Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Czym są pożyczki prywatne bez zaświadczeń?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 5,00 / 1 osób

Wyobraźmy sobie sytuację, w której chcemy założyć swój pierwszy, własny biznes. Mnogość wydatków nas przytłacza, a początkowo założony budżet, okazuje się być zbyt mały. Stoimy pod ścianą, którą wyburzyć może nasz bogaty wujek. Proponuje więc prywatne pożyczki, głównie na rozwój przedsiębiorstwa. Pytanie jakie się nasuwa: czy taka forma wspomagania jest możliwa? Na jakich warunkach obowiązuje i czy możliwe jest jej zaciągnięcie również poza rodzinnymi więzami? Sprawdziliśmy najważniejsze informacje odnośnie pożyczki prywatne w domu klienta.

 

Pożyczki prywatne – co to jest?

Pieniądze, jak wiadomo, pożyczać możemy od banków i instytucji pozabankowych. Wśród tych drugich, odnogą są osoby prywatne, które oferują nam określoną kwotę, na innych niż bankowe, warunkach. Oznacza to iż pożyczkę zaciągnąć możemy od osoby prywatnej – zarówno obcej jak i nam bliskiej. Co więcej, specjaliści wielokrotnie apelują o ograniczonym zaufaniu, namawiając tym samym do sporządzania umów, zwłaszcza w przypadku sporych zapożyczeń pieniężnych. To w nich powinna znaleźć się informacja o warunkach, terminie spłaty, formy realizacji i ewentualnych odsetkach. Jest to forma dwojakiego zabezpieczenia.

lub
Wypełnij wniosek

Pożyczkobiorca ma gwarancję otrzymania danej kwoty, a pożyczkodawca jest przeświadczony iż daną kwotę odzyska (wraz z nawiązką). Najczęściej jednak pomija się wszelkie koszty dodatkowe – tj. odsetki, dodatkowe zabezpieczenia czy prowizje. Oddajemy zatem dokładnie taką samą kwotę, jaką pożyczyliśmy. Dzięki temu, pożyczka prywatna staje się jedną z najbardziej opłacalnych, zwłaszcza gdy jedna ze stron jest nam bliska i w naszych oczach – uczciwa.

 

Pożyczki prywatne opinie

To jaką umowę z osobą prywatną podpiszemy, zależy od naszego starannego przeszukiwania ofert oraz odrobiny szczęścia. Ogłoszenia w tej materii znajdziemy na słupach ogłoszeniowych, w gazetach, popularnych portalach internetowych. Decyzja, aby zaciągnąć zobowiązanie wobec takiej osoby jest bardzo ryzykowna – głównie przez brak znajomości i wysoki stopień nieprzewidywalności. Krótko mówiąc: możemy trafić na oszusta. Często alternatywą dla pożyczek tego typu są tzw. chwilówki. Zyskują one na bezpieczeństwie, ale mogą posiadać dodatkowe, ukryte koszta, oraz stricte narzucony czas spłaty.

Jeśli więc podpiszemy umowę z kimś bliskim, na elastycznych warunkach i po dużej znajomości, możemy uzyskać połączenie tych dwóch elementów, z jednoczesnym pominięciem negatywnych aspektów. Pożyczki prywatne cieszą więc dużą przychylnością, dobrymi opiniami i akceptacją. Jak zawsze w przypadku zapożyczeń finansowych, niezbędny jest rozsądek i realna ocena swoich możliwości.

 

Kto może otrzymać pożyczkę prywatną?

Najprościej mówiąc – każdy. Kryteria, które mogą to zmienić ustalane są już indywidualnie przez pożyczkodawcę. Najistotniejszymi elementami, które muszą się znaleźć w przypadku podpisywanej umowy jest – ważny dowód osobisty, polskie obywatelstwo i konto bankowe, na które przelane zostaną pieniądze. Ze względów bezpieczeństwa, rzadko kiedy pieniądze dostarczane są do ręki, czy w kopercie. Może się też okazać, że niezbędne będzie przedstawienie dochodów – głównie by wykazać swoją zdolność i płynność finansową. Tu jednak wymagana jest dużo mniejsza kwota, rzadko kiedy minimum miesięcznego zasilenia konta jest niemożliwy do zrealizowania.

Co ważne – nie musi być to pensja, w zupełności wystarczą alimenty, renty czy zasiłki. Polskie prawo wymaga też bycia pełnoletnim, dlatego pożyczki poniżej 18 roku życia mogą być trudne do „dopięcia”. Pamiętaj iż nie musisz podawać powodu lub celu zaciągnięcia pożyczki – możesz wydać ją zarówno na wakacje jak i na remont własnego mieszkania. Dla pożyczkodawcy liczy się nie powód, a forma spłacenia.


lub
Wypełnij wniosek
2018.12.06 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]