Akredo Sp. z o. o. [email protected] 0.00
ul. Postępu 14 Warszawa Mazowieckie 02-676 Polska
facebook linkedin youtube google plus

Chcę zaciągnąć kredyt – ile czasu mi to zajmie?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Ocena: 4,20 / 5 osób

Proces ubiegania się o kredyt gotówkowy jest naprawdę czasochłonny — tym bardziej, jeśli robimy to na własną rękę. Najpierw poświęcamy sporo energii i praktycznie każdą wolną chwilę na zapoznanie się z ofertami banków, potem składamy w nich wnioski kredytowe. Niestety na to potrzebujemy co najmniej kilku dni. Szczególnie jeśli zależy nam na tym, aby uzyskać kredyt na jak najatrakcyjniejszych warunkach. Następnie czekamy na decyzję banku i moment, w którym gotówka wpłynie na nasze konto i będziemy mogli ją przeznaczyć na wymarzony cel. A czy nie lepiej byłoby otrzymać pieniądze w ciągu 24 godzin?

  1. Ile czasu zajmuje znalezienie najkorzystniejszej oferty kredytowej?
  2. Jak szukać kredytu?
  3. Jak długo będziemy czekać na decyzję banku?
  4. W jaki sposób szybko i wygodnie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Oferty kredytów gotówkowych są w dzisiejszych czasach dosłownie na wyciągnięcie ręki. Każdemu, kto stara się o taką pożyczkę, zależy przede wszystkim na tym, aby otrzymać ją jak najszybciej oraz, by była tania, a jej spłata nie stanowiła zbytniego obciążenia domowego budżetu.

Czas na znalezienie atrakcyjnych ofert

Każdy klient, który potrzebuje gotówki najczęściej ma już konkretny cel, na jaki ją przeznaczy. Na zebranie, przeanalizowanie ofert z np. siedmiu banków będziemy potrzebowali przynajmniej kilku dni. Szczególnie jeśli zależy nam, aby znaleźć kredyt na jak najkorzystniejszych warunkach.

Poszukując oferty najatrakcyjniejszej dla siebie mamy kilka możliwości – jedne są wygodniejsze i szybsze, inne dadzą lepsze efekty, ale zajmą nam o wiele więcej czasu.

Znajdź kredyt wygodnie i szybko

Możemy osobiście chodzić od banku do banku i sprawdzać w nich oferty kredytów gotówkowych. Wygodniejszą formą poszukiwań kredytu jest przeglądanie ofert na stronach internetowych banku i porównywanie ich.

Jednak jest to utrudnione, ponieważ najczęściej podawane jest tam samo oprocentowanie, które jest niejednolitym kryterium porównawczym. Należałoby do niego doliczyć opłaty typu prowizja czy ubezpieczenie.

Jeśli chcemy skrócić proces szukania ciekawych ofert kredytowych, możemy skorzystać z dostępnych w sieci kalkulatorów kredytowych. Wystarczy wpisać w odpowiednich rubrykach parametry, jakie nas interesują, czyli:

  • kwotę kredytu,
  • okres kredytowania,
  • wysokość raty.

Po kilku sekundach otrzymamy ranking kredytów odpowiadających naszym preferencjom.

Jednak radzilibyśmy nie sugerować się tymi danymi, gdyż są one uśrednione. W  rzeczywistości całkowity koszt kredytu, tak jak i miesięczna rata może się znacznie różnić od tej prezentowanej przez kalkulator.

lub
Wypełnij wniosek

Wnioskowanie o kredyt – zachowaj ostrożność!

Wybraliśmy najlepsze propozycje banków i rozpoczynamy składanie wniosków o kredyt. Zajmuje nam to kolejny dzień, a nawet kilka dni, gdy robimy to w wielu bankach. Można skrócić ten czas, wysyłając wnioski internetowo.

Wydawać by się mogło, że najrozsądniej byłoby sprawdzić swoją zdolność kredytową od razu w kilku bankach. Niestety możemy w ten sposób zepsuć swoją zdolność kredytową. Każdy bank będzie wysyłać zapytania do BIK, przez co obniżona zostanie nasza punktacja wpływająca na wiarygodność kredytową.

W efekcie możemy kredytu po prostu nie otrzymać, ponieważ bank nabierze podejrzeń co do naszych intencji.

Decyzja banku – wcale nie od razu!

Skupmy się teraz na czasie, jaki upłynie od momentu złożenia wniosku w banku do przyznania nam kredytu. Oczywiście jest to zależne od banku, w którym wnioskujemy o kredyt, a także od wielu czynników, na które bank niekoniecznie może mieć wpływ.

W sytuacji, gdy w składanym przez nas wniosku zabraknie pewnych informacji lub nie dostarczymy kompletu wymaganych dokumentów, czas oczekiwania na decyzję się wydłuża.

Kredyt na własną rękę kosztuje sporo czasu

Podsumowując — zaciągając kredyt gotówkowy, musimy liczyć się z tym, że zajmie nam to sporo czasu. Od momentu wysłania wniosku do pojawienia się pieniędzy na naszym koncie musi minąć przynajmniej kilka godzin. Średnio jest to nawet dzień. Do tego dochodzi czas, który poświęcamy na znalezienie najlepszej dla nas oferty.

Zatem jeśli zależy ci na czasie, ale również chcesz otrzymać kredyt na możliwie korzystnych warunkach, powinieneś skorzystać z serwisów, które szybko porównają oferty kredytów z kilku banków i przedstawią ci oferty banków dostosowane do twojej indywidualnej sytuacji finansowej.Oblicz szacunkową kwotę Twojej raty
1000 zł 50000 zł
6 rat 72 raty
Szacunkowa kwota Twojej nowej raty
0.00 zł
* Przyjęto przeciętne oprocentowanie w wysokości %. Ostateczne oprocentowanie może być niższe lub wyższe w zależności od indywidualnej oceny banku.

2016.07.15 | Oceń artykuł
Wysyłanie danych

Proszę czekać. Dane są wysyłane

Dziękujemy za wysłanie swoich danych

Nasz konsultant zadzwoni do Ciebie w podanych godzinach

Zamknij [x]