Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Co to jest pożyczka odnawialna?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 5,00 / 1 osób

Wyobraźmy sobie sytuację, w której popadamy w dół długów i narastających zobowiązań finansowych. Niekończąca się spirala problemów finansowych powoduje, iż decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki. Jedną z możliwości jest tzw. pożyczka odnawialna. Odpowiedzmy więc na trapiące pytanie: pożyczka odnawialna co to jest?

 

Pożyczka odnawialna co to jest?

Aby zrozumieć czym jest pożyczka odnawialna, posłużmy się przykładem. Wyobraźmy sobie sytuację, w której zaczyna brakować nam środków do życia. Sytuacja jest na tyle trudna, że potrzebujemy konkretnej pomocy finansowej, w określonym dla nas czasie. Zdając sobie sprawę iż tak trudna sytuacja może się powtarzać, wiemy, że jednorazowa pomoc to za mało – chcemy z niej korzystać zawsze wtedy, gdy sytuacja się powieli. To w gruncie rzeczy jest idealna okoliczność to zaciągnięcia pożyczki odnawialnej. Polega ona na bardzo prostym mechanizmie – potencjalny klient otrzymuje określoną sumę pieniędzy, na ściśle określony czas. Kwota ta w dużej mierze zależy od naszych potrzeb, ale także zdolności kredytowej. Jej wyjątkową cechą jest możliwość odnowienia, gdyby sytuacja i okoliczności powtórzyły się w przyszłości.

Decydując się na pożyczkę nie należy podejmować decyzji zbyt pochopnie – jak zawsze w przypadku decyzji finansowych, należy przeanalizować wysokość oprocentowania, RRSO, prowizję i zasady naliczania oprocentowania. Bardzo często odsetki naliczane nie są od całej kwoty, a od sumy, która została realnie przez klienta zrealizowana.

lub
Wypełnij wniosek

Kolejnym elementem, który należy dokładnie przeanalizować, przed finalną decyzją, jest zrozumienie i przeczytanie o zasadach ewentualnej odnawialności. Każda oferta jest indywidualna, dlatego trzeba przeanalizować odmienny charakter każdej, otrzymanej przez bank propozycji. Zadaj sobie pytania: ile będzie mnie kosztowało ponowienie pożyczki? Jakie są jej całkowite koszty? Czy te koszty są stałe? Jeśli nie, to od czego zależą?

 

Zalety pożyczki odnawialnej

Pożyczka odnawialna, nie bez powodu, uważana jest za jedną z popularniejszych i najchętniej branych. Jest ona idealnym rozwiązaniem, gdy potrzebujemy wspomagania finansowego w niewielkich kwotach i określonym czasie. Odnawialność pożyczek mocno skraca formalności, które często są mechanizmem hamującym i uciążliwym – zarówno dla banku jak i klienta. No właśnie – kolejną zaletą jest fakt iż tego typu pożyczkę otrzymamy także za pomocą instytucji pozabankowych. Aby porównać oferty tych dwóch placówek, posłużmy się przykładami:

  • pożyczka odnawialna VIVUS- aby otrzymać pożyczkę, potrzebny nam będzie dowód osobisty i numer osobistego konta bankowego. Po zatwierdzeniu, dana kwota zostaje przesłana na nasze konto. Weryfikacja jest dużo szybsza i nie wymaga informowania o swojej historii zadłużeń, czy stanie majątkowym. RRSO takiej pożyczki wynieść może nawet ponad 800%.
  •  pożyczka odnawialna ING– Umowa zawierana jest na czas określony – najczęściej okres 12 miesięcy. Umowa ulega automatycznemu przedłużeniu na kolejne 12-sto miesięczne okresy, liczone od daty zawarcia, bez konieczności jej aneksowania. Umowa jednak rozwiązuje się automatycznie po 59 roku życia. Sposób weryfikacji jest już bardziej złożony, a każda raty spłaty nie może być niższa niż 300zł. RRSO takiej pożyczki jest znacznie niższe.

Zauważalna jest więc różnica i zaleta każdej, powyżej propozycji. Wybierając pożyczkę odnawialną – pozabankową, zyskujemy na czasie, a szansa otrzymania danej kwoty, w przypadku problemów finansowych, jest większa. Niestety, dzieje się to kosztem wielkości odsetek i łącznej sumy spłaty. Przykładowo, pożyczka odnawialna na 30 dni, w kwocie 3000 zł, ostatecznie kosztować nas będzie 3000 zł za pierwszym razem i 3600 zł za drugim.


lub
Wypełnij wniosek
2018.12.06 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]