem poczty elektronicznej lub telefonicznie w tym SMS,
przedstawienie oferty handlowej i marketingowej podmiotów trzecich.
Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Akredo sp. z o. o. informuje, iż podanie danych jest dobrowolne jednakże ich niepodanie, jak również nie udzielenie powyższych zgód uniemożliwi skorzystanie z usług Akredo sp. z o. o.

Zaświadczenie o dochodach

W każdym wniosku o kredyt musimy podać kwotę, o którą się ubiegamy oraz okres, na jaki chcielibyśmy rozłożyć raty. Dodatkowo niezbędna jest informacja na temat wysokości naszych dochodów, ich źródła, a także w przypadku umowy z pracodawcą na czas określony często musimy podać termin jej końca.

Bank najczęściej wymaga zaświadczenia o naszych dochodach, ale bywa, że musimy przedstawić też dochody współmałżonka lub jego zgodę na zaciągnięcie kredytu. Emeryci i renciści muszą dostarczyć dokument w postaci odcinka rentowego/emerytalnego, a osoby prowadzące działalność gospodarczą — zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami ubezpieczeniowymi. Na podstawie wysokości przychodów bank ustali maksymalną wysokość kredytu dostosowanego do możliwości konsumenta.

Obecnie coraz więcej banków w swojej ofercie ma tzw. kredyt na oświadczenie. Czym się charakteryzuje? Otóż zamiast dostarczania do banku szeregu zaświadczeń o dochodach i zatrudnieniu wystarczy jedynie osobiste oświadczenie klienta. Dotyczy to w szczególności stałych klientów lub osób ubiegających się o niewielkie zadłużenia.2. Oblicz szacunkową kwotę Twojej raty

Weryfikacja zdolności kredytowej

Kiedy wniosek jest prawidłowo wypełniony i dostarczony wraz z dokumentami do banku, ten sprawdza naszą historię kredytową. W tym celu wysyła zapytanie do Biura Informacji Kredytowej. BIK jest instytucją gromadzącą informacje o wszystkich zaciągniętych przez Polaków zobowiązaniach. Są one obrazem rzetelności finansowej konsumentów i co za tym idzie — podstawą do udzielenia zobowiązania danemu klientowi. BIK ocenia konsumentów na podstawie punktów.

Pod uwagę bierze wówczas terminowość spłat rat, skłonność do zadłużania się i przekraczanie limitów kredytowych. Im wyższa punktacja w BIK tym szanse na otrzymanie kredytu są wyższe. Równocześnie na podstawie wysokości dochodów i stałych wydatków badana jest zdolność kredytowa klienta. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich informacji bank podejmuje decyzję.

Summary
Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku kredytowego
Article Name
Dokumenty potrzebne do złożenia wniosku kredytowego
Description
Jakie dokumenty są niezbędne do złożenia wniosku o kredyt?
Author
Publisher Name
Akredo Sp. z o.o.
Publisher Logo
2016.09.16 |
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 4,60 / 5 osób
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]