Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Dokumenty potrzebne do uzyskania kredytu gotówkowego

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 4,00 / 6 osób

Dostarczenie do banku dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu gotówkowego jest pierwszym etapem ubiegania się o zobowiązanie w banku. Najczęściej musimy okazać swój dowód osobisty oraz zaświadczenie o dochodach wystawione przez pracodawcę. Nieco więcej dokumentów muszą przedstawić osoby prowadzące działalność gospodarczą. W momencie, gdy do banku wpłynie pełna dokumentacja i prawidłowo wypełniony wniosek kredytowy, bank bada naszą zdolność oraz sprawdza historię kredytową w BIK i na tej podstawie podejmuje decyzję, czy udzielić klientowi kredytu.

  1. Jakie są możliwości złożenia wniosku kredytowego?
  2. Które dokumenty musisz okazać podczas starania się o kredyt?
  3. W jaki sposób przedstawić w banku wysokość zarobków?
  4. Na jakiej podstawie bank udziela kredytu gotówkowego?

Kredyt gotówkowy to minimum formalności 

Teoretycznie uzyskanie kredytu gotówkowego oznacza dla konsumenta ograniczenie całej procedury ubiegania się o zobowiązanie do minimum. Wynika to z faktu, że tego typu pożyczki są z reguły przyznawane na niewielkie sumy, są wysoko oprocentowane, dodatkowo ubezpieczone, a także klient zaciągający kredyt nie musi posiadać żadnego zabezpieczenia rzeczowego.

W związku z tym sam proces wnioskowania o gotówkę w banku nie jest skomplikowany. Owszem, może on trwać nawet kilka dni. Jednak są to wyjątkowe sytuacje, w których klient najczęściej nie dostarczy wszystkich niezbędnych dokumentów do banku lub nieprawidłowo wypełni wniosek o kredyt gotówkowy. W wielu bankach istnieje opcja przesłania wniosku kredytowego drogą elektroniczną, a także załatwienia całej procedury zaciągania kredytu on-line.

Dowód osobisty

Na szczęście banki w trosce o klienta skracają procedurę i jej czas do minimum, dzięki czemu w niektórych bankach kredyt można uzyskać nawet w kilka godzin. Chcąc usprawnić proces zaciągania kredytu, można wcześniej zgromadzić wszystkie niezbędne dokumenty i zdobyć informacje, które pozwolą nam prawidłowo wypełnić wniosek o kredyt. Przede wszystkim powinniśmy przygotować dowód osobisty, który potwierdzi tożsamość, wiek oraz narodowość. W przypadku obcokrajowców przebywających w Polsce banki wymagają okazania paszportu, a także karty pobytu.lub
Wypełnij wniosek

Zaświadczenie o dochodach

W każdym wniosku o kredyt musimy podać kwotę, o którą się ubiegamy oraz okres, na jaki chcielibyśmy rozłożyć raty. Dodatkowo niezbędna jest informacja na temat wysokości naszych dochodów, ich źródła, a także w przypadku umowy z pracodawcą na czas określony często musimy podać termin jej końca.

Bank najczęściej wymaga zaświadczenia o naszych dochodach, ale bywa, że musimy przedstawić też dochody współmałżonka lub jego zgodę na zaciągnięcie kredytu. Emeryci i renciści muszą dostarczyć dokument w postaci odcinka rentowego/emerytalnego, a osoby prowadzące działalność gospodarczą — zaświadczenie z ZUS o niezaleganiu ze składkami ubezpieczeniowymi. Na podstawie wysokości przychodów bank ustali maksymalną wysokość kredytu dostosowanego do możliwości konsumenta.

Obecnie coraz więcej banków w swojej ofercie ma tzw. kredyt na oświadczenie. Czym się charakteryzuje? Otóż zamiast dostarczania do banku szeregu zaświadczeń o dochodach i zatrudnieniu wystarczy jedynie osobiste oświadczenie klienta. Dotyczy to w szczególności stałych klientów lub osób ubiegających się o niewielkie zadłużenia.Oblicz szacunkową kwotę Twojej raty
1000 zł 50000 zł
6 rat 72 raty
Szacunkowa kwota Twojej nowej raty
0.00 zł
* Przyjęto przeciętne oprocentowanie w wysokości %. Ostateczne oprocentowanie może być niższe lub wyższe w zależności od indywidualnej oceny banku.

Weryfikacja zdolności kredytowej

Kiedy wniosek jest prawidłowo wypełniony i dostarczony wraz z dokumentami do banku, ten sprawdza naszą historię kredytową. W tym celu wysyła zapytanie do Biura Informacji Kredytowej. BIK jest instytucją gromadzącą informacje o wszystkich zaciągniętych przez Polaków zobowiązaniach. Są one obrazem rzetelności finansowej konsumentów i co za tym idzie — podstawą do udzielenia zobowiązania danemu klientowi. BIK ocenia konsumentów na podstawie punktów.

Pod uwagę bierze wówczas terminowość spłat rat, skłonność do zadłużania się i przekraczanie limitów kredytowych. Im wyższa punktacja w BIK tym szanse na otrzymanie kredytu są wyższe. Równocześnie na podstawie wysokości dochodów i stałych wydatków badana jest zdolność kredytowa klienta. Dopiero po przeanalizowaniu wszystkich informacji bank podejmuje decyzję.

lub
Wypełnij wniosek

2016.09.16 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]