Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Na czym polega usługa CASH BACK w ofertach bankowych?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 4,00 / 2 osób

W dobie zmiany polityki prowizji i opłat w wielu bankach na początku 2017 roku, warto znać mechanizmy i usługi pozwalające nam uniknąć dodatkowych opłat związanych z korzystaniem z naszego konta. Usługa cash back oferowana w wielu już bankach to łatwa i wygodna forma korzystania z gotówki o mniejszym nominale.

Nowy podatek bankowy, którym obciążono banki począwszy od 2017 roku, spowodował wiele zmian w bankowej polityce prowizji i opłat. Nie chcąc ponosić dodatkowych kosztów wypłat z bankomatów, warto korzystać z innych form bezprowizyjnego zarządzania swoimi zasobami. Gdy wiatr zatrzaskuje drzwi, uchyla okno. Jednym z takich finansowych „lufcików” jest usługa cash back. Na czym dokładnie polega?

Na czym polega usługa cash back?

Usługa cash back umożliwia podczas płatności kartą za zakupy w sklepie jednocześnie wypłacić z konta gotówkę. Usługa cash back to klasyczne 2w1: płacisz za zakupy i wybierasz gotówkę w sklepowej kasie jak z bankomatu, tylko bez prowizji. Jest to doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy potrzebujemy mniejszych kwot na drobne wydatki, a nie chcemy uiszczać prowizji za wypłaty w bankomacie. Podczas wypłaty w systemie cash back możemy pobrać w kasie sklepowej z naszej karty maksymalnie 200 zł. Dzięki temu nie płacimy prowizji od wypłat w bankomacie za niższe sumy (np. w bankomatach mBank za pobranie nominału poniżej 100 zł płacimy dodatkową opłatę) i możemy swobodnie korzystać z gotówki na bieżące wydatki. Czytaj też: Pożyczka gotówkowa a karta kredytowa: podobieństwa i różnice

lub
Wypełnij wniosek

Jak można skorzystać z usługi cash back?

Choć pierwsze oferty cash back były dostępne w Polsce już w 2006 roku, wciąż ta metoda wypłacania gotówki nie jest zbyt popularna. Aby móc skorzystać z wygodnej i bezkosztowej formy wypłaty gotówki o niższym nominale, nasza karta płatnicza musi mieć udostępnioną usługę cash back przez bank (wydawcę karty), a punkt handlowo-usługowy oferujący tę usługę musi aktywować ją u swojego agenta rozliczeniowego. Wygodne omijanie prowizjowanych wypłat z bankomatów jest, jak widać, na wyciągnięcie ręki. Obecnie możliwość wypłaty gotówki w ramach usługi cash back oferuje swoim klientom około 25 największych banków.

Druga twarz usługi cash back

Usługa cash back przez niektóre z banków definiowana jest jako zwrot części wydatków dokonanych przy użyciu karty debetowej. Jest to zupełnie inna usługa, choć niekiedy nazywana w ten sam sposób. Ważne jest więc, by doczytać w konkretnej ofercie banku, który wariant usługi cash back bank oferuje.


lub
Wypełnij wniosek
2017.09.20 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]